Skocz do zawartości

Stacja robocza dla programisty (~3k z monitorem)


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Głównie programowanie, w mniejszym stopniu serwer testowy projektów i baz danych. Nie gram w gry, choć jakakolwiek niezintegrowana karta graficzna byłaby plusem z racji, że zabieram się w niedalekiej przyszłośći za CUDA. Wydaje mi się, że kluczowym paramterem będzie mimo wszystko ilość ramu (wirtualki, IDE, pierdyliard kart w przeglądarce). 
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000zł przy czym jest to bardzo luźna kwota, jestem w stanie wyłożyć kilka stów (taką naprawdę maksymalną granicą to pewnie 3.5k) więcej jeśli skok jakościowy może być większy, mogę też wydać mniej.
Których części potrzebujesz?: Wszystkich, włącznie z moniotrem (24+, z możliwością dołożenia drugiego za jakiś czas)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Ja nie, jestem w stanie zapłacić komuś z Krakowa za pomoc w tym.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Brak.
Specjalne wymagania: Sensowny dysk SDD na systemy i bazy danych.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie, poza tym, że nie potrzebuję napędu - nie pamiętam kiedy ostatnio używałem płyty CD :)
Własna propozycja zestawu: ?
Inne: Od kilku lat jestem użytkownikiem laptopów, jednak odkąd większość mobilnych zadań przejął smartfon i chmury, bardziej cenię sobie wydajność komputera niż jego mobilność. Niestety zupełnie straciłem (jakbym kiedyś jakiś miał) kontakt z rynkiem hardware'u i mimo, że jestem z branży IT naprawdę się na tym nie znam więc liczę na pomoc jak dla komputerowego debila.

 

pozdrawiam,

osoby z Krakowa przy propozycji zestawu mogą zgłaszać też oferty podkręcenia.

Edytowane przez genpoder
Link to post
Share on other sites

1. Czy nie praktyczniejsze byłoby zmniejszenie rozmiaru SDD i dodaniu większej ilości HDD (system, najważniejsze programy i inne często używane dane na pierwszym, a storage na wolniejszym.

2. Wydaje mi się, że bardziej przyszłościowe byłby zakup ramu w jednej kości (w przyszłości zmniejszy cenę uprage'du do 16)

3. Po rozmowie z kumplem i zastanowieniu doszedłem do wniosku, że monitor wystarczy 21" z racji skoku cenowego, z uwzględnieniem, że w niedalekiej przyszłości (lub od razu) kupię drugi identyczny (w przypadku niektórych monitorów wychodzi cenowo identycznie).

4. Podoba mi się obudowa :)

Link to post
Share on other sites

SSD dałem duży, bo napisałeś tak, jak bys chcial tam dużo trzymać.

Slotów na ram i tak masz 4. Jak chcesz to wez w jednej kosci, jezeli planujesz tam kiedys wiecej niz 16 GB

Monitor dałem taki, ze względu na wysoką ergonomię. Przy wielogodzinnej pracy z tekstem, komfort jest wazny.

 

http://www.arest.pl/konfiguracja-720118 Tutaj tak jak chciałeś.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wstrzymałem się do nowego roku, jednak dłużej już nie wytrzymam tylko na służbowym. Z wymagań nie zmieniło się nic, może poza tym, że kartę graficzną bym sobie odpuścił, moze być naprawdę słabiutka lub zintegrowana (jeśli nie popsuje to ogólnej wydajności), a gdy będzie naprawdę potrzebna nvidia to po prostu dokupię, a teraz chciałbym kupić coś z lepszym procesorem, bo uprage tego będzie bardziej wymagający niż karty graficznej. 

 

Tak jak pisałem w poprzednim poście, stwierdziłem, ze nie potrzebuję monitora 24, a 2*21 (taniej i sensowniej). Dysk SDD nie musi być duży, 120gb w zupelności jest okej. 

 

Budżet finalny 3.5 z dwoma monitorkami ~21.

 

Ma ktoś jakieś inne sugestie?

Edytowane przez genpoder
Link to post
Share on other sites

Co taka rozbierz przy cpu?

"wujashek" podaje i5  3350P za 650 zł

"stelek" i7 4770 za 1200 zł

 

Co do karty graficznej nie lepiej po prostu zaczekać aż będziesz zaczynał programować w cuda, ceny z czasem zawsze spadają :).

  

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie, poza tym, że nie potrzebuję napędu - nie pamiętam kiedy ostatnio używałem płyty CD

 

 

DVD-RW LiteOn iHAS122

"genpoder"

Może wiesz ile rdzeni ci starczy?

Do 4 rdzeniowego/4 wątki "i5  3350P" nie miałeś zastrzeżeń.

