Skocz do zawartości

Problem z Logitech mx 518 po upgradzie oprogramowania.


Recommended Posts

Witam, mam problem z myszką mx518. Myszka posiada dodatkowe 2 przyciski na boku, u góry przerzutnik dokumentów i przyciski do zmiany rozdzielczości. Myszkę i klawiaturę mam od miesiąca tylko, że nie mogłem ustawić jednego z bocznych klawiszy do pracy, pozostałe działały. Ze 2 dni temu przeinstalowałem system i postanowiłem rozwiązać ten problem. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i najnowszy program setpoint logitecha (poprzednia wersja została odinstalowana przy instalacji nowej) do zarządzania myszką i klawiaturą. Tylko, że teraz to działają mi tylko 2 główne przyciski, rolka i zmiana rozdzielczości. Pozostałe nie funkcjonują. Da się pod nie przypisać funkcję tylko, że sytem nie reaguje na ich naciśnięcie. Nawet przerzutnik dokumentów nie działa, a jeszcze przed zmianą sterowników funkcjonował prawidłowo. Próbowałem przypisać różne funkcje pod przyciski i dalej nic. Myszka jest rozpoznana prawidłowo, w programie pokazane jest jej zdjęcie itp. Chciałem odinstalować nawet nowy setpoint (i zainstalować starą wersję z płytki na której działała większość klawiszy), ale w menu start nie ma opcji odinstalowania, w panelu sterowania nie znalazłem funkcji dodaj/usuń (mam win 7 x64 od miesiąca i nie znam jeszcze wszystkich funkcji systemu), a kliknięcie w plik uninstaller.exe w folderze logitecha nic nie robi, nic nie uruchamia.

 

Wsadzenie płytki ze starymi sterownikami nie daje efektów ponieważ wyświetla się informacja, że nowa wersja jest już zainstalowana i instalacja zostanie przerwana.

 

Posiadam też klawiaturę Logitech Wave keyboard, którą obsługuje ten sam program. Z lewej strony klawiatury są 3 specjalne klawisze (przerzutnik, zoom+ i zoom-). Wcześniej zoom elegancko skalował strony www, oraz po naciśnięciu przerzutnika przeskakiwał okienka. Teraz zoom jest nieaktywny, działa tylko jako przeskakiwanie okienek.

 

 

Chciałbym przywrócić pełną sprawność obu produktów, lub chociaż żeby było tak jak wcześniej. Macie pomysł jak to naprawić? Ew czy ktoś też ma podobny problem co ja? Dodam, że próbowałem zmieniać porty usb, ale wcześniej działało dobrze na tych co są teraz. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem nowy setpoint, zainstalowałem stary.

 

Klawiatura działa ok (czyli po staremu), ale myszka dalej ma nieaktywne dodatkowe przyciski.

Podejrzewam, że ręcznie trzeba usunąć sterownik tylko nie wiem jak to zrobić żeby czegoś nie skopać.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem po zainstalowaniu nowego oprogramowania (ja posiadam zestaw Logitech MX-5500 Revolution i pracuje na W.Vista) też klawisze boczne w myszce przestały działać i boczna rolka. Odinstalowałem nowy i zainstalowałem stary (dołączony z produktem) i nic dalej nie działało... Znowu odinstalowałem oprogramowanie i z folderu "Program Files" usunąłem cały folder "Logitech". Po czym podłączyłem klaw. i myszkę zainstalowałem od nowa i wszystko było już ok.

Link to post
Share on other sites

Nic z tych rad nie pomaga. Instalowałem po kilka razy starą i nową wersję pakietu, usuwałem folder logitecha, instalowałem Microsoft Visual C + + 2005 Redistributable Package (x64), zmieniałem porty usb itp... Nawet przed instalacją pakietu wyłączałem podczas rozruchu systemu wszystkie usługi które nie pochodziły bezpośrednio od microsoftu.

Link to post
Share on other sites

Usuń folder 'C:\Documents and Settings\\Dane Aplikacji\Logitech' albo 'C:\Documents and Settings\\Ustawienia Lokalne\Dane Aplikacji\Logitech' - nie pamiętam dokładnie lokalizacji ale to jedna z tych dwóch (pod WinXP).

Pod Vista/7 jest to zdaje się 'C:\Users\\AppData\Roaming\Logitech'.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...