Skocz do zawartości

Monitor za 800 zł z dobrą czernią.


Recommended Posts

Witam. Stoję właśnie przed wyborem monitora. Monitor będzie służył głównie do przeglądania internetu i grania w gry. Nigdy nie będę na nim oglądał filmów (jeśli to ma jakieś znaczenie). Jak w tytule tematu musi mieć on dobre odwzorowywanie czerni. Jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie. Nie może być to szeroko polecana matryca IPS ;) Moja siostra ma właśnie taki monitor i w nocnych misjach w GTA V aż się nie chciało grać... Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Jak nie potrzebujesz HDMI i głośników i do tego większy o 3 cale, to do 800zł jest jeszcze BenQ GW2760 ( bez końcówek HM czy HS ). Właśnie się zastanawiam nad kupnem, ale praktycznie zero opinii o tej wersji.

Tylko znalazłem informacje gdzie gość pisze, że "słabo wyświetla czcionki na tym monitorze" i dlatego na razie wstrzymałem się z zakupem.

Edytowane przez HD5830
Link to post
Share on other sites

GW2760 to zasadniczo podobny monitor do starej serii GW2750HM, tylko dodatkowo flicker-free, oraz brak HDMI i głośników.

 

W stosunku do serii GWxx60HM ma niższy kontrast(według producenta)... Na żaden test się nie natknąłem, ale AMVA w wykonaniu BenQ zasadniczo wychodzi w większości modeli bez wpadek.

 

 

Jak na tą cenę to GW2760 jest całkiem niezłym wyborem, zwłaszcza jeśli nie możemy dopłacić do GW2760HM.

Mimo tego niższego kontrastu(5000:1 vs 3000:1) przepaść na korzyść AMVA względem IPS jeśli chodzi o czerń i kontrast jest wyraźna.

 

 

Jak masz do monitora mniej niż 80cm to lepiej będzie wybrać 24" GW2460HM flicker free. Jak więcej to zdecydowanie 27" będzie lepszy.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...