Ty podajesz "AMD FX-8350" który 8 rdzeni/8 wątków.

Jak 4 rdzenie/4 wątki i z amd to może AMD FX-4350, są tańsze od intel, zbliżona wydajność, ale są bardziej prądożerne?

Edytowane przez szymon1051
Link to post
Share on other sites

Co taka rozbierz przy cpu?

"wujashek" podaje i5  3350P za 650 zł

"stelek" i7 4770 za 1200 zł

Po 1 co oznacza według Ciebie słowo "rozbierz" przy procesorze. Rozumiem, że dziewczyna może Ci powiedzieć: "rozbierz się"  :menda:  ale nie o tym tu rozmawiamy.

 

W programowaniu chociażby podczas kompilowania plików i7 są o wiele wydajniejsze od i5.

Link to post
Share on other sites

Wtedy, gdy była propozycja i5 miałem też brać kartę graficzną. Z tego pomysłu się wycofałem i zostaję przy zintegrowanej więc mam możliwosć więcej włożyć w wydajniejszy procesor. AMD sugeruje mi kumpel, który właśnie z tego modelu jest zadowolny bardzo, choćby z tego powodu, że ma 8 a nie 4 jak intel. Liczba wątków to wiadomo, że im więcej tym lepiej, przy sporych obliczeniach to może dużo pomagać. 

 

Napędu i tak nie będę brał, ale tę kwotę można wliczać na gadżety pokroju klawiatury czy głośników :)

Link to post
Share on other sites
Po 1 co oznacza według Ciebie słowo "rozbierz" przy procesorze. Rozumiem, że dziewczyna może Ci powiedzieć: "rozbierz się"   ale nie o tym tu rozmawiamy.

 

Miało być "rozbieżność" ale coś nie pykło :), chyba nie mogłem ubrać myśli w słowa :).

 

 

AMD sugeruje mi kumpel, który właśnie z tego modelu jest zadowolny bardzo, choćby z tego powodu, że ma 8 a nie 4 jak intel.

Amd nie ma 8 rdzeni tylko 4 moduły. Z grubsza rdzeń składa się z 1 jednostki stałoprzecinkowej i 1 zmiennoprzecinkowej. Moduł składa się z 2 jednostek stałoprzecinkowych i 1 zmiennoprzecinkowej. 1 moduł = 2 rdzenie widziane przez system.

A w intel masz Hyper-Threading która robi ci z 1 fizycznego rdzenia 2 widziane przez komputer i dlatego masz 1 rdzeń i 2 wątki w tedy.

Edytowane przez szymon1051
Link to post
Share on other sites

I7 mają 4 rdzenie, ale 8 wątków.

To dzięki Hyper-Threading która robi z 1 fizyczne rdzenia, 2 wirtualne widziane przez system i dzięki temu mamy 2 wątki na 1 rdzeń. Czy może się mylę?

Niczym nie odbiegają tu od FXów, a nawet są o wiele wydajniejsze.

Bo oczywiście nie liczy się tylko ilość jednostek stałoprzecinkowych i zmiennoprzecinkowych, ale też budowa rdzenia.
Link to post
Share on other sites

Można się zastanowić jeszcze nad jakimś Xeonem na 1150+ karta graficzna.

 

Niby tak, ale powiedzmy, że na chwilę obecna nie potrzebuję karty graficznej, a moment, w którym będę to za co najmniej pół roku-rok. To sporo czasu: będę miał więcej kasy, będą mocniejsze i taniejsze.

Link to post
Share on other sites

To dzięki Hyper-Threading która robi z 1 fizyczne rdzenia, 2 wirtualne widziane przez system i dzięki temu mamy 2 wątki na 1 rdzeń. Czy może się mylę?

Bo oczywiście nie liczy się tylko ilość jednostek stałoprzecinkowych i zmiennoprzecinkowych, ale też budowa rdzenia.

Tak, tak i tak, ale nie tutaj ma sensu mieszać się w architekturę procesorów :D

 będą mocniejsze i taniejsze.

 

I nowsze, wtedy będzie już po premierze Maxwelli, które mają sporo namieszać.

Link to post
Share on other sites

Programowałem tak chwilę w robocie i jakoś się nie przekonałem. Dwa ekrany mają być po to, żeby móc mieć otwartą dokumentację i jednocześnie IDE.


Okej, przemyślałem wszystko, biorę AMD. Mógłby ktoś ogarniety jeszcze rzucić okiem czy nic tu się ze sobą nie gryzie etc.?

http://www.morele.net/inventory/info/zoxBxb/

 

Jutro zamawiam, dzieki wszystkim za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...