Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : głównie gry typu Battlefield 4,

  • Maksymalna kwota : jak najtaniej z ta karta

Których części potrzebuję : cała buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : może za kilka lat :)

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080 Benq

Specjalne wymagania : asus gtx 780

\Części z poprzedniego komputera : -------

Własna propozycja zestawu : ---------

Inne : prosze o jak najtanszy zestaw z ta karta

Link to post
Share on other sites

PSU: be quiet! PurePower L7 630W - 300zł

CPU: Intel Core I7 4770K  - 1200zł

MB: AsRock Z87 EXTREME4 - 500zł

RAM: Corsair Venegance DDR3 1600Mhz 2x4GB - 350zł

HDD: Seagate SSHD 1TB - 300zł

BOX: Zalman Z9 - 200zł

COOLER: be quiet! Shadow Rock 2 - 180zł

Razem: ~3000zł (ceny z komputronik.pl)

 

Do ewentualne zmiany PSU (na jakiś corsair z serii HX/TX min. 600W) i COOLER (jeżeli chcesz zaoszczedzić)

 

Brak argumentacji // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

 

 

PSU: be quiet! PurePower L7 630W - 300zł CPU: Intel Core I7 4770K - 1200zł MB: AsRock Z87 EXTREME4 - 500zł RAM: Corsair Venegance DDR3 1600Mhz 2x4GB - 350zł HDD: Seagate SSHD 1TB - 300zł BOX: Zalman Z9 - 200zł COOLER: be quiet! Shadow Rock 2 - 180zł Razem: ~3000zł (ceny z komputronik.pl) Do ewentualne zmiany PSU (na jakiś corsair z serii HX/TX min. 600W) i COOLER (jeżeli chcesz zaoszczedzić)

 

Zapomniałeś o najważniejszym: GPU ok 1500 zł.

Link to post
Share on other sites

@up - w tej cenie to już złoży się konkret na 1155 ze sporymi możliwościami OC i z pewnością nie takim syfem jakim jest teraz Deus...

A tak on się mniej więcej prezentuje:

http://www.morele.net/inventory/info/vaku6l/

3570k który znakomicie będzie się prezentował z GD55 między innymi w kwestii podkręcania, dobry cooler, zasilacz da radę (ewentualnie możesz sobie dołożyć do XFX Core 550W) no i reszta w standardzie, karta taka jaką chciałeś ;] Mam nadzieję jednak, że wiesz, że z ASUS'em napotyka się coraz więcej problemów z supportem...

@edit - nie doczytałem, że autor nie planuje OC...jednak jeśli masz taką budżetówkę, to naprawdę opłaca się brać taki sprzęt na przyszłość. Jeżeli natomiast nie, to można ściąć koszty na płytce Z77A-G45 i 3570 (bez literki K).

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

@up, jasne, ale jest droższy, a taki zestaw złożył już John Woo kilka postów wyżej. Moja propozycja zakłada po prostu niższy, sensowny koszt. ASUS jest tak samo awaryjny jak każdy inny producent, a jego serwis jest tak samo niemiły jak reszty marek. Marże spadają, rynek podzespołów maleje, więc trzeba oszczędzać - traci na tym jakość obsługi serwisowej. Niestety...

 

Co do składania zestawu na Ivy Bridge vs Haswell, powstało już dostatecznie dużo wątków na ten temat.

 

PS. O co chodzi z tym Deusem? Widzę, że kolejny raz ktoś zwraca uwagę na kiepską jakość, a ja pierwsze słysze...

Link to post
Share on other sites

 

 

O co chodzi z tym Deusem? Widzę, że kolejny raz ktoś zwraca uwagę na kiepską jakość, a ja pierwsze słysze...

 

Bo kolega jest chyba z pclola ?  :majty:  

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus (b/z)

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

SilentiumPC Fortis HE1225

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)

 

41147 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

 

 

Zastosowanie komputera : głównie gry typu Battlefield 4,

 

Pod BF4 kręć CPU już na samym początku, bardzo spory wzrost wydajności:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_gpu.png

 

 

 

Specjalne wymagania : asus gtx 780

 

Strasznie przepłacona inwestycja, dopłacać aż 600 zł za 10% różnicy względem GTX 770 ? Na przykładzie BF4 możesz zobaczyć ze za 600 zł zyskasz 6 fpsów więcej, jeden fpsy wart 100 zł ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...