Skocz do zawartości

Panel przedni czy karta dźwiękowa?


Recommended Posts

Witam
na początku podam jaki mam sprzęt dźwiękowy http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif :
-głośniki Logitech X-530
-słuchawki Superlux HD 681
-płyta główna MSI Z77A-G43
jak widać szału nie ma http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif

Ale o co chodzi. Jakiś czas temu uszkodziłem w przednim panelu wejście na słuchawki i teraz zastanawiam się czy dokupić owy panel (za który wyniesie mnie ok 90zł) czy może warto kupić karte dźwiękową.
Takie parcie na ten panel spowodowane jest tym iż jakość dźwięku przy podłączonych słuchawkach do wejścia przy głośnikach jest o wiele gorsza niż bezpośrednio do panelu przedniego w obudowie, który podłączony jest pod płyte główną.

Jest w ogóle sens bawić się w karty dźwiękowe czy może sobie odpuścić i pozostać przy integrze w płycie głównej? Gdybym kupił karte to czy musiałbym za każdym razem podłączać i odłączać słuchawki z tyłu komputera czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?

Edytowane przez grzgeorz
Link to post
Share on other sites

Podłączając do frontowego panelu masz wyjście ze zintegrowanej karty dźwiękowej.

Jeśli podpinasz słuchawki pod głośniki źródło jest to samo lecz te głośniki "podbarwiają" dźwięk przez co brzmi inaczej. Czasem może być to na plus a czasem na minus.

 

Lepiej kup dobrą kartę chociaż przy takich głośnikach różnicy raczej nie odczujesz. Odnośnie słuchawek to nie jestem pewien jak one reagują na lepsze źródło dlatego Ci tu nic nie powiem.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

kupić kartę i do tego podłączać słuchawki.Dobrze im to zrobi.

 

miałem te głośniki do których podłączałem słuchafony, źródłem był DAC oraz kilka Xonarów , w żadnym wypadku nie mógłbym napisać o pogorszeniu jakości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...