Skocz do zawartości

Dwa zestawy komputerowe


Recommended Posts

Witam.

Rodzice pytali mnie czy nie chcę nowego komputera. Kazali mi zrobić jaki bym chciał i jakie koszty. Rodzice napewno dadzą mi 2,5-3 tysiące. I prosiłbym, o stworzenie zestawu najlepiej opartego na procesorze Intela (lubię dobry OC). Jednak pomyślałem sobie że jak bym sprzedał telefon i ps3 to bym miał jeszcze swój 1000 zł, więc razem 4000 zł. Więc jeśli nie sprawi wam problemu, byłaby możliwość stworzenia przez kogoś dwóch takich zestawów. Oczywiśćie buda, monitor, klawiatura i myszka. Ma być w zestawie, klawiatura i mysz może być nawet jakaś najtańsza od Logitecha.

Z gory dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

No to jeśli chodzi o jednostkę lekko przekroczone 3 tysiące

http://www.morele.ne...ry/info/NGWq1I/

3232 zł

 

Procesor - Haswellowa i5 z zablokowanym mnożnikiem, skoro nie chcesz podkręcać

MOBO  oparte o chispet B85 nie umożliwiający OC poprzez mnożnik

RAM - sprawdzone, bezawaryjne pamięci Crucialla

GPU - GTX 770 - bardzo wydajna i chłodna karta od Gigabyte'a

Obudowa - Przewiewny i dobrze wykonany zalman Z9 Plus

Dysk - WD Blue 1TB

PSU - Modularna jednostka, sprawdzona na rynku, można wymienić na wersję 530W, której obecnie nie ma na morelu...

Link to post
Share on other sites

Jeśli zestaw będzie używany do grania to tylko i wyłącznie 3570K:) Co mogę o nim powiedzieć? oba procesory podane przez Ciebie w poście wyżej mam osobiście;) i5 leży obecnie w pudełeczku, mi akurat trafiła dość dobra sztuka... Ale praktycznie każda i5 3570K leci te 4.5 GHz :)


http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/uw-hrxulrwimodwgappaomd.jpg

Idąc w OC, zlecieliśmy troszkę z kartą graficzną.

Cooler, dałem fortisa bo Macho B&W nie jest dostępny na morele.net...

Link to post
Share on other sites

Mrozinho widzę że się znasz na tym, twój ostatni zestaw trochę ulepsze ;D Bo dorzuce sobie zamiast Fortisa, Macho B&W i dorzuce te 290 zł i zamiast GTX 760 zmontuje GTX 770. Jeszcze myślałem żeby zrobić do procesora chłodzenie wodne, ponieważ u mnie komp chodzi prawie 24/7, bo często dużo pobieram lub renderuje filmy na youtube, sądzisz że Macho B&W podoła takiemu zadaniu?

Link to post
Share on other sites

Dopłata, o której wspomniałeś jak najbardziej ma sens:)

Chłodzenie cieczą... sama ciecz cudów nie czyni, liczy się powierzchnia z której będzie odprowadzane ciepło, oraz materiał z jakiego jest powierzchnia oddająca ciepło wykonana etc. Thermalright Macho jest bardzo dobrym coolerem i na pewno sprosta postawionemu zadaniu:) Wspomniałeś o renderingu jak często przeprowadzasz ten projekt? I czy jest to amatorsko czy bardziej profesjonalnie?

Link to post
Share on other sites

Teraz jest to amatorsko, bo mój komp nie pozwala za częsty rendering Sony Vegas mi pomaga, ale teraz zamierzam trochę częściej to robić, bo sądzę że w YouTube jest niezła potęga, jakbym ruszył z pompą i by szły jakieś hajsy z YT to napewno po roku bym coś wymieniał, dodał więcej ramu, lepsze PSU czy inne duperele. Więc narazie bym na tym Macho popracował a potem chłodzenie wodne.

A co sądzisz o tym żeby do tego GTX 770 dorzucić nie całą stówke i mieć od EVGI? Bo widzę ty masz GTX od EVGI, jak się sprawuje? grzeje się?

Link to post
Share on other sites

No mam kartę od EVGI, moim zdaniem karta sprawuje się całkiem fajnie, w SLI również było dobrze( jedną kartę sprzedałem 2 dni temu:P). Tylko, nie bierz akurat tej, mojej opinii tak bardzo pod uwagę, gdyż może ona nie być zbyt obiektywna:P Opisywanie rzeczy, którą się posiada i jest się z niej zadowolonym bardzo łatwo przychodzi:) Ja ogólnie rzecz biorąc wziąłem EVGĘ dla tej gwarancji, oni na prawdę dbają o klienta.

 

Co do zarobków na Youtube, śmiało mogę Ci powiedzieć, odpuśc sobie:) Pieniądze nie są wcale takie piękne jak się wydaje, mam znajomego człowieka na youtube, w tym momencie ma 125 tysięcy subskrybentów, i mówi, że z zarobków uzyskanych poprzez prowadzenie kanału nie da się wyżyć:)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja mam 14 lat xd. Więc nie muszę narazie zbierać na wyżycie, szczere ci powiem że odpuszczam sobie tą EVGE, tzn. wiem że dla Ciebie jest dobra, ale poczytałem recenzje tego Gigabyte 770 i powiem że jest niezły . Dlatego zostawię tak jak jest, jeszcze rodzice pytali mnie czy chcę teraz mniej pieniędzy czy poczekam sobie do końca roku szkolnego i dostanę więcej bo teraz zima (ogrzewanie itp.) i teraz pytanie, czy poczekać do czerwca, wyjdą wtedy DDR4 i Haswell-E czy teraz kupić sobie tego co ty polecasz?

Link to post
Share on other sites

 

 

Haswell-E
 

Haswell-E, czyli Extreme, to będzie seria procesorów, do zastosowań profesjonalnych, do gier nie będą one opłacalne.

Co do Gigabyte - to jest świetna karta, chłodna tylko bolączką tego modelu są piszczące cewki, które się zdarzają w wielu egzemplarzach:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...