Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy ok 4000, high endowe gry


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, Filmy, Muzyka, Internet
  • Maksymalna kwota : ok. 4000zł
  • Których części potrzebuję : GPU,CPU,Zasilacz,Dysk,Płyte,DVDr,Obudowa,Ram
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1680 x 1050, ale będę zmieniał na FULLHD
  • Specjalne wymagania : -----
  • Części z poprzedniego komputera : CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (wystarczy do kręcenia na 4.0+?)
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/YbcWhl/  (Jest sens pakować I7?? z i5 dużo bym zaoszczędził, ale boje się że gry które będą wydawane od przyszłego roku już pod high endy mogą wymagać już znacznie mocniejszych procesorów, przykład: wymagania Watch Dogs, słuszne obawy czy nie?)
  • Inne : Drugie moje pytanie czy jest sens poczekać te pół roku do wydania Maxwelli od Geforce oraz Refreshy od Intela? Jest szansa na spore spadki cenowe i zaoszczędzenie, czy raczej spadki będą kosmetyczne? Mam spory dylemat.

 

Dzięki za każdą odpowiedź i ewentualne zamienniki. :)

 

Link to post
Share on other sites

 

 

CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (wystarczy do kręcenia na 4.0+?)

 

Tak

 

 

 

Jest sens pakować I7?? z i5 dużo bym zaoszczędził, ale boje się że gry które będą wydawane od przyszłego roku już pod high endy mogą wymagać już znacznie mocniejszych procesorów, przykład: wymagania Watch Dogs, słuszne obawy czy nie?

 

Ile to już razy tak było, przewidywane a nawet zalecane wymagania sprzętowe nigdy nie pokrywają się z rzeczywistością

 

 

 

Drugie moje pytanie czy jest sens poczekać te pół roku do wydania Maxwelli od Geforce oraz Refreshy od Intela? Jest szansa na spore spadki cenowe i zaoszczędzenie, czy raczej spadki będą kosmetyczne? Mam spory dylemat.

 

Nikt z nas o tym nie wie. Szału po Refreshach bym się nie spodziewał bo jak to u Intela przybędzie 5% wydajności. Co do cen, wątpię żeby coś mocniej spadło, zobacz jak obecnie stoi 1155.

 

Zestaw wydaje się być ok, zamiast i7 wrzuć i5, zaoszczędzoną kasę przeznacz na SSD. Zamiast Z87 brałbym H87 i 150 zł przeznaczył na lepszą obudowę czy zasilacz GOLD.

 

Jeżeli coś to zaoszczędzoną kasę możesz zatrzymać w kieszeni, określ się czy tak czy siak wydasz te 4000 zł na kompa czy interesują Cię opłacalne oszczedności ? 

Link to post
Share on other sites

Interesują mnie opłacalne oszczędności. Także czym mniej tym lepiej, najlepiej bez spadku wydajności :D

 

 

 

Czyli zamienniki,

Płyta Główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/ - Czy na niej będzie się dało podkręcić procka jak na droższym odpowiedniku?

 

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-546530/

 

A co do SSD to chyba sobie odpuszcze, i zaoszczędze tą kasę która by mi została, jeszcze mam prośbę o jakiś zamiennik do tego zasilacza :), no i jaką obudowę byś mi polecił wzamian za tego Silentiuma?

Edytowane przez Knock
Link to post
Share on other sites

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Liteon iHAS122 SATA (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

Zalman Z9 Plus (b/z) / SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

 

3556 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

500 zł w kieszeni, tracisz tutaj około 2% wydajności schodząc na i5, oczywiście po OC CPU nie można tutaj mówić o jakimkolwiek spadku klatek. 

 

Jeżeli jeszcze taniej:

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

 

Kolejne 100 zł w kieszeni. Kolejne 70 zł do przodu ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)

 

Oczywiście wrzuć sobie cooler do OC CPU Thermalright HR-02 Macho Black-White

Link to post
Share on other sites

Ode mnie taki zestaw od razu z dyskiem ssd:

Płyta główna: AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Chłodzenie CPU: to co masz, zamontuj jeszcze jeden wentylator i będzie jeszcze bardziej wydajnie

Pamięci ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

SSD: Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Napęd optyczny: LG GH24NSB0 SATA (black)

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Obudowa: Zalman Z9 Plus (b/z)

Zasilacz: Seasonic SSR-550RM 550W 80+ Gold

Razem: 4045 zł

Do tego kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Dlaczego taki?

Masz tu bardzo dobrą płytę główną w formacie ATX do OC pod chipset H87. Do tego najszybszy procesor i5 haswell czyli i5 4670K. Chłodzenie CPU  to co masz zamontuj jeszcze drugi wentylator na nim i będzie jeszcze bardziej wydajnie. Pamięci Crucial 2x4GB 1600 MHZ CL8 z radiatorami dla zachowania dobrych temperatur pracy. Dysk twardy 1TB dość szybki, dość cichy, trwały. Napęd optyczny trwały, bezproblemowy. SSD szybki, trwały. Karta graficzna GTX 770, dobrze podkręcona standardowo, z potencjałem OC, ma dość dobre temperatury pracy i jest cicha nawet pod obciążeniem. Obudowa zalman Z9 PLUS z 4 wentylatorami, bardzo przewiewna (zalecam wentylator z boku zamontować na spód obudowy, bo tam jest filtr przeciw kurzowy i będziesz miał mniej kurzu w obudowie). Zasilacz kompatybilny ze stanami C6 C7 z certyfikatem GOLD, cichy, mocny. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...