Skocz do zawartości

Nowa jednostka do 4000 zł


Recommended Posts

Witam!

 

Niedługo wzbogacę się o parę złotych, więc postanowiłem zakupić sobie nowy sprzęt.

 

Piszę, by poprosić o radę co do konfiguracji nowej jednostki.

 

Komputer ma służyć, poza zastosowaniami typowo domowo/biurowymi, do gier, filmów w jakości Full HD, systemy w maszynie wirtualnej, ale nie więcej niż dwie i właściwie z ważniejszych zastosowań to tyle.

 

W cenę 4000 wliczam monitor - proszę też o radę w tej sprawie, ważne żeby było to minimum 21''.

 

Proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer ma służyć, poza zastosowaniami typowo domowo/biurowymi, do gier, filmów w jakości Full HD, systemy w maszynie wirtualnej, ale nie więcej niż dwie i właściwie z ważniejszych zastosowań to tyle. W cenę 4000 wliczam monitor - proszę też o radę w tej sprawie, ważne żeby było to minimum 21'

 

Trochę kiepsko to sprecyzowałeś, co masz ze starego kompa? obudowa, zasilacz, dysk itp. Czego oczekujesz od gier bo to najważniejsze? Ile masz miejsca na monitor? Min 21" trochę za mało mówi. Jaki używałeś do tej pory?

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera: biurowe (poczta, edytory tekstu, komunikatory, internet), filmy full HD, wirtualna maszyna, gry (z obecnych gier niechby nawet najnowszy BF4 pochodził)
Maksymalna kwota: 4000 zł (jednostka + monitor)
Których części potrzebuję: wszystkich, cały nowy sprzęt
Czy będę podkręcać sprzęt?: raczej nie
Rozdzielczość mojego monitora: zależnie od monitora, myślałem o 24'', czyli rozdz. 1920x1080
Specjalne wymagania: brak
Części z poprzedniego komputera: brak

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) - dostawa 1zł

Corsair Carbide Series 330R (black)

 

4089 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Mocny 4 rdzeniowy CPU, GTX 760 spokojnie sobie poradzi z BF4. Dysk SSD na system, soft itp znacznie poprawi komfort pracy na takim zestawie, do tego monitor 24 cale na IPS zadba o porządny obraz. Wszystko wpakowane w obudowę wyciszoną. 

 

Jeżeli jesteś bardziej niedzielnym graczem to możesz zejść na jeszcze słabszą GPU:

 

Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600)

 

Warto w takim zestawie włożyć jakiś cooler na CPU aby zestaw pracował cicho w momencie pracy na nim SilentiumPC Fortis HE1225

 

Oczywiście tutaj może być cała masa propozycji. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie jestem, bo nie miałem za bardzo na czym grać, do niedawna pracowałem na 7-letnim kompie i cudem techniki było dla mnie to, że dało się na nim popykać w FIFĘ13.

 

Dlatego teraz chcę zakupić taki, na który trochę dłużej pozwoli mi grać w najnowsze gry, również przez sieć, bo łącze mam b. przyzwoite.

Edytowane przez peciaq
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na kilka zmian, m.in. rezygnacja z dysku SSD na rzecz lepszej grafiki i nieco inne zasilacz i obudowa. Do tego listwa z zabezpieczeniem.

 

Teraz wygląda to tak:

 

Procesor - i5 4570 3,2

Płyta g. - GIGABYTE GA-B85M-D3H

RAM - Kingston HyperX 2x4GB 1600

Dysk - WD Blue 1 TB SATA3 WD10EZEX

Obudowa - Aerocool xPredator X1 Devil Red

Zasilacz - CoolerMaster G600M 600W

Grafika - GIGABYTE GF GTX770

DVD - DVD LITEON iHAS-124

Monitor - LG 23,8'' IPS 24EA53VQ

 

Macie jeszcze jakieś spostrzeżenia?

