Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy do 2800-2900zł GRY (BATTLEFIELD 4/3)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez LeRoiDuCiel,

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od miesiąca już szukam części do komputera i zawsze coś nie pasuje .. 

Potrzebuję komputera do 2900zł.(gry). Będę go głownie używał do BF4/BF3 COD.

Proszę o profesjonalne podejście do tematu. Chcę aby wszystko ze sobą pasowało. 

Nie potrzeba mi dysku SSD chyba,że starczy pieniążków :)

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites
 
  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

 

Zastosuj się do tego wzoru a Ci pomogę:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry głównie BF4/BF3

  • Maksymalna kwota : 2900zł

Których części potrzebuję : karta graficzna,obudowa,procesor,,zasilacz,płyta główna,pasta,ram 8gb

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie wiem. Doradźcie mi.

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080

Specjalne wymagania : Żadne

Części z poprzedniego komputera : Dysk 500gb więc można zaoszczędzić

Własna propozycja zestawu :

Inne : Wszystko . 

Edytowane przez enoVa
Link to post
Share on other sites

@Autor. Zaprezentuje Tobie zestaw, ktory bezproblemowo poradzi sobie w grach. - Procesor 4rdzenie/4watki, podkrecisz go do 4,0-4,2ghz Mimo braku literki "k". - Plyta glowna solidna konstrukcja, dobra sekcja zasilania, najtansza dobra plyta do OC. Karta graficzna, bezproblemowo poradzi sobie w nowych grach na wysokich ustawieniach graficznych. Zasilacz - firma XFX jest to znana i bardzo ceniona firma, moc lini +12V jest wystarczajaco silna, zeby zasilic ten zestaw, nawet po zrobieniu OC! Pamiec ram 4GB, dobrze wykonane. HDD - wspomniales, ze posiadasz 500GB, Wiec pieniadze lepiej zainwestowac w GPU. Cooler CPU - pozniej dokupisz do OC. Obudowa - Klasa sama w sobie, jak za ta cene nie ma co szukac lepszej. A teraz do dziela: Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

759zł

 

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

199zł

 

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

269zł

 

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

235zł

 

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

1299zł

 

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

159zł

Za wszystko 2920zl na esc.pl

Link to post
Share on other sites

@Autor. Twoj zestaw jest dobry, ale mam male "ale". Dokladniej na Twoim zestawie jestes pozbawiony zrobienia OC CPU. Zasilacz lepiej jakbys zmienil na xfx 550, ktory podalem, gdyz jest ON wystarczajacy owego zestawu. Obudowa lepszym wyborem bylby zalman z9 (jezeli chodzi o taka sama cene co gladius), ale jeszcze lepszym Ten fractal, ktory Tobie zaproponowalem. Jezeli natomiast chodzi o karte graficzna, to asus jest cichy, chlodny, wydajny. Tylko, ze jezeli bedziesz mial jakis problem z karta, to mozesz miec "problemy" ze serwisem Asus u Was w Polsce(jezeli cos sie zmienilo to prosze, zebyscie mnie poprawili). Wiec, lepszym wyborem bedzie EVGA, ktora daje 10lat gwarancji na produkt, po zarejstrowaniu sie na stronie producenta, dodatkowo sam ich serwis to jest wzor do nasladowania - zéro problemow. Temperatury karty sa niskie, a dodatkowo sama karta jest cicha. LINK: http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/ , ale jezeli chcialbys cos tanszego, to wybierz tego gainward, ktory Tobie zaproponowalem. Moim skromnym zdaniem, warto dorzucic te "pare" groszy i wybrac EVGA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie wiem. Doradźcie mi

 

 

 

Zastosowanie komputera : Gry głównie BF4/BF3

 

Zdecydowanie podkręcaj, http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_gpu.png

 

Przy OC CPU wzrost 12 klatek .... oczywiście przy OC pod 4.5 GHz

 

 

 

Części z poprzedniego komputera : Dysk 500gb więc można zaoszczędzić

 

Dysk SATA oczywiście ?  

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zestaw pod OC:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Dysk twardy: ten co masz

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Obudowa: Zalman Z3 (b/z)

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Razem: 2906 zł

Do tego kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Dlaczego taki?

Masz tu najtańszą dobrą płytę główną do podkręcania. Procesor i5 3570. W przyszłości gdy dokupisz np. takie chłodzenie  SilentiumPC Fera 2 HE1224  mógłbyś jeszcze go podkręcić do ok. 4,2GHZ. Pamięć ram Crucial 2x4GB 1600 MHZ CL8 z radiatorem dla zachowania niskich temperatur. Dysk twardy ten co masz. Karta graficzna GTX 770 dobrze podkrecona standardowo, ma jeszcze potencjał OC, dobre temperatury pracy i jest cicha nawet pod obciążeniem. Obudowa z 3 wentylatorami, dość przewiewna w tej cenie bardzo solidna konstrukcja. Zasilacz dość cichy, mocny, bardzo solidny z japońskimi kondensatorami. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

@UP
Widzę, że nie przeczytałeś wszystkich propozycji.
Sam zaproponowałem autorowi taki sam zestaw z tym, że z inną obudową..

//dodatkowo z pamięciami 2 x 4 GB jak i również z innym modelem GPU, ciężko powiedzieć że to są dwa takie same zestawy //

 

Jaki niby inny model GPU? GTX 770 Phantom jest tym samym modelem co gtx 770 MSI. Jedyna roznica to producent i chlodzenie. Wydajnosc ta sama.

 

// wydajność nie jest taka sama, Phantom ma wyższy zegar o 100 MHz więc różnica 2-3 fpsów pomiędzy kartami będzie, pisząc inny model miałem na myśli chłodzenie i taktowania

 

Co do pamieci sie zgodze, ja zaproponowalem 4GB, a on 2x4GB. Tylko, ze u mnie znajduje sie lepiej wykonana obudowa, ale co kto Lubi :P

 

//no więc zestaw nie jest taki sam jak Twój 

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...