Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Znalazłem na allegro Corsaira k90 za 350 zł i jest wszystko fajnie, tylko że jak są 3 modele na sprzedaż, to 2 są na układzie QWERTZ, a jedna na AZERTY (Oczywiście mam wybór o ile nikt nie wykupi przede mną :P). I nie wiem, czy można ją normalnie podpiąć do kompa i tylko pozamieniać klawisze, aby była normalna QWERTY (ewentualnie może jeszcze tam coś poszperać w panelu sterowania). Czekam na pomoc, lub ewentualne inne oferty klawiatur mechanicznych (Jak nie ta, to jeszcze Qpad MK-50 lub Ozone Strike - która lepsza?)


ref

Edytowane przez tr0ll3y
Link to post
Share on other sites

Ja raczej nie miałem nigdy styczności z mechanikami, ale ja raczej tak pół na pół. A odnośnie zmiany na QWERTY to nie wiem czy same przestawienie klawiszy i języku na polski programisty wystarczy.


Obecnie posiadam klawiaturę Logitech Y-sae71 i już "skrzypi"

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie wystarczy samo przełożenie klawiszy. To jest też kwestia wielu znaków specjalnych, które będą w innych miejscach. Jak nie piszesz po niemiecku/czesku/francusku to nie radzę kupować, bo zjesz własne zęby z rozpaczy.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Quickfire nie ma podkładki pod nadgarstki, a mk-50 fajna (sam chciałem sobie kupić) tylko nie ma właśnie podświetlenia ani hubów, więc wybór pada na tesoro :D , o ile nie ma innych klawiatur do 350 zł o takich parametrach.

Rozsądkiem jestem za qpadem (złącze ps2 i jakość) ale podoba mi się tesoro, więc teraz mam dylemat, którą wybrać. Ale jeszcze muszę pójść do jakiegoś sklepu komputerowego, aby zobaczyć jak chodzą poszczególne switche, bo redy podobno chodzą aż "za lekko", a nie wiem, czy takie przejście z membranówki gdzie dociskało się na full. Podobno można się do tego przyzwyczaić, ale wole sprawdzić. Qpad w naszym kraju ma tylko w ofercie MX redy, a tesoro ma wszystkie switche

Link to post
Share on other sites

W sumie to jakbym miał więcej hajsu, to bym kupił Qpada mk-80 lub 85, ale jak ja patrzę na te 500-600 zł to mi się odechciewa :P


A tak btw to czym się różni mk-80 od mk-85?


Albo może (trochę ponad budżet) Corsair K60? Chociaż nie wiem, czy będzie mi wygodna (ma tylko podkładkę pod lewą rękę).


Ale znowu nie ma podświetlenia, a Tesoro znowu ma anty-ghosting tylko do 6 klawiszy.

Link to post
Share on other sites

KLAWIATURY MOGĄ NIE MIEĆ NADRUKOWANYCH LITER NA KLAWISZACH!!!!!!!!!

 

Za układ klawiatury odpowiada system a nie klawiatura. Wbijcie to sobie do głowy.

Jak ktoś nie potrafi pisać bez patrzenia na klawisze to ma problem na klawiaturach z obcymi znakami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...