Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem na forum nowy, ale nie bez powodu tu trafiłem, chcę złożyć komputer mam 10 tysięcy złotych na: komputer, fotel i peryferia typu: mysz, klawiatura, słuchawki i podkładka.

Ok do komputera podejdziemy na samym końcu najpierw fotel proszę o to by nie krzyczeć na mnie że chcę aż tyle wydać na fotel, chcę kupić fotel dxracer sprowadzany z USA dlaczego skoro w Polsce mamy też siedzibę dxracer? Dlatego że chcę fotel dx racer fnatic edition: http://www.dxracer.com/art4_dxracer-chair-oh-f08-now.html Chcę wydać tyle na fotel ze względu że w swoim 12 letnim życiu przebyłem już 2 operacje kręgosłupa przez mój niewygodny stary (9 letni) wysiedziany fotel. A bym zapomniał ile by mnei wyniosła wysyłka tego fotela do Polski z USA?

 Mysz klawiatura i słuchawki postawiłem na razera ze względu że już miałem kilka produktów tej firmy, między innym chcę wziąść klawiaturę razer blackwidow ultimate, razer taipan, razer, razer blackshark a podkładkę razer destructor 2.

 

Czyli jak by policzyć że fotel to 999zł peryferia to 1472 zł= 2471zł daje 7529 zł na komputer.

 

Zależy mi na dobrej karcie graficznej.

płyta główna stawiam na: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-gd65-gaming-z87-dualddr3-1333-sata3-raid-hdmi-gblan-atx-z87-gd65-gaming-581871/ Liczy się wygląd tej płyty więc bym przy niej został.

Obudowa Chciał bym: http://www.morele.net/obudowa-corsair-obsidian-series-750d-cc-9011035-ww-608511/

Resztę zostawiam wam będę ją zapewne podkręcał kiedyś więc miło by było gdyby był odblokowany mnożnik.... Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Przy słuchawkach zostanę gdyż miałem już z nimi kontakt więc wiem co biorę a o qpadach same złe rzeczy słyszałem że....


OK sory nie doczytałem jak temat ma wyglądać...

Link to post
Share on other sites

Mam taki fotel (no może podobny) muszę Ci powiedzieć, że bardzo mi brakuje możliwości regulacji podłokietników w pionie. Poza tym te poduszki pod kręgosłup i szyję wywaliłem od razu takie to było niewygodne. Ale może po prostu mam już za dużą wadę kręgosłupa ;)

A poza tym fotel fajny. Stabilny, wytrzymały no i efektownie się prezentuje.

Edytowane przez blitzer
Link to post
Share on other sites

Witam!

Odnosząc się do Twojego ostatniego postu z aktualizacją sprzetu:

 

1) MOBO - do wymiany, powód? Nie patrz że pisze tam "Gaming", to zwykły chwyt marketingowy cena/wyposażenie/możliwości że tak powiem są o wiele gorsze w porównaniu do: 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/

 

I dlatego też lepiej wziąć Asrocka, 2 kości UEFI, 12-fazowa sekcja zasilania .... Po prostu tą co ty proponujesz to jest zwykłe wywalanie kasy w błoto.. W GD65 płacisz za farbę, smoka i słowo GAMING w nazwie, a możliwości zerowe że tak to ujmę ;)

 

2) GPU - Czemu zdecydowałeś się na referenta? Jeśli planujesz SLI to ok rozumiem :)

 

3) Obudowa - tutaj zastanowiłbym się nad:

 

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-500r-422008/

 

ma już od początku 4 wentylatory, więc jeśli nawet zdecydujesz się na SLI to na temperatury nie będziesz narzekać. Dlaczego chcesz koniecznie tamtą?