Edytowane przez peciaq
Link to post
Share on other sites

Zasilacz oraz obudowę można wybrać lepiej, ja i tak bym obstawał w Twoim przypadku za zestawem z GTX 760 + SSD

 

Grafika ta wystarczy do kazdej gry, pograsz w każdy tytuł na porządnych ustawieniach a że nie jesteś graczem "only ultra FullHD" to spokojnie wystarczy Ci ona na dłuższy czas

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz - CoolerMaster G600M 600W
 

 

Ten zasilacz można sobie odpuścić ze względu poziomu głośności:) a w jego miejsce spokojnie wystarczy XFX Core 550W lub Be Quiet PurePower l8 530W(modularny)

 

 

 

Obudowa - Aerocool xPredator X1 Devil Red
 

Aerocoole może i mają ciekawy design ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Tutaj o wiele lepszym wyborem byłby Zalman Z9 Plus, który jest wykonany z niezłych materiałów, posiada 4 wentylatory w komplecie.

 

Ewentualnie można dołożyć do Fractal Design Core 3000

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

L8 530 ma 480W na +12V, Twój zestaw po OC GPU będzie pobierać mniej niż 350W

 

@up mnie wyprzedził

 

 

 

Zdecydowałem się na kilka zmian, m.in. rezygnacja z dysku SSD na rzecz lepszej grafiki i nieco inne zasilacz i obudowa
 

 

 

 

Zastosowanie komputera: biurowe (poczta, edytory tekstu, komunikatory, internet), filmy full HD, wirtualna maszyna, gry (z obecnych gier niechby nawet najnowszy BF4 pochodził)

 

Dalej się będę upierać się przy tym że dysk SSD będzie w tym zestawie bardziej przydatny niż GTX 770 zamiast GTX 760, ale ...

 

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Zalman Z3 (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)

Kingston V300 120GB (450/450 MB/s)

LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) - dostawa 1zł

 

4120 zł + kody wyżej

 

Masz GTX 770 jak i SSD w zestawie. Chłodzenie ZOTACA spisuje się przyzwoicie pod względem temperatur oraz kultury pracy.

 

Jeżeli za drogo to kup póki co jedną kość Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, kolejną kość kupisz sobie za miesiąc / dwa  


 

 

z obecnych gier niechby nawet najnowszy BF4 pochodził

 

Zestaw z GTX 770 + i5 4570 to połączenie do grania w BF4 online na FullHD + Ultra  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy mi na tej 770 teraz, bo dysk SSD mogę zakupić za te 3 stówy za parę miesięcy, może do tego nawet wtedy stanieje o parę złotych, a upgrade'u grafiki w najbliższych latach jednak nie przewiduję. Dlatego chcę wziąć obecnie najlepszą, na jaką mnie stać.

 

Do tego sprzęt musi być z ProLine i musi to być zamówione w przyszłym tygodniu. Zależy mi na czasie, wiąże się to z pewnymi sprawami finansowymi od urzędu, który mi te fundusze przyznaje.

 

Obecnie skłaniam się ku takiemu zestawowi:

 

http://img854.imageshack.us/img854/2585/pvej.jpg

 

Tych kości Crucial w ProLine niestety albo nie ma, albo ja ich nie mogłem znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Witam! Wątek do zamknięcia. W końcu zdecydowałem się na poniższy zestaw i właśnie już z niego piszę.

 

Intel Core i5-4570 3,2 GHz 6MB cache s. 1150 Box
MSI Z87-G43 Intel Z87 LGA 1150
GoodRam 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel CL9 PLay Red
Gainward GF GTX760 2048MB 256bit PCI-E DDR5 Phantom z NVIDIA GeForce Experience
WD Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB
Zalman Z9 Plus Black.
Corsair CX Series Modular CX600M (CP-9020060-EU) 80Plus Bronze
DVD-REC LITEON iHAS122 SATA CZARNY BULK
LG 23,8" 24EA53VQ-P IPS LED HDMI DVI wide.
Antec Kuhler H2O 620 v4.
 
Pozdrawiam!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...