Skocz do zawartości

Monitor 22-24" do 1200zł do długiej pracy.


Recommended Posts

Chciałem zakupić monitor do swojego PC-ta. Proszę o jakieś sprawdzone propozycję

  • Budżet do 1200zł
  • Przeznaczenie: Praca przy tekście w internecie 40%, oglądanie filmów 20%, gry 40%.
  • Oczekiwania:

          1. Ochrona wzroku przy długich sesjach (wieczorem 80%, dzień 20%)

               ten parametr jest NAJWAŻNIEJSZY

          2. Dobry stosunek cena\jakość :)

          3. Matowa matryca

          4. Brak połyskujących plastików w wykończeniu

          5. Brak smużenia w grach (dobry czas reakcji)

 

  • Warunki w pomieszczeniu:

           Oświetlenie żarówką Halogenową 4szt. 625 lm 42W

 

Zestaw: CPU Intel Core2 Quad Q9300

             MB Gigabyte P35-DS4

             RAM 4GB

             GPU 9600GT 512MB 256bit

             PSU TAGAN 480W

 

Co sądzicie o monitorach wypisanych poniżej:

 

 BENQ LED 24" BL2410PT

 DELL P2414H 24'' LED

 EIZO FORIS FS2331

 

Od razu powiem ,że nie interesują mnie panele firmy LG.

Edytowane przez botkiller
Link to post
Share on other sites
Od razu powiem ,że nie interesują mnie panele firmy LG.

 

w takim wypadku odpada każdy IPS, te w dellach, hp, nec, eizo wszystko od LG

 

 

 

Co sądzicie o monitorach wypisanych poniżej:    BENQ LED 24" BL2410PT  DELL P2414H 24'' LED  EIZO FORIS FS2331

 

z wymienionych wyżej najlepiej wypada i sprawuje się FS2331, jest tyko jeden szkopuł - smuży, nie jakoś kolosalnie, ale widać, a daje się we znaki w podatnych grach, jak diablo 3

Link to post
Share on other sites
w takim wypadku odpada każdy IPS, te w dellach, hp, nec, eizo wszystko od LG

 

Chodzi mi o producenta. Ostatnio 2 monitory ze wspomnianą matrycą IPS musiały wrócić na serwis świeżo po zakupie. Dlatego nie mam do nich zaufania. Mają też krótszą gwarancję od Dell-a, Benq, Eizo. Chodzi mi o coś sprawdzonego raczej.

 

Jeśli jest jakiś LG ,który ma cechy wyżej wymienione i dobrze działa to proszę o opinię. :)

 

A co do EIZO to nie wiem czy nie jest strasznie prądożerny... i to smużenie. Tak jak wspomniałem zależy mi najbardziej na oszczędzaniu oczu podczas pracy. Prosze się nie ograniczać do monitorów wybranych przezemnie.

Edytowane przez botkiller
Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi mi o producenta.

 

mnie też, producentem wszystkich paneli IPS jest LG, nie ważne w jakim monitorze go znajdziesz

 

niemniej z fajnych modeli będzie NEC EA244WMi, Eizo EV2436W oba na IPS, ale fajnie zrobione (między innymi z myślą o niepsuciu oczu) ale... ponad budżet

 

z tańszych konstrukcji to będzie cała gama benq na AMVA czy to będzie GW2460HM, GW2760HS czy BL2410T, nie bój się 27" nie gryzą

Link to post
Share on other sites

Ok, Mam teraz zasadnicze pytanie. Czy opłaca się dokładać 2x tyle do NEC EA244WMi lub Eizo EV2436W. Chodzi mi o to czy moje oczy odczują wyraźną różnice w porówaniu do BL2410T lub GW2460HM.

 

Jeśli chodzi o GW2760HS to boje się ,że mnie właśnie będzie "gryzł" po oczach jeśli ekran będzie za blisko ( na biurku w odległości 1m-1,5m).Ekran 27" może mi się przydać jedynie do filmów, ale takiego giganta mi nie trzeba.

 

Mam teraz na testach zwykły GL2460 i czuje ,że mniej te oczy się męczą i można dłużej pracować. Mój obecny monitor to Philips 231E1.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o GW2760HS to boje się ,że mnie właśnie będzie "gryzł" po oczach jeśli ekran będzie za blisko ( na biurku w odległości 1m-1,5m)

 

przy 1m od wyświetlacza można spokojnie pracować na 27"

 

 

 

Ekran 27" może mi się przydać jedynie do filmów, ale takiego giganta mi nie trzeba.

 

taki rozmiar jest praktyczny z paru innych powodów


 

 

Czy opłaca się dokładać 2x tyle do NEC EA244WMi lub Eizo EV2436W. Chodzi mi o to czy moje oczy odczują wyraźną różnice w porówaniu do BL2410T lub GW2460HM.

