Skocz do zawartości

Monitor 27" do 1500 zł


Recommended Posts

Witam


 


Przymierzam sie do zakupu monitora. Ma to byc monitor gl do internetu, filmow i delikatnie do grania (filmy to podstawa).


Teraz mam 22" dlatego tez mysle o wiekszym 27" 


 


Mam kilka typow, jednak jesli ktos ma cos wartego uwagi, chetnie zapoznam sie z tematem.


Oto moje typy - prosze o porade, ktory bedzie najlepszy dla moich wymagan ( dodam ze jakosc wykonania tez ma znaczenie - nie chcialbym byc zmuszony do kupna nowego monitora zaraz po okresie gwarancyjnym z przyczyny awarii - takie cos spotkalo mnie z monitorem LG dwa razy).


Moje typy;


-AOC i2757Fm/Fh


-Philips 273E3QHSB


-BenQ GW2760HS


 


Czy moze cos dolozyc i kupic cos konkretniejszego ??


Link to post
Share on other sites

Witam. Założyłem jakiś czas temu temat o podobnej treści i też szukałem monitora dla siebie.

 

Zakupiłem BENQ GW2760HM i do filmów jest to monitor idealny. Czy w nocy czy w dzień oglądałem sobie już na nim kilkanaście filmów. Dużo lepsza jakość niż na standardowych monitorach!!

W porównaniu do wcześniejszej zwykłej 23" ma dużo lepsze odwzorowanie barw i dużo większą możliwość regulacji obrazu. Dlatego do neta czy gier też można go używać z powodzeniem.

Edytowane przez botkiller
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Zakupilem juz monitor - jest to Benq GW2760HS. 

Wszystko ładnie i pięknie - monitor jest naprawde niezły. Mam tylko mały problem a mianowicie nie chce mi wykryc połączenia HDMI.

W sumie to wczoraj mi nie chcial wykryc kompletnie  - wyskakiwało powiadomienie ze nie ma połączenia i musialem podłączyc D-Sub.

Dzis jak testowalem kabel na play station i dzialal bez problemow - podłączyłem go na nowo do monitora i do grafiki ( w tym momencie mialem 2 podłączone kable D-Sub i HDMI ) i po odpaleniu kompa najpierw załączył sie na D-Sub (jak sie windows ładował) a pozniej przełączył sie na HDMI i tak tez zostal z tym ze obraz był juz cały czas czarny i nie było widac nic. Wtedy tez przełączyłem recznie na połączenie D-Sub i moglem wpisac haslo w windowsie i widzialem wszystko tak jak powinno byc. Po zaladowaniu windowsa jak juz byłem na pulpicie znowu przełaczyłem na HDMI  i widac było czesc pulpitu (tło - zadnych folderow i ikonek). Wiec znowu musialem przelaczyc na D-Sub bo nie da rady nic zrobic na HDMI.

Czy ktos wie co tu trzeba zrobic ??

Link to post
Share on other sites

Podłącz monitor poprzez HDMI do Playstation i zobacz jak będzie działać. Jak będzie ok, to problem leży raczej po stronie karty graficznej(np. wyrobione złącze, sterowniki), ewentualnie sam kabel robi problemy.(warto by było sprawdzić inny kabel HDMI)

Link to post
Share on other sites
HS - węższe ramki(11mm) i powłoka pół-mat. na ekranie.
HM - standardowe ramki(16mm) i powłoka matowa na ekranie
 

 

Tutaj pomyliłem się(cytat poniżej) - przez swoją niewiedzę. Wszystkie monitory AMVA od BenQ z flicker free mają teoretycznie taki sam kontrast i tym samym czerń. Powłoka pół-mat. też ma swoje zalety zwłaszcza gdy monitor stoi w zaciemnionym pomieszczeniu.

IMO na obecną chwilę lepszy od GW2760HS wydaje się GW2760HM flicker-free. Lepszy kontrast, głębsza czerń i w pełni matowa powłoka(HS pół-mat)

Do filmów obecnie wybór prawie idealny.

 

IPS'y bym skreślił już na starcie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, na mońka chcę wydać ok. 2000, GW2760HS kosztuje 1000, fajnie że tanio, ale może jest jakaś lepsza opcja w tych granicach cenowych?

Zależy mi na flicker free, max. rozdziałka to full hd i ma dawać radę w grach fps, rpg.

Rozmiar 24" albo 27".

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, na mońka chcę wydać ok. 2000, GW2760HS kosztuje 1000, fajnie że tanio, ale może jest jakaś lepsza opcja w tych granicach cenowych?

Zależy mi na flicker free, max. rozdziałka to full hd i ma dawać radę w grach fps, rpg.

Rozmiar 24" albo 27".

 

http://www.agito.pl/monitor-benq-27-led-gw2760hm-flicker-free-kabel-hdmi-2492-887870.html

 

900 zł...

Edytowane przez immunitycheater
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku jak kupowalem 2 tygodnie temu - oba modele były w tej samej cenie. A sprzedawca jak sie zapytalem jaka jest roznica pomiedzy nimi powiedzial ze HS ma flicker free a HM nie ma :D

 

Co do połączenia HDMI dalej nie udalo sie tego naprawic - zainstalowalem najnowsze sterowniki ze strony Nvidia i nic. 

Zauwazylem jednak kolejna dziwna rzecz a mianowicie - jesli uruchomie kompa ( caly czas mam podłączone 2 kable HDMI i VGA ) załancza sie połaczenie D-Sub i wszystko jest cacy. Jesli monitor przejdzie w stan czuwania i poruszam myszka wtedy zalancza sie poprzez HDMI i musze recznie przejsc na D-Sub bo nic nie moge zrobic.

 

Mysle nad nowa karta graficzna bo moze ta jest jakas niedorobiona ;) a jest to GeForce GT 240  512Mb GDDR5.

Co myslicie - kupowac karte ?

Link to post
Share on other sites

Każdy HS jest flicker free, HM już nie. Sprzedawca miał częściowo rację, bo HM z flicker free jest cały czas mało dostępne.

 

Co do karty graficznej to HD7770, jakiego producenta? Nie ma znaczenia, ważne żeby była 3 letnia gwarancja - czyli chyba tylko MSI i Gigabyte.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...