Skocz do zawartości

Wymiana GF 7900GT na...


Recommended Posts

Witam, stary poczciwy GF 7900GT od Gigabyta zaczął sypać artefaktami, zwłaszcza w 3D, wymiana pasty pod radiatorem nie dała widocznej poprawy, identyczna karta pożyczona od kolegi działa prawidłowo stąd decyzja o wymianie na inną.

 

Zacząłem szukać w internecie wskazówek, ale dawno wypadłem z obiegu i to co czytam jest dla mnie, delikatnie mówiąc, mało zrozumiałe, poza tym budżet skromniutki a karta już w 2D daje mocno po oczach dlatego zdecydowałem się na napisanie tego posta.

 

Budżet: 300zł

 

Oczekiwania:

* możliwie ciche chłodzenie

* wygodna obsługa 1920x1080 (monitor 24")

* wydajność większa od GF 7900GT

* energetycznie w miarę oszczędna

 

Większość czasu będzie pracować w trybie 2D, czasami powinna podołać grom w rozdzielczości HD, nie są to tytuły nowe i bardzo wymagające, coś w rodzaju Frontline atak: War over Europe, Anno. Oczywiście chodzi mi tylko o możliwość uruchomienia takiej gry, może nie na mininum detali ale bez AA i innych upiększaczy, stary poczciwy GF nie podołał Dirt2, były cięcia i ogromne arty.

 

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

z nowych to polecam 5670 (chlodzenie L2 na powercolor i jest absolutnie cichy) daje bez problemu rade dragon age w ponad fhd max ustawieniach i aax4 w anno wszystko na max i nawet sie nie spoci - malo metro ciagnie na v high w 1440/900 przy srednio 35 kl

 

z uzywek to jak powyzej

Link to post
Share on other sites

no nie jest szczytem ale ja gram we wszystko jak chce i jestem zadowolony z wydajnosci przy tym poborze pradu - jest rewelacyjana

 

jesli komus malo owszem 4850 ale sklepowa cena dobrej to juz 380 a przeciez mowimy o nie zapalonym graczu ktory ma moze nie do konca priorytety szczegolnie na wydajnosc

 

w porownaniu do 7600 wzrost jest wielokrotny

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

No właśnie tym się kierowałem, a z budżetem 300 to sobie można kartę do 1280x1024 dopasować.

 

Dlatego kolego Suchii: dozbieraj jeszcze z 200 zł i kup raz, a porządnie (bo jak mówi stare porzekadło: "bidny i głupi dwa razy traci ;) ")

Link to post
Share on other sites

przeciez temu czlowiekowi wogole tego nie potrzeba - przeczytajcie oczekiwania - ludu opamietajcie sie - nie kazdy potrzebuje wypasonej karty a wogole nie znamy nawet jego procesora przypuszczam ze 5670 to bedzie gruby nadmiar jak na jego oczekiwania

 

co to sa za tytuly? przeciez to pojdzie z palcem w....w kazdej rozdzialce

 

Danny

co mam Ci nagrac i wyslac filmik z dragon age w 2050x1150 z max ustawieniami i aax4 ? jak to nie wystarczy, wystarczy na luzie i jeszcze bąki zbija

 

uwazasz ze wyrzucilem 310 w bloto? ja sie bardzo ciesze ze zmiany po 8800gtx zadnej wyraznej roznicy nie odczulem jeszcze , nawet benchmarki crysisa tak samo poszly choc w gre juz dawno nie gram

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Uwziąłeś się czy co ?

Co post jakiś wrzucę, to mam Ciebie na plecach :P Może mnie z kimś pomyliłeś ;)

 

Tak się składa, że radzę człowiekowi, tak, aby miał kartę na dziś i na jutro (jeśli wiesz, o co chodzi)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie od dziś wiem, że tanio prawie zawsze nie oznacza dobrze. Sam też był czas, że kupowałem tańsze grafiki (do 500zł na dzisiejsze) i wielokrotnie się przejechałem. Od jakiegoś czasu jak kupuję grafikę, to staram się brać te lepsze (no i droższe oczywiście). Dlatego jakiś czas temu kupiłem gtx285 i starczy mi on na jakiś czas. Człowiekowi nie każę, tylko przedstawiam swój punkt widzenia i oczywiście zgodzę się z Tobą, że każdy powinien dobierać sprzęt do swoich wymagań i portfela.

Zastanawiam się, czy w ogóle ma sens doradzanie komuś coś na forum. Jeśli ktoś pisze, że ma do wydania np 300zł, to może trzeba coś podać za te 300 i już, nie ważne czy to jest OK, ważne, żeby to kryterium zostało spełnione.

