Skocz do zawartości

Lumia 920 vs s3 może coś innego


Recommended Posts

Polecam L920 , windows bardzo dobrze daje sobie rade. Android przegrywa wydajnościowo z Windowsem. możesz to sprawdzić w testach, jeden z testów jest dostępny na bechmarku, znajdziesz tam wszystkie istotne informacje. Sam użytkuje L520. 2x1Ghz ,512 MB RAM  8 GB pamięci. Być może będę się powtarzał, lecz napisze to jeszcze raz, posiadam również tablet marki Pentagram , 8" 2x1,5 GHz 1GB ramu i powiem szczerze, Tablet z 2razy lepszymi parametrami nie daje rady. Jeżeli cenisz sobie stabilność umiejętne zarządzanie energia, wydajność to wybierz Lumie. To tylko moje zdanie.

 

 Co prawda sklep nie posiada tylko aplikacji co android market lecz to może być plusem, dużo słyszymy o tym, że jakaś aplikacja wykrzaczyła andka, do sklepu Nokii trafiają tylko sprawdzone aplikacje. 

Gdybym stawał dziś jeszcze raz przed wyborem zakupu tabletu , to zachowałbym te pieniądze i kupił coś innego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie tego więcej bo jest to dość świerzy system

zgadza się, lecz odpowiedz sobie na pytanie ilu tak naprawdę aplikacji używasz korzystając z telefonu? 5? 10?. Podstawowe aplikacje typu office, adobe reader, program pogody, aplikacje portali społecznościowych są. co dołożysz do tego ? pare gierek ?  zaletą Windowsa jest to, że ciężko zauważyć spadek wydajności sprzętu przy większej ilości aplikacji, co u androida skutkuje znacznym spadkiem wydajności

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej. Sam posiadam Samsunga Ativ S - wcześniej miałem Galaxy S2 - S1 - Ace. Ciągłe zmiany romów na androidzie, żeby poprawić płynność działania, a przede wszystkim stabilność. Po 3-4 latach borykania się z Androidem powiedziałem dość. S2 sprzedałem za 700zł, za 850 kupiłem Ativ S - nówka, a S2 był półtoraroczny (chore ceny telefonów na Androidzie jak dla mnie, bo to chyba mój najlepszy deal - nie znalazłem frajera, ceny S2 tak się kształtowały wtedy, do tego miałem pochodzenia PL z półroczną gwarancją).

Ativ S, parametrami jest praktycznie identyczny jak 920. Po przesiadce z S2 jest wyraźna różnica. Już nie wkurzam się na zamulający dialer, nie występują force close'y, telefon nie łapie loopa po restarcie. Wszystko śmiga tak jak tego oczekuję. Szwagier ma S3 - od roku, więc często się nim bawiłem w celu wymienienia się jakimiś aplikacjami, itp. Dużej różnicy w płynności pomiędzy s2 a s3 nie ma. Jedynie większy ekran z wyższą rozdzielczością i 4 rdzenie - tutaj wydajność na korzyść tych rdzeni chyba tylko idzie w obsługę większej rozdzielczości, bo płynność na podobnym poziomie. 

Jego narzekania są podobne do moich - przycinanie, zwiechy, "krasze" w najmniej spodziewanych chwilach, przy najmniej wymagających aplikacjach. 

Bierz nokię bez zastanowienia. Spadek płynności zauważyłem u siebie w dwóch grach - Dungeon Hunter 4 i Real Football 2014. Wydaje mi się, że to kwestia wyłącznie optymalizacji po porcie z Androida, ponieważ taki Asphalt 7 i 8 działa płynnie bez żadnych przycięć.

Sam zastanawiam się czy nie zmienić mojego Ativa na 920-kę z uwagi na LTE, ale nie wiem czy ekran nie będzie dla mnie za mały, bo wygodnie jest pracować na 4,8".

Jeśli odpowiada Ci taki rozmiar ekranu i nie potrzebujesz większego, to do 1200zł nie znajdziesz nic lepszego. Żeby Android pracował równie płynnie co WP8 na 920 musiałbyś kupić smartphone'a pokroju S4/Xperia Z, a to wydatek około 1600zł. 

