Skocz do zawartości

Jakie przełączniki mechaniczne wybrać


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do kupienia mojej pierwszej klawiatury mechanicznej i mam problem, nie wiem jakie przełączniki Cherry wybrać. Przeczytałem już chyba wszystko co znalazłem o nich w internecie i dalej nie mam pojęcia które będą dla mnie lepsze. Klawiatura będzie głównie wykorzystywana do gier MOBA i MMO. Przez ostatnie parę lat używałem takiej klawiatury. Niby najbardziej odpowiadałyby mi black, ale ciężko jest mi znaleźć fajną klawiaturę z tymi przełącznikami.

Jak myślicie jakie przełączniki najlepiej sprostałyby moim wymaganiom i zerowemu doświadczeniu pracy z mechanicznymi klawiaturami?

Link to post
Share on other sites

To zależy czego od nich oczekujesz. Blue mają charakterystyczny "klik", sam posiadam klawiaturkę z tymi switchami i jestem z nich zadowolony. To także moja pierwsza klawiatura mechaniczna. Osobiście podoba mi się ten klik, jest głośna co prawda ale kompletnie mi to nie przeszkadza :) Z tego co wiem, to właśnie Blue jest najgłośniejsze więc Brown, Red itd. powinny być cichsze. Dla porównania znajdź jakiś film na YT z różnymi przełącznikami i zdecyduj, który Ci pasuje. Jeżeli zdecydujesz się na Blue, to polecam od siebie Razer BlackWidow Ultimate 2013. Świetna klawiatura wyposażona właśnie w Cherry MX Blue. Jakiego byś mechanika nie kupił, to powinieneś być zadowolony. Ja osobiście nie wyobrażam sobie teraz pracy na innej klawce niż na mechanicznej :)

Link to post
Share on other sites

Co chodzi o switche to Black albo Red ewentualnie Brown jeżeli chcesz mieć słyszalny klik bez dociskania przycisku do samego końca. Co do czarnych switchy polecam SteelSeries 6Gv2, jestem megazadowolony z tej klawy a czarne switche nie przeszkadzają mi w pisaniu tak strasznie jak wiele osób twierdzi ;)

Link to post
Share on other sites

Wiem, że jest o tym dużo w internecie, ale dalej mam dylemat czy zdecydować się na klawiaturę mechaniczną.

Przykładowo za 200zł mam klawiaturę membranową z podświetlanymi klawiszami, przyciskami multimedialnymi, możliwością nagrywania makr, podpórką pod nadgarstki itd... a do najtańszej i co za tym idzie najuboższej klawiatury mechanicznej muszę dopłacić 100zł.

Czyli wszystkie te luksusy które oferuje mi klawiatura membranowa za 200zł wymieniam na mechaniczne przyciski dopłacając do tego co najmniej 100zł.

 

Pisze się, że jak już raz zacznie się korzystać z klawiatury mechanicznej to już nigdy nie będzie chciało się wrócić do korzystania z membranowej.

Możecie podzielić się ze mną waszym doświadczeniem z klawiaturami mechanicznymi i czy w waszym przypadku opłacała się zmiana klawiatury membranowej na mechaniczną.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytalem tutaj to praktycznie kazdy ktory przeszedl na mechaniczna nie wyobraza sobie teraz uzywania membranowej klawiatury. Zakladam ze jest w tym cos podobnego do 60Hz vs 120 Hz :)

Miales okazje sprawdzic w jakims sklepie mechaniczna? Zawsze na miejscu mozesz sprawdzic rozne switche, o ile masz taka mozliwosc.

Link to post
Share on other sites

Co do przesiadki na mechanika większość ale nie wszyscy zostają przy mechaniku ;) Mam kolege który sprawdzał różne switche i osobiście nie widzi sensu w dopłacaniu aż tyle. Sam miałem duże obawy ale pieniądze nie poszły w błoto i czarne switche w 6Gv2 to jest to jak dla mnie ;) Gdybym miał jakimś cudem zmieniać to przetestowałbym CM Storm Quick Fire TK ze względu na specyficzny układ klawiszy (zajmuje tyle miejsca co tenkeyless ale ma numpada więc byłoby dla mnie ideolo) ale nie stać mnie obecnie na taką żonglerkę ;)

Link to post
Share on other sites

blue to typowe przełączniki do pisania. brown to universale a redy są idealne do grania ale jeśli ktoś woli twardsze to black.

http://mechanicalkeyboards.com/mechanical_switches.php
W Polsce najtańsze mechaniki to QPAD MK-50 na mx red 270zł na neogear.pl
Mechaniki dobrze jest kupić z USA np filco leopold albo ducky.

INFO
http://static4.wikia.nocookie.net/__cb20121226033542/installgentoo/images/8/8a/Mechanical_Keyboard_buying_guide.jpg
http://www.keyboardco.com/blog/wp-content/uploads/2013/01/whichswitch2.png

Mam nadzieje że pomogłem :DD

Edytowane przez GateKeeper
Link to post
Share on other sites

Witam, nie powiedziałbym, że wybór do grania jest między red a black

 

Redy są za miękkie, + pisanie na nich przynajmniej dla mnie to koszmar.

a po korzystaniu z blacków po godzinie autentycznie mam zmęczone paluchy

 

brown wydaje się idealny więc ja swoje blacki sprzedaje

Link to post
Share on other sites

Przecież Brown mają taki sam opór jak Redy i różnią się tak naprawdę tym że te pierwsze klikają same z siebie (przy red i black masz klik tylko jak dociskasz maksymalnie w dół i wtedy tak naprawdę cap uderza o podstawę klawiatury) O_o

brown to nacisk 60g a red to 45g. redy wymagają mniejszego nacisku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...