Skocz do zawartości

lapek z nvidia gt630, problem z grą.


Recommended Posts

Witam, 

mam dość irytujący problem

mój lapek to samsung np550p5c s03pl

win 8.1 64bit, nvidia GT630m + hd intel3000

oczywiście wszystkie sterowniki w tym bios zaktualizowane.

 

Mianowicie gra (oryginał-steam payday2), zawiesza się, inne gry losowo też są mało stabilne.

Co ciekawe payday2 odpalony na karcie intela działa (kiepska płynność lecz działa)

jak tylko odpalę grę z nvidia gra się zacina 

widać to na filmiku


ekran się zatrzymuje, dzwięk w tle dalej działa, nawet słychać jak reaguje na klawisze.

w menu gry widać artefakty, takie białe linie/kwadraty 

 

Co sprawdzić, może ktoś z Was nakieruje mnie na rozwiązanie problemu.

 

Kolejna ciekawa sprawa, mam dostęp do drugiego takiego samego lapka, wszystko to samo i na tym drugim lapku, wszystko łącznie z payday2 działa znakomicie.

 

15min z furmark i wszystko ok, temp grafiki 88'

 

Bardzo dziękuję za pomoc

ps pisałem do suportu producenta gry, brak odpowiedzi ;(

Edytowane przez valdman
Link to post
Share on other sites

Podkręcałeś cokolwiek ? Jeśli możesz to wyczyść go, najlepiej sprężonym powietrzem. Co ma support gry do problemu z laptopem, skoro na innym działa ?

nic nie podkręcany, robiłem reinstal windowsa dalej to samo, czysty windows + sam steam i dalej problem.

Dziś dodatkowo, próbowałem odpalić Ghost Recon 4 Future Soldier, też z tego co widzę gra na DX

i też występuje zawieszenie gry.

 

Pojawia się taki błąd, jak na zał. obrazku (znikający dymek) przy zegarku. "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 331.82 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"

 

Link to post
Share on other sites

Kwestia tylko, że zawieszanie się gry występuję momentalnie, jak na filmiku w payday2, a w Ghost Recon, w miejscu wpisywania ksywki.

Zgłaszać to do serwisu Samsunga?

Tylko co napisać, że niektóre gry nie działają?

Jest jakiś test na DirectX, 

Link to post
Share on other sites

Przedmuchałem lapka, teraz temp. do 79', na tym drugim lapku podobnie do 75'

dalej na jednym część gier nie działa, na drugim działają.

Jak to rozwiązać.

napisałem do samsunga, w odp. otrzymałem 

"

Opisana przez Pana sytuacja sugeruje, że problem może być związany z kartą graficzną zaimplementowaną w tym urządzeniu. Ponieważ laptop o model code NP550P5C-S03PL nie jest wspierane jako gamer (laptop służący do grania), proszę o przetestowanie wydajności karty graficznej przy pomocy Benchmark'u np. 3DMark. Jeśli podczas takiego obciążenia pojawią się artefakty lub inne niepokojące symptomy proszę o "Print Screen" i przesłanie dokumentacji przez formularz zgłoszeniowy."

 

i tak zrobiłem, odpaliłem 3dmarka i wszystko ok.

Może macie jakieś propozycje, jakieś logi co by pomogły w rozwiązaniu problemu ?

 

w panelu sterowania > narzędzia administracyjne > dziennik systemu, mam takie błędy

I dość często się to pojawia

 

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
NvVAD initialization failed [6] 

 

 
Edytowane przez valdman
Link to post
Share on other sites

Tu coś o tym napisali 

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/451447-nvstreamsvc-sprawd%C5%BA-je%C5%9Bli-gry-nagle-zawieszaj%C4%85-si%C4%99/

 

 

podobno Nvidia Experience jest przyczyną problemu.

 

Może zainstaluj sterownik w trybie zaawansowanym i wyłącz wszystkie niepotrzebne dodatki , zostawiając jedynie sterownik graficzny.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Gry też miewają różne błędy.

Producenci wydają różne poprawki i patche, na jednym kartach chodzą lepiej innych gorzej.

 

Na filmie jaki dołączyłeś widać ze oprogramowanie ze sterownikiem nvidii ma sporo różnych opcji i ustawień dotyczących gier.

Tu sobie samo dopasowało jakieś niby optymalne ustawienia dla tej gry,

ale jakbyś się tak pobawił tymi ustawieniami ręcznie i coś sam spróbował tam zmienić ?

Link to post
Share on other sites

kombinowałem, ręcznie zmieniałem, ustawienia, cały czas to samo.

Właśnie jestem po reinstalu kompletnym kompa, (format all), drugi raz już to robię, instaluję tylko kl. steam i payday2, nic więcej zobaczymy jaki efekt.

Później w razie czego będę aktualizował sterowniki, na koniec win 8.1 dogram :)


system czysty, sam reinstal + steam i dalej ten sam problem, dalej artefakty na ekranie w payday jak widać na filmie.

Artefakty w jednej grze + inna się nie uruchamia, raczej ciężko będzie wysłać na gwarancję.

I co teraz robić. :(

Link to post
Share on other sites

To jest problem sprzętowy z kartą graficzną a nie ze sterownikami, jak możesz to oddaj na gwarancję i po problemie.

 

Właśnie myślałem by oddać na gwarancję, tylko jak do tego podejdą, skoro tylko parę gier nie działa

Pomijając fakt dość wysokiej temp.75' w stresie.

 

Zgłaszać to na gwarancję czy na niezgodność towaru z umową, czy załatwiać to przez mediamarkt, czy bezpośrednio samsunga?

 

raczej na 100% sprzętowa będzie wada, tylko dlaczego w tej jednej grze są artefakty i się zacina :(

kompletnie, czysty windows po formacie, ustawienia domyślne biosu, zainstalowany tylko steam + ta gra, więc ciężko bym ja coś źle zrobił.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...