Skocz do zawartości

Procesor i płyta główna za 800-900 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez GRAABI,

Recommended Posts

Breaky83, w sumie masz rację z chipsetem, ale jeżeli planuje się OC to chyba lepiej wstrzymać się i kupić sprzęt ku temu odpowiedni. 

Darth_moll już dawno się nauczyłem, że na częściach do kompa nie ma co sknerzyć, bo potem się żałuje.

Link to post
Share on other sites

 

pawel8209  zarówno autor tematu jak i  darth_moll  wspominają o procesorze i5 3470 zatem w ich przypadku płyta  Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/  będzie optymalna. Z77 jedynie gdyby zdecydowali się na i5 3570K, ale to są już wyższe koszta i w budżecie 900 zł  się nie zmieszczą, jeżeli chodzi o nowe podzespoły. Pozdrawiam :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że mój temat wzbudził takie zainteresowanie  :D

Kolejne pytanie do naszych fachowców. Otóż jako, że zmieniam platformę to i cooler przydałoby się wymienić. Aktualnie mam SilentiumPC Spartan HE923 (na Phenom II x4 955 BE) i nie wiem czy będzie odpowiedni do i5-ki. Jeśli chodzi o to czy będzie pasował to nie mam wątpliwości, w końcu obsługuje socket 1155. Chodzi mi bardziej o temperatury i kulturę pracy przy takim procesorze.

Link to post
Share on other sites

gotowiec27  Spartan HE923 powinien wystarczyć szczególnie jesli nie zamierzasz robic OC to zdecydowanie lepszy cooler niż BOX-owe chłodzenie CPU. Co do podkręcania to może być troszkę mało, ale małe OC też na pewno zrobisz. Co do głośności to też będzie ciszej niz na BOX-owym chłodzeniu. Gdybyś chciał pobawić się w maksymalne OC oraz lepszą jeszcze ciszę to kup  SilentiumPC Fera 2 HE1224  ale na razie zostań przy Spartanie HE923 i zobacz do jakiego OC na nim dojdziesz oraz czy kultura pracy ci odpowiada. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim, a szczególnie GRAABI oraz Breaky83 za pomoc!

Części dotarły do mnie wczoraj i jak na razie jest miodnie  :rotfl:  Temperatury podczas grania w GTA IV nie przekraczają 53oC.

Jedyne co mi teraz zostało to sprzedać poprzednie części i kupić nową kartę :)

Jeszcze raz wielkie Dzięki dla was!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...