 

4) RAM - jeśli starczy CI 8GB to polecam gorąco:

 

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

 

Niższe opóźnienie CL8, chociaż przy obróbce wideo jeśli trochę w tym siedzisz pomyślałbym nad 16GB :)

 

5) SSD - ok, jak najbardziej chociaż przy takim budżecie pomyślałbym nad 256 GB :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ok a co z LC? Ja powiem tak co do obudowy uparłem się na nią i nie ma mowy na jej zmianę (przykro mi ale mi się zbyt podoba mimo tej ceny). A co do tego SLI nie ma problemów przy streamowaniu, gdyż słyszałem że są.

A w tym wszystkim jest to że ta płyta mi się też podobało no cóż to jaki zestaw proponujecie? Tak żeby monitory się też zmieściły?

Ale może być 1 mocna karta gtx 780/ 780 Ti.

A nie wypowie się ktoś na temat mikrofonu?


Mam taki fotel (no może podobny) muszę Ci powiedzieć, że bardzo mi brakuje możliwości regulacji podłokietników w pionie. Poza tym te poduszki pod kręgosłup i szyję wywaliłem od razu takie to było niewygodne. Ale może po prostu mam już za dużą wadę kręgosłupa ;)

A poza tym fotel fajny. Stabilny, wytrzymały no i efektownie się prezentuje.

Zastanawiałem się nad nim ale wybrałem jednak skórę.


Zawiodłem się trochę myślałem że tu tak jak na innym (dość głupim forum gdzie niekompetencja niektórych użytkowników zadziwia mnie że oni się jeszcze przez swoją głupotę nie zabili) posypią się odpowiedzi a tu cóż, zawiedzenie...

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, cała ta inwestycja to dosyć kiepski pomysł. Masz dwanaście lat i jesteś po dwóch operacjach kręgosłupa. Zamiast wydawać kupę pieniędzy na komputer, powinieneś zadbać o swoje zdrowie.

 

Jednak to pieniądze twoje/twoich rodziców, więc w sumie to nie powinno mnie to interesować.

 

W tym budżecie warto się zastanowić nad monitorem 120 Hz. Trzeba tylko pamiętać, że do utrzymania takiej ilości FPS potrzeba naprawdę mocnego sprzętu, więc SLI z GTX770 byłoby wskazane.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Ja piernicze. 12 lat i dwie operacje na kregoslupa.

Chlopie idz w pilke pograj na podworko lepiej.

Ja mam 36 lat i oprocz tego ze lubie pograc na kompie, to 40 min na rowerku cwicze. Tez chce ten fotel dx racer, bo mi sie podoba a nie ze wzgledow zdrowotnych.

Link to post
Share on other sites

Ja piernicze. 12 lat i dwie operacje na kregoslupa. Chlopie idz w pilke pograj na podworko lepiej. Ja mam 36 lat i oprocz tego ze lubie pograc na kompie, to 40 min na rowerku cwicze. Tez chce ten fotel dx racer, bo mi sie podoba a nie ze wzgledow zdrowotnych.

Nie rozumiem w czym Twoja wypowiedź miała pomóc Autorowi? Jego pieniądze jego sprawa, więc proszę Cię nie pisz takich rzeczy bo tylko zaśmiecasz wątek, a jeśli jesteś zazdrosny no to już nic nie poradzę.

 

 

 

Zawiodłem się trochę myślałem że tu tak jak na innym (dość głupim forum gdzie niekompetencja niektórych użytkowników zadziwia mnie że oni się jeszcze przez swoją głupotę nie zabili) posypią się odpowiedzi a tu cóż, zawiedzenie...

 

Wiesz nie każdy ma codziennie 24h na siedzenie na forum i na odpisywanie na 100 nowych wątków które powstały. Musisz to zrozumieć, zamiast tego powinieneś pochodzić po innych wątkach i wyłapać jakieś info o różnych podzespołach i po kilku dniach, sam byś już miał duża wiedzę. Naprawdę smutne i niemiłe że w taki sposób do nas podchodzisz....

