Skocz do zawartości

Jak to możliwe, że komp z 4870x2 pracuje na zasialczu 500W?


Recommended Posts

Witam, mam pytanie, jak to możliwe, że mój komp:

 

Phenom II x3 710 2,6Ghz @ 3,45 1,5V
DDR3 OCZ 1600Mhz
HD4870x2 750/900@790/920
ASUS M4A77TD PRO
2 Dyski Twarde 500 + 120

jest w stanie pracować na zasilaczu 500W?

W każdym teście, który widziałem, komp z 4870x2 pobierał dużo ponad 400W, w instrukcji jest napisane wyraźnie, że zasilacz minimum 650W(!), ja natomiast posiadam Seasonica SS500HT i nie ma problemów z PC. Zapuściłem furmarka i premie'a w tym samym momencie, aby obciążyć maksymalnie CPU i GPU i też nie było problemów. Grałem w dużo gier na tym sprzęcie: GTA IV(2 GPU obciążone w 100%, procesor do 100%), Crysis/Crysis Warhead(karta 100%, procesor 100%), Team Fortress II, COD Modern Warfare 2.

 

 

Co o tym myślicie, czy to nie po prostu moda na 100W/200W mocniejsze zasilacze, niż tak na prawdę nam potrzebne?

Link to post
Share on other sites

Obudowa HAF932 fans: 2x24cm, 2x14cm, 2x12cm:

Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz OC 3,83GHz FSB450

karta graficzna: ATI Radeon HD5000 5870 ASUS VoltageTweak 1000/5200MHz 1.3V

dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.12 RAID0 2x500GB BARACUDA7200.12 + WD320GB + SAMSUNG640GB

płyta główna: chipset Intel P45 Gigabyte GA-EP45-UD3R

pamięć RAM: DDR-2 1066 8 GB OCZ REAPER 4x2GB DDR2 (teraz 1080MHz)

 

Pod pełnym obciązeniem bierze ok. 470W +-3% - sprawdzone miernikem.

Link to post
Share on other sites

Bo:

1) Te minimalne wymagania względem zasilaczy są zawsze przesadzone.

2) Ty masz zasilator dobrej marki, więc to jest na plus.

3) Im lepszy zasilacz, tym większy zapas mocy posiada.

 

Ja podejrzewam, że ten zestaw po prostu nie bierze więcej niż te ~450W.

Link to post
Share on other sites

My tu na forum wszystkich chcemy edukować pod tym względem właśnie - nie brać tak mocnych zasilaczy. Do Twojego zestawu wystarczył 500W, a ludzie biorą do Core i3 i 5770 po 600W :D Skoro działa i nie ma żadnych złych objawów - charczenie wentyla lub restarty, to jest ok. Sprawdź też napięcia jeżeli masz zwykły miernik, sprawdzisz jak bardzo spadają podczas obciążenia. To da Ci jako takie pojęcie jak bardzo zasilacz się poci.

Link to post
Share on other sites

Ale po co mam mieć 100W więcej, jak to jest wystarczające.

 

Moim zdaniem zasilacz ma 500W, żeby wykorzystać to 500W, bo po co ja mam kupować 600W za 300zł, jak mogę kupić 500W 100zł taniej, a i tak pewnie nie użyje jego całej mocy...

 

Dokładnie panowie :P

Więcej mocy:

Rozbudowa

Mniejsze obciążenie - Cicha praca

I te uczucie ze musi ciągnąc

 

Mniej mocy

Katowanie zasilacza

Głośna praca

Rozbudowa praktycznie zablokowana

 

A więc wybierajcie ;)

Katowanie zasilacza - przecież ja tylko używam go w celu do jakiego został stworzony, nie bije w niego młotkiem...

 

Głośna praca to raczej w ModeComach, Tracerach i innych noname'ach, mój SS chodzi na tyle cicho, że nawet w pełnym obciążeniu pojawia się tylko lekki szum, który niestety jest zagłuszany przez schładzacz od procka i karty.

 

Co do rozbudowy, mogę się zgodzić, tylko ja za bardzo nie mam co w moim kompie rozbudowywać, raczej nie będę robił RAIDów, nie będę montował 10 zimnych katod, żeby mi się komp świecił jak choinka - to mnie nie dotyczy.

Link to post
Share on other sites

No tak ale jeśli dopłata do mocniejszego zasilacza jest mała to czemu nie brac ?

 

ja jak kupowałem 3 rzeczy w sklepie to wolałem dopłacić te 30zł

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=49462

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=49425

 

wtedy ten 650w miałem taniej bo za niecałe 400zł

Link to post
Share on other sites

Wszelkie zalecenia do mocy zasilaczy potrzebnych do kart graficznych uwzględniają zasilacze ze średniej/niskiej półki cenowej. Chodzi mi tutaj o marki zasilaczy. Jeśli masz dobrą zasiłkę np. 500W, to pociągnie Ci kompa, gdzie sama karta wymaga > 300W. Mój sprzęt też chodzi na zasilaczu 520W i przy max obciążeniu wentylator w zasilaczu się nieznacznie tylko rozkręca i z wnętrza wydmuchuje nawet nie ciepłe powietrze.

Link to post
Share on other sites

.

Katowanie zasilacza - przecież ja tylko używam go w celu do jakiego został stworzony, nie bije w niego młotkiem...

 

Głośna praca to raczej w ModeComach, Tracerach i innych noname'ach, mój SS chodzi na tyle cicho, że nawet w pełnym obciążeniu pojawia się tylko lekki szum, który niestety jest zagłuszany przez schładzacz od procka i karty.

 

Co do rozbudowy, mogę się zgodzić, tylko ja za bardzo nie mam co w moim kompie rozbudowywać, raczej nie będę robił RAIDów, nie będę montował 10 zimnych katod, żeby mi się komp świecił jak choinka - to mnie nie dotyczy.

Geniusz...

Raidy potrzebują tyle mocy?...

Katody też...

Zapodaj i7 po OC w okolicach 4,5

2X Fermi

8Gb ram

i powiedz mi że nie zamęczysz zasilacza na takich komponentach szczególnie gdzie fermi strasznie się grzeje i ciągnie mocy

intel po oc tez lubi zjeść

 

ten tekst był daremny...

 

Katowanie zasilacza - przecież ja tylko używam go w celu do jakiego został stworzony, nie bije w niego młotkiem...

Podstawowy argument - nie bije go młotkiem

 

Pozdrawiam

exon

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko lepiej przesadzić z mocą zasiłki niż kupić za słaby...

Im mniej obciążony jest zasilacz tym na ogół ma większą sprawność więc i tak niższe rachunki za prąd dostaniemy gdy kupimy zasiłkę 600w, która będzie wykorzystana "w połowie" niż zasiłkę 400w, która będzie jechała na granicy swej wytrzymałości.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko lepiej przesadzić z mocą zasiłki niż kupić za słaby...

Im mniej obciążony jest zasilacz tym na ogół ma większą sprawność więc i tak niższe rachunki za prąd dostaniemy gdy kupimy zasiłkę 600w, która będzie wykorzystana "w połowie" niż zasiłkę 400w, która będzie jechała na granicy swej wytrzymałości.

Panowie im bardziej jest obciążony zasilacz tym większa jego sprawność a nie odwrotnie..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...