Skocz do zawartości

MSI 7970 problem z wydajnością oraz z piszczeniem


Recommended Posts

Witam 

Mam problem ze swoim radkiem od MSI. Po pierwsze mam słabe wyniki w 3Dmarku a po drugie cewki na karcie piszczą. 

Zacznijmy od słabych osiągów w 3Dmarku. Wyniki są zaskakująco niskie w porównaniu do wyników z Benchmarka. Chciałbym wiedzieć czy ktoś z forum na takiej karcie też ma takie wyniki. Poniżej daje dwa screeny z testów.

test2.pngtest.png

 

Drugim problemem są piszczące cewki na karcie czy to nadaje się na gwarancję aby wymienili mi kartę na drugą.

 

 

Za wszelkie informacje bardzo dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Mi piszczy tylko w zasadzie kiedy karta jest zimna i nic nie robi w trybie 3D , np w menu startowym starszych gier - i to nie zawsze. Pod jakimkolwiek obciążeniem problem znika , w 2D nic się nie dzieje - dokładnie , jeśli piszczy cały czas a pod obciążeniem się pogarsza to reklamuj.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Piszczenie cewek to zadna usterka, ciezko bedzie na gwarancje oddac. Mi 7970 Sapphire Dual X piszczal , 7970 XFX z referencyjnym chlodzeniem prawie wcale, ale moze to wlasnie zabudowana tym chlodzeniem karta byla cichsza , a teraz mam XFX 7990 i piszczy razy dwa. Ale z czasem zrobilo sie ciszej i ja troche ogluchlem. 

Moj wynik z XFX 7970 -1000/1425 i i7 2600 (bez k) -Fire Strike to 6464 . Grafika 7254, Fizyka 8991 i calosciowy 2889 wiec jak widzisz procesor cie ogranicza. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Wyniki w nowym 3DMark'u są w normie, ale nikt nie zauważył bardzo mocno zaniżonego Graphics Score w 3DM '11 ?

 

5,5k to poziom 7850, a nie 7970 i procesor nie ma tu nic do rzeczy, ale mimo wszystko parowanie tej karty z tak słabym cepem to pomysł z gatunku tych gorszych...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...