 

--------------------------------------------

 

Wracając do swojego zestawu, z SLI jest jeszcze taka sprawa że jeśli wyjdzie nowa gra to w nią od razu nie pograsz, bo gra nie będzie miała stosownej aktualizacji do obsługi SLI. Jednak przy takiej kwocie myślę że warto, naprawdę zainwestować w to, dlatego że GTX780/Ti nie da aż tak wielkiego skoku wydajności co dwie słabsze karty. Co do stremowanie nie powinno być problemów.

 

Zacznijmy od:

 

http://www.morele.net/inventory/info/tdfI2s/

 

Zostawiłem płytę i obudowę tak jak chciałeś, CPU też Twoje. Zaproponowałem Ci tutaj SLI na GTX 760(referent+niereferent), tylko jedno małe ale, do obudowy musisz dorzucić wentylatory, na których nie znam się za bardzo, więc udaj się do innego działu, chyba że tu wpadnie ktoś kto ma o tym pojęcie :)

Dorzuciłem Ci tutaj SSD 256GB, na którym zmieścisz dużo gier i programów, do tego 1TB na filmy i inne dane. Co do RAM-u zmieniłem na Crucial, dlatego że mają niższe opóźnienie, chociaż jeśli obrabiasz wideo jakoś profesjonalnie to można dać 16GB. 

Chłodzenie można wymienić na Thermalright HR-02 - Macho - Black White jak tylko będzie dostępne, aczkolwiek to też jest niczego sobie. 

 

Niestety na monitorach nie znam się, a nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Mam nadzieję że dyskusja się z czasem rozwinie :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja piernicze. 12 lat i dwie operacje na kregoslupa. Chlopie idz w pilke pograj na podworko lepiej. Ja mam 36 lat i oprocz tego ze lubie pograc na kompie, to 40 min na rowerku cwicze. Tez chce ten fotel dx racer, bo mi sie podoba a nie ze wzgledow zdrowotnych.

Uprawiam sporty regularnie :)

Moim skromnym zdaniem, cała ta inwestycja to dosyć kiepski pomysł. Masz dwanaście lat i jesteś po dwóch operacjach kręgosłupa. Zamiast wydawać kupę pieniędzy na komputer, powinieneś zadbać o swoje zdrowie.

 

Jednak to pieniądze twoje/twoich rodziców, więc w sumie to nie powinno mnie to interesować.

 

W tym budżecie warto się zastanowić nad monitorem 120 Hz. Trzeba tylko pamiętać, że do utrzymania takiej ilości FPS potrzeba naprawdę mocnego sprzętu, więc SLI z GTX770 byłoby wskazane.

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale pieniądze te otrzymałem za niezbyt dobrze wykonaną operację więc chciałem je przeznaczyć na coś co mi się przyda :D

 

 

  Wiesz nie każdy ma codziennie 24h na siedzenie na forum i na odpisywanie na 100 nowych wątków które powstały. Musisz to zrozumieć, zamiast tego powinieneś pochodzić po innych wątkach i wyłapać jakieś info o różnych podzespołach i po kilku dniach, sam byś już miał duża wiedzę. Naprawdę smutne i niemiłe że w taki sposób do nas podchodzisz....

 

Wiem o tym bardzo dobrze lecz i tak oczekiwałem szybszej odpowiedzi tylko dopiero teraz pomyślałem że na tamtym forum zapewne większość to byli uczniowie uczęszczający do gimnazujm i nie chcieli chodzić do szkoły przepraszam jeszcze raz. 

Co do wentylatorów mam wybrane 4x noctua będzie ok... 100 zł za 1

A dodam tylko jak napisałem już na innym forum ktoś tam mnie znalazł :o nie dysponuje 10k zł lecz 12

Nie rozumiem w czym Twoja wypowiedź miała pomóc Autorowi? Jego pieniądze jego sprawa, więc proszę Cię nie pisz takich rzeczy bo tylko zaśmiecasz wątek, a jeśli jesteś zazdrosny no to już nic nie poradzę.