Tak jak mówiłem, wiele razy przejechałem się na kartach "za 300" i chciałbym, aby ten ktoś uniknął moich błędów.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

lopez2 musze sie wtracic w ta klutnie :oops: i musze przyznac ze to DANNY ma racje ;) byc moze 5670 (bo chyba o niej mowisz) jest OK ale trzeba za nia dac tyle co za 4850 (moze troszeczke mniej) ktory by ja zniszczyl...

byc moze wydajnosc wystarczajaca ale jednak pozostaje pewien niedosyt... ze jak by sie kupilo odrazu lepsza to by sie mialo spokoj na przyszlosc :P

Link to post
Share on other sites

jaka klotnie toz to nie zadna klotnia

 

poprostu bardzo latwo naciagnac kogos w ten sposob na kupno czegos czego byc moza absolutnie nie wykozysta

 

jesli facetowi wystarczalo 7600 a ma zalozmy proca typu ath1 ktorego nie zamierza zmieniac - i napisal na forum do czego karta ma sluzyc wymieniajac nawet tytuly

, zaznaczajac ze karta wiekszosc czasu spadzi w 2d , gry takie jak zaznaczyl to

no nie rozumiem jak mozna mowic kup karte za 550 i bedziesz zadowolony bo slabsza sie nie sprawdzi a budzet 300 jest smieszny

 

nie to porada jest smieszna a nie budzet bo 5770 zaśnie mu w kompie i tyle bedzie z wlozenia o wiele wiekszej kasy

Link to post
Share on other sites

Ale nam się dyskusja rozwinęła :(

 

Odpowiadając na pytanie o konfigurację sprzętu:

 

MOBO: Gigabyte GA-MA770-UD3

CPU: AMD Phenom II x2 550 3.1GHz @ 3.8GHz

RAM: 4x1GB DDR2 800MHz CL4

ZASIŁKA: TAGAN 430W (312W 26A na lini 12V)

 

I kilka słów wyjaśnienia.

Kiedy kupowałem starego poczciwego GF 7900GT kosztował mnie 1300zł i ten właśnie zakup uważam za wywalenie pieniędzy w błoto, nigdy z tej karty nie wycisnąłem jej maximum, a kiedy przyszło jej pokazać potencjał przy monitorze 24" poległa.

Tak naprawdę w obecnej chwili jestem zmuszony do kupna jakiejś karty (awaria GF-a), ale też nie chcę wywalać pieniędzy na coś co mi nie podoła w rozdzielczości Full HD.

 

Więc może załóżmy nowe kryterium, powiedzmy że kwota 300 zł jest kwotą wyjściową, ale nie chcę przy zakupie karty wymieniać również zasiłki. Oglądałem już 4850, 4870, 5670, 5770 i.... 3870x2 (na jednym pcb), ale nadal nie bardzo orientuje się w tych modelach. Najlepszym wyznacznikiem dla mnie zawsze był stosunek jakości do ceny, nie muszę mieć topowego produktu za niewiadomo jaką kasę, ale chciałbym żeby praca takiej karty nie była wąskim gardłem dla reszty systemu.

 

Jeśli macie jakieś jeszcze pytania, śmiało walcie prosto z mostu, naprawdę potrzebuje Waszej porady...

 

pozdrawiam :o

Link to post
Share on other sites

waskim gardlem to nie bedzie dopiero oclony 5850 a moze i nawet bedzie zalezy od gry

 

no to "zdeko" sie rozminales co do pierwotnych oczekiwan wiec albo oczekujesz zeby stare gry smigaly albo oczekujesz wycisniecia

 

w tej sytuacji wyciskania jasnym jest ze 5770 bedzie najrozsadniejszym wyborem , oszczednosciowym 5750 a po taniosci 4850 z allegro

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw, faktycznie nie potrzebna mi jest ogromna moc GPU, ale Wasze wcześniejsze wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że 5770 radzi sobie nieźle, posprawdzałem w sieci informacje o tej karcie i myślę że będzie to odpowiedni wybór zważając na fakt, że karta ta wypada całkiem nieźle w duecie (choć tragicznie niski jest minimalny fps), wiec w przyszłości może będą siedzieć takie dwie.

 

Cena też niewiele przekracza budżet, po odliczeniach będzie kosztować jakieś 380zł, więc wybór jest oczywisty...

 

Teraz tylko 512MB czy może 1GB? Wydawałoby się laikowi że 1GB będzie rozsądnym wyborem, zważając na rozdzielczość HD i ewentualną "niepewną" przyszłość.

Nie często wymieniam grafikę w blaszaku, nie jestem zapalonym graczem, więc chyba powinienem wybrać 1GB. Dobrze rozumuję?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...