 

zależy czego konkretnie po wyświetlaczu oczekujesz, jeżeli istotna jest liniowość parametrów, automatyczna regulacja jasności i takie tam to warto

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - jeżeli zależy Ci na sprzęcie rzeczywiście trwałym, to rozwiązania EIZO naprawdę warto mocno brać pod uwagę. Sam mam model FlexScan S2432W, który przepracował już ponad 20 tysięcy godzin. Jeżeli w końcu będę wymieniał, to na bank na EIZO. Po prostu nie mam z tym monitorem absolutnie żadnych problemów, parametry też trzyma jak trzeba (kalibrator dzisiaj przywiozłem do domu, z ciekawości go pomierzę, ile jeszcze jestem z niego w stanie wycisnąć). :)

 

FORIS FS2331 / FS2333 czy modele serii FlexScan EV na matrycach IPS nie są wcale kiepskim rozwiązaniem. Choć prawdopodobnie zaraz zostanę zakrzyczany przez cyborgów rozróżniających 1 ms w czasie reakcji matrycy. :) Ja progamerem nie jestem, lubię sobie od czasu do czasu przejść jakiegoś FPSa. Bez szału i napinki. Mój FlexScan S2432W owszem - smuży. Niemniej jednak jakość wykonania, dobra równomierność podświetlenia, dobre odwzorowanie barw również przy niskich poziomach jasności, bezproblemowość obsługi plus bajer z automatyczną zmianą trybu pracy w zależności od wykorzystywanej aplikacji - to się doceniać zaczyna bardzo szybko. :D

 

Swoją drogą - mam pożyczonego od kumpla FORISa FG2421. Dzisiaj / jutro zamierzam do niego siąść i wreszcie sprawdzić w rzeczywistości, jak się zachowuje. Bo naczytałem się o nim już sporo. :)

Link to post
Share on other sites

czekamy na mini-recenzję 

 

To może kilka kwestii takich na pierwszy rzut oka:

  • wreszcie w EIZO ktoś wpadł na pomysł, że w monitorze do domowych zastosowań regulacja położenia ekranu inna, niż tylko pochylenie, to nie jest zły pomysł, a wręcz przeciwnie;
  • częściej wykorzystywane złącza (UBS, gniazdo słuchawkowe) wygodnie po bokach;
  • przyciski sterujące jak są, tak są. Podświetlanie i wyświetlanie na ekranie legendy (tak we FlexScanach SX) byłoby fajnym bajerem, ale niestety takowego nie ma. Jest za to sterowanie za pomocą aplikacji ScreenManager. Na całe szczęście nie jest to kobyła pokroju driverów do myszek Logitecha, zajętość zasobów na poziomie banalnym/lekko półśmiesznym. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
  • matryca tak do końca matowa nie jest. Nie jest to oczywiście lustro, niemniej jednak przy wyświetlanym ciemniejszym obrazie w dzisiejszych warunkach za dnia momentami swoje odbicie widziałem. A tego nie lubię i to bardzo. Innymi słowy: mat, ale tak nie do końca matowy;
  • podświetlenie - przy uruchamianiu systemu (wyświetlanie ekranu testu BIOS, ekran ładowania profilu z Windows 8 (u mnie akurat ciemno-szary)), prawa krawędź jest nieco jaśniejsza niż pozostały obszar matrycy. Jednak wrzucenie czarnego tła pulpitu daje - sprawdzając organoleptycznie - równe świecenie. Mam pod ręką kablirator, to się jeszcze nad FORISem poznęcam i tą drogą;
  • czerń jest naprawdę czarna tak, jak czarną może być http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
  • kąty widzenia i opinię na ich temat pozbieram, jak kilkoro znajomych się uda na testy namówić. Ja osobiście pracuję / gram sam, wobec czego siedzę na wprost ekranu lub rozciągam się na wyrku i wtedy odchylenie od centralnej osi mam około 30-40° w poziomie i z 15° w dół;

Nie chcę mieć dylematów, czy posiadana konfiguracja komputera sobie nie do końca radzi z generowaniem obrazu, więc raczej starsze tytuły gier pójdą na warsztat. Na pewno „Call of Duty: Modern Warfare”, „Half-Life 2” +/- mod „Black Mesa”, może któryś z „Need for Speed”. Jeżeli uda się jeszcze wyszarpać od kumpla pada od Xboxa, to w planach jest „Mirror's Edge” i „Batman: Arkham Asylum”.

 

Konfiguracja na tyle powinna pozwolić:

- Core 2 Duo E8400 @3,9 GHz

- 8GB ram

- Radeon HD7850

Kontynuując wątek - w weekend poświęciłem na granie tyle czasu, ile się tylko dało. I powiem tak - przestawić mi się z powrotem na mój podstawowy monitor będzie ciężkawo, bo na FORIS FG2421 gra się bardzo, ale to bardzo przyjemnie. Dobrze, że na granie mam jednak stosunkowo mało czasu, bo bym kombinował jak koń pod górę skąd tu środki znaleźć na jego zakup. I piszę to całkowicie poważnie - jeżeli ktoś gra często, to z tego monitora będzie zadowolony. W bardziej „cywilnych” zastosowaniach, jak korzystanie z internetu czy zabawa z multimediami, też nie bardzo mam się do czego przyczepić. Postawiłem, podłączyłem, poustawiałem sobie parametry obrazu pod różne zastosowania (User1 - dla tematów głównie tekstych, z mocno ściągniętym poziomem jasności; User2 - pod multimedia, gdzie już jasność nie jest tak ściągnięta w dół), poprzypisywałem do aplikacji w oprogramowaniu ScreenManager i jest pięknie. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Kalibracja i jej wyniki - swoją drogą też powrzucam. W założeniach miały już być, ale naprawdę ciężko sobie odpuścić możliwość pogrania na monitorze, który się w tej roli doskonale czuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...