 

 

 

Wiesz nie każdy ma codziennie 24h na siedzenie na forum i na odpisywanie na 100 nowych wątków które powstały. Musisz to zrozumieć, zamiast tego powinieneś pochodzić po innych wątkach i wyłapać jakieś info o różnych podzespołach i po kilku dniach, sam byś już miał duża wiedzę. Naprawdę smutne i niemiłe że w taki sposób do nas podchodzisz....

 

--------------------------------------------

 

Wracając do swojego zestawu, z SLI jest jeszcze taka sprawa że jeśli wyjdzie nowa gra to w nią od razu nie pograsz, bo gra nie będzie miała stosownej aktualizacji do obsługi SLI. Jednak przy takiej kwocie myślę że warto, naprawdę zainwestować w to, dlatego że GTX780/Ti nie da aż tak wielkiego skoku wydajności co dwie słabsze karty. Co do stremowanie nie powinno być problemów.

 

Zacznijmy od:

 

http://www.morele.net/inventory/info/tdfI2s/

 

Zostawiłem płytę i obudowę tak jak chciałeś, CPU też Twoje. Zaproponowałem Ci tutaj SLI na GTX 760(referent+niereferent), tylko jedno małe ale, do obudowy musisz dorzucić wentylatory, na których nie znam się za bardzo, więc udaj się do innego działu, chyba że tu wpadnie ktoś kto ma o tym pojęcie :)

Dorzuciłem Ci tutaj SSD 256GB, na którym zmieścisz dużo gier i programów, do tego 1TB na filmy i inne dane. Co do RAM-u zmieniłem na Crucial, dlatego że mają niższe opóźnienie, chociaż jeśli obrabiasz wideo jakoś profesjonalnie to można dać 16GB. 

Chłodzenie można wymienić na Thermalright HR-02 - Macho - Black White jak tylko będzie dostępne, aczkolwiek to też jest niczego sobie. 

 

Niestety na monitorach nie znam się, a nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Mam nadzieję że dyskusja się z czasem rozwinie :)

 

Pozdrawiam!

Ahh... I jeszcze raz nie doczytałem... co do tego komputera moje oczekiwania złożyły się na tym że chcę tylko podobną obudowę resztę zostawię nie znam się na tym zbyt więc... np. z ta płytą chcą taką kwotę za agresywny wygląd...

No celuję bardziej w 16gb niż 8.

Jestem ciekaw jednej rzeczy kiedy przyjdzie tu ktoś kto powie mi coś na temat LC...

Ile wyniosło by mnie całe takie chłodzenie jakie zostało tu wymienione? http://forum.benchmark.pl/topic/107879-bud%C5%BCetowe-ch%C5%82odzenie-wodne-od-podstaw-do-2500z%C5%82/

Gtx 760 odpada radeon r9 270x jest od niego lepszy jeśli ma być to Sli to tylko gtx 770...

Co do monitorów jeszcze się nie zdecydowałem czekam na sugestie z tymi 120ghz

2 razy gtx 770 zmiata w grach titana z powierzchni ziemi...

Link to post
Share on other sites

Nie odpisujemy dużo, ponieważ masz spore wymagania i złożenie odpowiedniego zestawu dla Ciebie bynajmniej łatwe nie jest.

Co do monitorów 120 GHz. Takich jeszcze nie ma ale możemy pomyśleć o 120 Hz. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tycha wiem że to spore wymagania pomyliłem się wiem z tymi hercami ale powiesz mi coś na temat tego LC które dałem? najważniejsze żeby cieszyły oko i działały przy dość mocno podkręconym procku :D


W tych 12 k najważniejsze by się zmieścił komputer fotel i co najmniej 2 monitory 1 do gry a 2 np do streamowania gdyż czasem z nudów wchodzę na tsa dość znanych youtuberów gadam z nimi, gram i nagrywam przy okazji :D


