Skocz do zawartości

Komputer do pracy z dużymi bazami w PostgreSQL oraz możliwością podłączenia monitora o rozdzielczości 2600 x 1600 (1440) przez DisplayPort


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje złożyć komputer do pracy z dużymi bazami w PostgreSQL oraz możliwością podłączenia monitora o rozdzielczości 2600 x 1600 (1440) przez DisplayPort.

 

Nie będę grał na tym komputerze w żadne gry, więc nie zależy mi na mocnej karcie graficznej, ale musi ona posiadać DisplayPort i obsługiwać minimum rozdzielczość 2600 x 1600. Jak się da to może być nawet zintegrowana. Teraz podobno procesory mają wbudowaną kartę graficzną... Nie wiem o co w tym chodzi, ale pomysł mi się podoba.

 

Przy pracy z bazami w PostgreSQL ważny jest dysk SSD, procesor i ram.

- Dysk już posiadam, więc nie jest to istotne.

- Procesor natomiast najlepiej jakby był to i7.

- 8 GB DDR3 1600 MHz.

Zależy mi na stabilności, więc nie zamierzam podkręcać sprzętu.

 

Niezawodny zasilacz to podstawa. Chciałbym też UPS, który podtrzyma komputer i monitor (27'' IIYAMA ProLite XB2779QS AH-IPS WQHD) jeszcze przez ~30 min jak padnie prąd.

 

Lubię słuchać muzyki, więc porządna karta dźwiękowa się przyda.

 

Komputer ma być ultra cichy. WiFi i Bluetooth mile widziane.

 

USB 3.0 i SATA 3 to już standard czy jeszcze nie?

 

Cena... Ile mam się spodziewać? ^^ Komputery na i7 są drogie, domyślam się, ale nie interesuje mnie komputer pod OC ani pod gry, więc chyba nie powinno być tak źle :)

 

Zastosowanie komputera: Praca z dużymi bazami w PostgreSQL.
Maksymalna kwota: Ile mam się spodziewać? ^^
Których części potrzebuję: Lepiej wymienię czego nie potrzebuje, tj. klawiatury, myszki, monitora i dysku.
Czy będę podkręcać sprzęt?: Zależy mi na stabilności, więc nie zamierzam podkręcać sprzętu.
Rozdzielczość mojego monitora: 2600 x 1440
Specjalne wymagania: Obsługa wspomnianej rozdzielczości. Niezawodny zasilacz + UPC. Ultra cichy. WiFi i Bluetooth mile widziane. USB 3.0 i SATA 3 to już standard czy jeszcze nie?
Części z poprzedniego komputera: Brak
Własna propozycja zestawu: Brak :(

 

Dzięki i pozdrawiam!


http://www.morele.net/inventory/info/wGlQ0R/

 

Jak mi poszło? :)

Edytowane przez leisure
Link to post
Share on other sites

Jakiej słuchasz muzyki, jakie chcesz głośniki/słuchawki pod ten komputer podłączyć?

 

Branie cichego zasilacza i cichego chłodzenia na CPU a następnie wszystko wsadzić do SPC M40 mija się trochę z celem. Bude daj np. CM Silencio 352 (fabrycznie wyciszona, obudowa mATX, a więc mniejsza od zwykłych MidiTower, ale bez problemu pomieścisz w niej płytę główną) a do niej chłodzenie np. Cooler Master 212 EVO

Edytowane przez jantomx
Link to post
Share on other sites

Co do obudów fabrycznie wyciszonych, celu bardziej w:

 

Carbide Series 330R (black) 

Define R4 USB 3.0 Black Pearl 

 

 Fractal Design Define Mini - mATX

 

330R mocno depcze po piętach dla R4 http://hexus.net/tech/reviews/chassis/61777-corsair-carbide-series-330r/?page=3

 

Definie MIni natomiast pomieści Ci wysokie i wydajne coolery

 

Obudowy Silencio od CM nie słyną z dobrej cyrkulacji powietrza ...

Link to post
Share on other sites

Tylko, że te budy są droższe o ~150zł. I ja bym się poważnie zastanowił, czy warto dopłacać do FD Define Mini, bo tak naprawdę wiele więcej nie oferuje od tego Cooler Master, który wbrew zasadzie słabej wentylacji w tanich obudowach Silencio wypada nie najgorzej http://uk.hardware.info/reviews/5046/cooler-master-silencio-352-review-compact-quiet-and-affordable

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...