Skocz do zawartości

Recommended Posts

To są podstawki, one nie mają wpływu ba wydajność, tylko procesor jaki na niej siedzi, np i5 3570k jest na 1155, a i5 4670k na 1150, a biorą 1155 bo między tym procesorami praktycznie nie ma róznicy w wydajonsci i mobo z 1155 są tańsze.

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites
Kwestia gustu , ceny, mozliwosci oc. Czy ktores sa wydajniejsze w grach? Imo duzej roznicy nie ma. Wiecej w grach do powiedzenia ma gpu... No moze metro troche katuje proca.

 

Cena to jakieś 50 zł różnicy, oc to też zalezy od konkretnej sztuki, ogólnie to w i5 4670k poprawili głównie chyba tylko zuzycie prądu jesłi chodzi o procesory, bo mobo to znacznie droższe z 1150

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites

A ja zaś wybrałem 1155, ponieważ nie byłem w stanie dać 100zł więcej na mobo. W kwestii wydajności, to 4670k na 4ghz ma wydajność 3570k na 4.5ghz, więc... cóż... W teorii Hsw kręcą się słabiej przez kupę pod IHS'em procesora, dlatego trzeba do nich dobre chłodzenie. Ja... wykręciłem swojego na chłodzeniu za 120zł.

Link to post
Share on other sites

Wydajniejsze są procesory na 1150. Nie jest to ogromna różnica ale jest (~10%) i jeśli tylko masz możliwość kupna 4 generacji to kupuj. Wydawanie pieniędzy na stare generacje ma sens tylko dla tych co biorą serię K do mocnego OC.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie ...................... nie ma dużej różnicy.  Kupujesz MB+CPU i jak się znudzi to sprzedajesz razem. Niby nowe lepsze ale nie zawsze.

 

Na lga1150 nie ma używek praktycznie więc jak oszczędzasz na CPU to bierz lga1155 + używany CPU którego tanio można kupić. Nowe? raczej lga1150.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jak nowe komponenty to tylko Haswell, jak w grę wchodzi używka to można Ivy kupić. OC zbytnio bym się nie przejmował, bo bez niego nawet procesory są bardzo szybkie, a podkręcić zawsze można.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...