Lecz tych filmów nie wrzucam gdyż obrubka dość długo mi zajmuje :(


3- way- Sli znaczy że można je połączyć tylko w 3 karty? Zastanawiam się nad Sli z:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-770-lightning-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-n770-lightning-msi-gaming-series-w8-mouse-zestaw-gracza-599301/#div4 (Zestaw z myszką jeśli kupie 2 karty będą 2 myszki na końcu jak dojdziemy do tego co kupię powiem coś o tych myszkach)

lub

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-770-amp-edition-zt-70303-10p-583993/#div4

Link to post
Share on other sites
Wybacz ale określasz się jako 'wymagający gracz' a twój zestaw bardziej celuje w estetyke a nie moc.
 

 

2 razy gtx 770 zmiata w grach titana z powierzchni ziemi...
Sorki ale muszę zapytać, czy miałeś kiedykolwiek okazje sprawdzenia obu systemów ? 
 
Z tego co widzę chcesz robić mocne OC na tym systemie a idziesz na chłodzenie aktywne ? 
 
Na początku pisałeś o 8gb ramu a potem zmieniłeś na 16, do czego tak na prawdę chcesz ozywać tego komputera ? 
 
A i jeszcze jedno, wybierasz mikrofon za 700zl i do tego mikser za 200.... Jeśli nie śpiewasz to na prawdę nie widzę po co ci owy sprzęt ?
 
Mam nadzieje ze to streamowanie to nie jest z 'minkcrafta' na PC'cie za 12k.
 
A co bym nie zapomniał, wybrałeś zasilacz 650W 80Plus Bronze a chcesz robić sli i to na bronzie. A wiec proponuje BQ Dark Power pro 10 1000W JEŚLI ROBISZ SLI. I co do ssd, jak masz już kupować i chcesz mieć z niego użytek proponuje 250gb i to samsung ssd 250gb 840 evo.
Edytowane przez KrajuPL
Link to post
Share on other sites
Sorki ale muszę zapytać, czy miałeś kiedykolwiek okazje sprawdzenia obu systemów ? 

 

To nie systemy tylko jeśli już to układy, czy kupując chleb w sklepie masz możliwość jego spróbowania. Od tego są testy ...

 

Na początku pisałeś o 8gb ramu a potem zmieniłeś na 16, do czego tak na prawdę chcesz ozywać tego komputera ?

 

Czytaj dokładnie ...

 

Zastosowanie komputera: Gry, obróbka wideo, multimedia

 

A wiec proponuje BQ Dark Power pro 10 1000W JEŚLI ROBISZ SLI.

 

Pod SLI GTX 770 wystarczy tańszy zasilacz z mniejszą mocą

 

co do ssd, jak masz już kupować i chcesz mieć z niego użytek proponuje 250gb i to samsung ssd 250gb 840 evo.

 

Są lepsze wybory niż ten podany przez Ciebie, chociażby M5P czy 840Pro

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak składać zestaw za 10k i walnąć do super sprzętu mówiąc delikatnie "bardzo niepewny" zasilacz.

 

 

 

1) MOBO - do wymiany, powód? Nie patrz że pisze tam "Gaming", to zwykły chwyt marketingowy cena/wyposażenie/możliwości że tak powiem są o wiele gorsze w porównaniu do: 

 


Pozdrawiam!

Bez przesady.

GD65 też ma 12 fazową sekcję i na dodatek taką,która jest dużo lepiej chłodzona w porównaniu do Asrocka Extreme 4.

Co do ogólnie serii tutaj masz wszystko opisane.

http://www.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html#overview

Seria gaming ma lepszą dźwiękówkę,sieciówkę z priorytetowaniem zadań,command center,sound blastera,2 kości BIOSu,

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak składać zestaw za 10k i walnąć do super sprzętu mówiąc delikatnie "bardzo niepewny" zasilacz.

 

 

Bez przesady.

GD65 też ma 12 fazową sekcję i na dodatek taką,która jest dużo lepiej chłodzona w porównaniu do Asrocka Extreme 4.

