Skocz do zawartości

Monitor dla studenta (trochę grafiki) +/- 1000zł


Recommended Posts

skoro mogę sprzedać produkt za 1,5k lub przekonać kogoś by kupił taki za 1,8k... matematyka, zresztą zbaczamy z tematu

oba wyświetlacze mają wady i zalety, to 300zł też wlicza się do tej kategorii

 

Te 300 PLN owszem też robi różnicę, natomiast dobrze by się było zastanowić, czy nie zaprocentuje to w przyszłości. Monitor to nie karta graficzna, którą za rok wymienisz, bo w grach nie wyrabia (przykładowo), tylko chyba najrzadziej zmieniany element zestawu. Mnie osobiście inwestycja w sprzęt droższy zaprocentowała - mam wyświecone po 20 tysięcy godzin, a monitory nie mają zjechanego podświetlania, dalej charakteryzują się dobrą linearyzacją i w sumie to mi wychodzi, że jeszcze długo posłużą. Z czego się oczywiście cieszę cholernie i m.in. dlatego polecam znajomym czy na forach kupno EIZO. Znajomego niezadowolonego z takiego zakupu jeszcze nie miałem, znajomych niezadowolonych, że kupili coś innego - niejednego. :)

 

Nie zrozum mnie źle - nie twierdzę absolutnie, że wspominany tutaj NEC to dziadostwo, szajs i w ogóle nie należy tego kupować. :) Porównać zresztą monitorów z takim przebiegiem nie mamy jak - w końcu u każdego ustawienia są jednak inne, a do tego i tak przydałoby się zrobić to tym samym urządzeniem pomiarowym i oprogramowaniem.

Link to post
Share on other sites

Dorwałem działającego EA244WMi w W-wie :) Szkoda tylko, że nie dało się sprawdzić plików, które sprawdzałem na Eizo. Monitor wygląda na dość porządnie wykonany, ale zauważyłem, że  czerń bardziej się świeci niż w FS2333. Tzn patrząc mniej więcej na wprost monitora dolne rogi są jaśniejsze. Ale matryca 16:10 też ma dla mnie zalety, więc zdaje się pozostał mi tylko jeden wybór :)

Link to post
Share on other sites

Dorwałem działającego EA244WMi w W-wie :) Szkoda tylko, że nie dało się sprawdzić plików, które sprawdzałem na Eizo. Monitor wygląda na dość porządnie wykonany, ale zauważyłem, że  czerń bardziej się świeci niż w FS2333. Tzn patrząc mniej więcej na wprost monitora dolne rogi są jaśniejsze. Ale matryca 16:10 też ma dla mnie zalety, więc zdaje się pozostał mi tylko jeden wybór :)

 

Do mnie dzisiaj dotarł FS2333, więc sobie na spokojnie go skalibruję i pomierzę choćby równomierność podświetlenia. To, o czym piszesz - jaśniejsze dolne rogi - wskazywałyby, że ten egzemplarz ma jakieś problemy z równomiernością.

 

Że wolisz 16:10, to się akurat nie dziwię. Też wolę. :D

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o takie coś:

http://www.prad.de/images/monitore/nec_ea244wmi-bk/EA244WMi_blickwinkel_schw.jpg

 

Czyli, gdybym dostał taki panel to reklamować? Jeśli chcę zamówić monitor przez internet to w takim razie loteria...

Link to post
Share on other sites

tylko nie pod kątem bo wyjdzie samo srebrzeie, ten typ tak ma - generalnie jak ustawisz jasność i w jasnym pomieszczeniu (np dzień) widzisz bleeding po rogach to do wymiany, jak widać wyraźnie tylko przy wysokiej jasności to bym się nie przejmował

Link to post
Share on other sites

Nie orientujesz się czy w NECu często się takie coś trafia? Ja rozumiem, że to wciąż budżetowa półka, ale jednak to nie monitory za 500zł, gdzie taką loterię bym przebolał.

 

Jestem ciekaw jak jest z taką wymianą, bo przecież zawsze mogą uznać, że panel jest OK. Teraz wróciłem na Święta do domu (nie mieszkam na stałe w Warszawie) i zamówienie przez internet jest po prostu najwygodniejsze. Zaczyna to wyglądać jak kupowanie kota w worku :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie orientujesz się czy w NECu często się takie coś trafia? Ja rozumiem, że to wciąż budżetowa półka, ale jednak to nie monitory za 500zł, gdzie taką loterię bym przebolał.
 

 

to nie jest kwestia "budżetowości" monitora tylko producenta paneli - LG

 

 

 

Jestem ciekaw jak jest z taką wymianą, bo przecież zawsze mogą uznać, że panel jest OK.

 

i tak robią, stąd albo oglądasz osobiście w salonie, sprawdzasz, testujesz, albo kupujesz przez internet, wygrzewasz i testujesz po czym w razie czego korzystasz z możliwości rozwiązania umowy "do 10 dni" tracisz tyle co na przesyłce, ale oddają ci kasę, natomiast niektóre sklepy wiedząc o tym od ręki wymieniają monitory, żeby się nie bawić w zwroty, zrywanie umów itp

Link to post
Share on other sites

to nie jest kwestia "budżetowości" monitora tylko producenta paneli - LG

 

 

Panel panelem, ale sporo też robi elektronika sterująca. To nie sytuacja, jak przy CRT, w których dobry kineskop załatwiał 90% lub więcej całej sprawy.

 

 

i tak robią, stąd albo oglądasz osobiście w salonie, sprawdzasz, testujesz, albo kupujesz przez internet, wygrzewasz i testujesz po czym w razie czego korzystasz z możliwości rozwiązania umowy "do 10 dni" tracisz tyle co na przesyłce, ale oddają ci kasę, natomiast niektóre sklepy wiedząc o tym od ręki wymieniają monitory, żeby się nie bawić w zwroty, zrywanie umów itp

 

Zamawianie, sprawdzanie, wymiana, nie wiadomo co sklep powie. Osobiście by mnie chyba coś trafiło, gdybym się w taką loterię miał bawić.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie zdjęcie EV2436 (też siedzi tam panel od LG) z mniej więcej takim świeceniem na rogach o jakim pisałem:

EV2436-bk.jpg

 

Traktować to jako normę czy w takim przypadku wymieniać monitor? Czy też, jak pisał drachenfeles przejmować się tym jeśli będzie widoczne w jasnym świetle zewnętrznym?

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Przepraszam, że mnie tak przyciszło na parę dni - wiecie jak to jest… Jak się trafia, to od razu kumulacja. :-) Nie dość, że święta, to jeszcze dodatkowe dwa tematy wyszły. Na szczęście udało się też nie przeżreć, a za to porządnie wyspać. :D

 

Kontynuując boje - przez weekend nad interesującym nas tematem raczej są duże szanse, że posiedzę. Mam pod ręką zarówno FORISa FG2421, jak i FS2333. Jak mówię - ewentualne zdjęcia będą tragicznej jakości, gdyż dysponuję jedynie Nokią E52.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...