Skocz do zawartości

Gigabyte 3W czy MSI TF gtx 770 ?


Recommended Posts

Jak w temacie. 

 

Nie mogę sie zdecydować karta od MSI podobno szybciej sie grzeje pod obciażeniem a ja sobie czasem lubie pograc w weekendy czasem nawet przez kilkanaście godzin ( ale nie mówice ze przez taki czas to kazda karta bedzie gorąca) ale zazwyczaj gram o wiele mniej a nie chce aby mi karta " płonęła" po paru godzinach grania a gigabyte natomiast słyszałęm ze cewki wyja a to tez nie jest dobre. Oczywiscie pewnie wszystko zależy od szczescia jaki egzemplarz dostane.

Link to post
Share on other sites

miałem TF IV. fakt dosyć ciepła, ale bez przesady. grałem w Battlefielda 4 po kilkanaście godziny w weekendy i było w porządku. około 72-74 stopnie. w spoczynku około 27-28. cekwki nie piszczą, a jeśli chodzi o hałas to można grać nawet bez słuchawek, bo w stresie jest prawie niesłyszalna. Gigabyte nie miałem więc nie porównam. ew. Evgę ACX SC. miałem 3 egzemplarze z głośnym chłodzeniem. 2 poszły na wymiane, a trzecią oddałem i czekam na pieniążki (jedzie MSI GTX 780 Lighting), więc raczej nie polecam chyba że będziesz miał dobrą sztukę, bo nie dość że ładnie wygląda to i boostuje do 1241 mhz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Wczoraj kupiłem 770 od Gigabyte i dzisiaj ją oddałem.

 

Już po pierwszym uruchomieniu środkowy wentylator zaczął wydawać odgłosy w idlu jak i w stresie( nie zawsze) jak by łożysko było wyrobione. Ogólnie cenię sobie WF3 ale widocznie trafiłem na bubel i zastanawiam się właśnie nad MSI TF lub nad następnym egzemplarzem Gigabyte.

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat MSI TF czy można tam regulować obroty wentylatorów ? Bo podobno trochę gorąca jest pod obciążeniem.

Edytowane przez vallentine
Link to post
Share on other sites

można w programie MSI Afterburner. na szczeście MSI nie blokuje jak np. EVGA prędkości wentylatorów (tu min. 40%)

 

TF IV i Gaming w tym przypadku oznacza tą samą kartę.

Edytowane przez Kozi616
Link to post
Share on other sites

jan111 bierz MSI dokładny model MSI N770 TF 2GD5/OC (GeForce GTX 770 GAMING) bo jest dobrze podkrecona, dobrze sie podkręca, ma dość dobre temperatury pracy i jest cicha nawet pod obciążeniem. Gigabyte jest głośniejszy i ma nieraz problem z piszczącymi cewkami. Pozdrawiam :)

 

Niekompetencja, OC to loteria i nikt nie jest w stanie określić, jak podatny na podkręcanie będzie konkretny egzemplarz // jg

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

jan111 bierz ...

 

Niekompetencja, OC to loteria i nikt nie jest w stanie określić, jak podatny na podkręcanie będzie konkretny egzemplarz // jg

To skreslenie mam brac pod uwage?

 

 

Nie cytuj całych postów, fotek.

Zwracając się do kogoś napisz na początku posta jego nick a przed nim @.

Jeśli zwracasz się do osoby piszącej bezpośrednio nad Twoim postem użyj zwrotu @up // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

No oczywiście tylko na karty od gigabyte jest wiecej skarg na cewki.  Chyba zdecyduje sie na wersje od MSI z tego co patrzałem jest troche mniej prądożerna a temperatury to jakeis 4/5C różnicy . Od gigabyte jest tez lekko głosniejsza od MSI patrząc na testy. Z cewkami nie ma co ryzykowac nie chce sie bawic w zwracanie. Za taka cene nie powinno być takich problemów masowych ^^ ale wiadomo nic nie jest idealne. A czy te cewki to naprawde sa tak głosne ze nie da sie grac?

Link to post
Share on other sites

Mi WF3 (7970) od Gigabyte nie pasowało. Twin Frozr (GTX 770 Gaming) miało trochę gorsze temperatury, ale zdecydowanie wyższą kulturę pracy. Mniejszy syndrom suszarki tak kolokwialnie mówiąc. Mistrzostwo to był Twin Frozr na 770 Lightning, ale nie o tym mowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...