Co do ogólnie serii tutaj masz wszystko opisane.

http://www.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html#overview

Seria gaming ma lepszą dźwiękówkę,sieciówkę z priorytetowaniem zadań,command center,sound blastera,2 kości BIOSu,

 

Uważasz że jest sens dopłacać do tego? .... :)

Link to post
Share on other sites

 

Wybacz ale określasz się jako 'wymagający gracz' a twój zestaw bardziej celuje w estetyke a nie moc.
 

 

Sorki ale muszę zapytać, czy miałeś kiedykolwiek okazje sprawdzenia obu systemów ? 
 
Z tego co widzę chcesz robić mocne OC na tym systemie a idziesz na chłodzenie aktywne ? 
 
Na początku pisałeś o 8gb ramu a potem zmieniłeś na 16, do czego tak na prawdę chcesz ozywać tego komputera ? 
 
A i jeszcze jedno, wybierasz mikrofon za 700zl i do tego mikser za 200.... Jeśli nie śpiewasz to na prawdę nie widzę po co ci owy sprzęt ?
 
Mam nadzieje ze to streamowanie to nie jest z 'minkcrafta' na PC'cie za 12k.
 
A co bym nie zapomniał, wybrałeś zasilacz 650W 80Plus Bronze a chcesz robić sli i to na bronzie. A wiec proponuje BQ Dark Power pro 10 1000W JEŚLI ROBISZ SLI. I co do ssd, jak masz już kupować i chcesz mieć z niego użytek proponuje 250gb i to samsung ssd 250gb 840 evo.

 

Nazwałem wymagający gracz bo kazało wymyślić coś orginalnego, owszem celuję w estetykę i to dość mocno...

No to wracając odpowie mi ktoś na temat tego LC gdyż najbardziej to jako drogie chłodzenie bo tanie nie jest interesuje...

 

 

Mam nadzieje ze to streamowanie to nie jest z 'minkcrafta' na PC'cie za 12k.

Tak na serio to moja sprawa co streamuje ale mogę Cię zapewnić że to nie to coś... 

Link to post
Share on other sites

Streaming w wieku 12 lat? Masz już mutację? Jeśli nie, to wątpię, żeby był to dobry pomysł.

 

Do SLI z GTX770 wystarcza spokojnie zasilacz o mocy 750W. Osobiście kupiłbym jeden z tych:

- Seasonic X-750.

- Seasonic P-760.

- Corsair AX760.

- SF Golden Green Pro 750W.

- SF Golden King Pro 750W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar robić LC, to warto wziąć karty referencyjne od EVGA - najłatwiej kupić do takiej blok + EVGA pozwala na zmianę chłodzenia, nie tracisz gwarancji. Niestety, w kwestii chłodzenia cieczą, tylko tyle jestem w stanie Ci pomóc. 

 

Byłoby nam dużo łatwiej, gdybyś od tych 12 000 zł. koszt fotela, peryferiów itp. i określił, jaki budżet masz na sam komputer. Będzie nam o wiele łatwiej. ;)

Link to post
Share on other sites

Monitora też? Mam podobno wziąć monitor Eizo http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57804


No to ok!

 

kwota którą dysponuje 12 000- 950 zł- 3777= 7273 jeśli nie wystarczy no to cóż będzie trzeba wziąć tańszy monitor zamiast: http://allegro.pl/monitor-24-eizo-foris-fg2421-pl-battlefield-4-pc-i3752974722.html ten http://allegro.pl/monitor-23-eizo-foris-fs2333-ips-led-fullhd-krk-i3770365764.html... Obudowa to ten Corasair 750d


Dość mocno mi zależało na tym LC ale w tej cenie mogę o nim pomarzyć ile bym musiał wydać na komputer z SLI i porządnym LC? mogę zrezygnować z monitora co da 9472 na komputer....

Edytowane przez Sledzik985
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...