Skocz do zawartości

Co opłaca się wymienić i za ile? Karta Graficzna?


Recommended Posts

Ktoś odpowie co z zasilaczem? Jeśli miałbym w przyszłości zmieniać części to co i za ile? Na ile mi wystarczy ta konfiguracja z gtx660?

Ten zasilacz jeśli trzyma napięcia to powinien starczyć do Twojej konfiguracji plus gpu typu gtx660/Ti lub odpowiednik amd.Bezpieczne wartości to zapewne 350/380 watów , ale tego zapewne nie przekroczysz. Jeśli myślisz o przyszłości  to możesz zastanowić się nad zasiłką 550/650 w. jakiegoś markowego producenta np. seasonica , ale to zostaw sobie na później.Warto na pewno dołożyć jeszcze 4gb ramu żeby odciążyć używanie dysku przez system i gry .Co do gpu to kupowanie używek na allegro zawsze jest obarczone pewnym ryzykiem że trafimy na nieuczciwego sprzedawcę i nie do końca sprawny sprzęt.Dobrze przed kupnem prosić o dodatkowe fotki  grafiki zwracając szczególną uwagę na tył pcb oraz pytać o gwarancję ze sklepu (jeśli jeszcze jest) i ewentualną historię napraw.Na kilka lat to to co masz to raczej nie wystarczy jeśli myślisz o w miarę komfortowej grze w FHD w tytuły z pierwszych stron "gazet" dla graczy.Jeśli będziesz robił upgrade w ciągu roku to może warto kupić jakąś mocniejszą grafikę , jeśli w ciągu 2/3 lat lub później to gtx 660Ti , hd 7870 lub nowsze ich odpowiedniki będą opcją najlepszą.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Już kupiłem gtx660 oc gigabyte. Używana od kwietnia, z gwarancja na ponad 2 lata. Wszystko sprawne (tak zapewnia sprzedawca). Cały zestaw. Myślę, ze wystarczy na ten czas. Tak myśląc przyszłościowo to wszystko trzeba byłoby wymienić, nawet obudowe.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...