Mimo, że wydałbyś te 1600zł, to z Lumią i tak dłużej będziesz miał wsparcie ze strony producenta - aktualizacje do końca 2015. 

Ostatnio znajomy powiedział mi, że jego Nexus 4 od dnia premiery ma obowiązkowe aktualizacje przez 17 miesięcy, później producent może, a nie musi aktualizować systemu.

S3 nie wiem czy dostanie jeszcze jakieś aktualizacje - maksymalnie do Androida 4.3/4.4 - nie orientuje się czy nadal pracuje na 4.3 czy posiada już 4.4, bo wypadłem z obiegu aktualnych wersji Androida.

 

Za 850zł bierz Lumię - oczywiście jeżeli jest na gwarancji, w innym wypadku znajdź telefon z gwarancją.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Buahaha, rysiooo ale przykład podałeś :D

Akurat SGS4 nie działa zbyt płynnie, a seria Galaxy S to niby flagowce. SGS3 dostał aktualizację do 4.3, ale Samsung tak ją spieprzył, że wstrzymali jej rozsyłanie.

 

Za 850 zł Lumia 920 będzie zdecydowanie najlepszą opcją, nic lepszego nie dostaniesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bawiłem się kilka razy S4 znajomego. Soft niebrandowany - działał płynnie. Nie wiem jak teraz to działa, bo od jego zakupu minął już jakiś miesiąc i się z nim nie widziałem.

S3 szwagra brandowana "plusem" - masakra. S2 na którymś CM działała na podobnym poziomie płynności S3 brandowanego plusem.

Sony Xperia Z także przeszła przez moje ręce w pracy i było na poziomie S4. Touch Wiz chyba jest najbardziej zamuloną nakładką.

 

Lumia 520 będzie działała płynniej niż czterordzeniowa S3.

 

Dużo ludzi płacze, ale wydaje mi się, że są to ludzie w wieku gimnazjum/liceum, że jest mało aplikacji na WP. Prawda jest taka, że korzysta się z około 10 aplikacji:

- pogodynka

- klient poczty

- przeglądarka

- kalkulator

- przeglądarka/edytor dokumentów txt, pdf

- nawigacja

- facebook

- odtwarzacz filmów/muzyki

- youtube

- budzik

- aparat

- czasami w coś się zagra w poczekalni/tramwaju/metrze/autobusie/pociągu, ale są to gry pokroju pasjans, hill climbs - proste zabijacze czasu

 

Wszystko powyższe jest dostępne zarówno na Androida, WP, iOS. Na wszystkich Lumiach będzie to działało podobnie płynnie, różnica będzie w jakości wyświetlanych obrazów.

 

Jeśli chcesz stabilności i płynnego działania użytkowych aplikacji normalnego człowieka, to bierz WP. Jeżeli natomiast chcesz wertować play store i codziennie instalować po kilka aplikacji wybierz Androida.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podpowiem jeszcze - dzisiaj przejechałem się do saturna żeby porównać Ativ S z 920-ką -

Lumia zrobiła bardzo dobre wrażenie na mnie co do designu, spasowania, nawet jej waga mi bardzo odpowiada.

Jedyny minus i to dlaczego nie zmienię Ativ S na Lumię mimo parcia na LTE, to jest wyświetlacz.

W nokii nie jest zły, ale nie jest to Amoled, do którego jestem przyzwyczajony przez przygody z Samsungami Galaxy. Czerń jest czarna - w nokii jest szarawa i to widać. Kolory są mniej nasycone - tak jak by wyblakłe - tutaj kwestia gustu, bo są też zwolennicy tego i nazywają to zbliżonymi kolorami do naturalnych barw - ok, nie będę się spierał co jest lepsze - mi bardziej pasuje Amoled.

 

Dlatego powinieneś sam sobie porównać te telefony, tym bardziej że za 850zł możesz mieć nowego Ativ S.

920 z amoledem byłby telefonem idealnym - co prawda jest 925 ale jest totalnie nieopłacalna.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...