Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Jestem nowy na forum, właściwie dopiero przed chwilą założyłem konto, ale przeglądam już od dawna. Nie miałem nigdy interesu zakładać konta, ale teraz spieram się z małym problemem dotyczącym nowego komputera więc chciałbym zaczerpnąć fachowej opinii. Nie chciałbym żeby temat został odebrany jako prowokacja czy trolling, ale w wakacje zarobiłem za granicą pewną kwotę pieniędzy z myślą o kupnie samochodu, lecz mam zamiar wstrzymać się z tym zakupem do przyszłego roku, gdy skończę szkołę.

 

Wracając do rzeczy ważnych, chciałbym złożyć pełny zestaw (skrzynia, monitor, peryferia). Jestem w stanie złożyć sobie sam bardzo wydajny zestaw, ale mam blade pojęcie o opłacalności danego przedmiotu, zawsze warto zaoszczędzić jeśli jest taka możliwość.

Zestaw miałby służyć do gier, grafiki (jestem na profilu graficznym w szkole informatycznej więc możliwe, że będzie się z tym wiązała część mojej pracy) i ewentualnie jakiś rendering. Co do wymagań nie mam jakiś specjalnych, z tych ważniejszych to:

  • Nie mniej niż 16gb ramu
  •  i7 nie pakuję się w i5
  •  Monitor 27'
  •  Nie mam jeszcze ustalonego budżetu w trakcie go jakoś najwyżej zawęzimy

Co do mojego pomysłu na zestaw to:

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że poświęcicie czas na przeczytanie i pomożecie.

 

Link to post
Share on other sites

Może byś się jeszcze chwilę wstrzymał, w przyszłym roku mają wyjść odświeżone procki i7, DDR4, USB 3,1. Po takich nowinkach możemy spodziewać się wysypu nowych płyt.

A obecne procki, płyty i ram-y zapewne stanieją.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Może byś się jeszcze chwilę wstrzymał, w przyszłym roku mają wyjść odświeżone procki i7, DDR4, USB 3,1. Po takich nowinkach możemy spodziewać się wysypu nowych płyt.

A obecne procki, płyty i ram-y zapewne stanieją.

Zapewne masz rację, ale człowiek tak ciągle przekłada zakup i co chwilę wychodzi coś nowego. Hasswell- E ( o ile o tych prockach mówisz) pewnie wyjdzie na jakąś zmodyfikowaną podstawkę 2011 i będzie pewnie podobny do Ive- E. Wiadomo, w którym kwartale mają się pojawić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...