Skocz do zawartości

Monitor pod grafikę oraz PS3/PS4


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

We wstępie zaznaczę: tak przeczytałem interesujące mnie tematy. Nie - nie znalazłem odpowiedzi na postawione niżej pytanie a jedynie pewne ślady, które mogłyby mi (i Wam) pozwolić/pomóc mi w znalezieniu odpowiedniego sprzętu. :)

 

Otóż tak: jestem raczkującym grafikiem i choć wydawałoby się, że osoba taka powinna mieć jakieś rozeznanie w temacie monitorów, to niestety jestem jej kompletnie pozbawiony. W pracy, którą za jakiś czas podejmę będziemy pracować na Mac'u przy dwumonitorowych stanowiskach. I teraz tak: chciałbym znaleźć jakąś alternatywę do domu, z tym, że nie potrzebuję szczególnie mocnego sprzętu bo:

1) nie stać mnie jeszcze :)

2) będę odwalał w domu chałturę, raczej mini-projekty, czasem coś dokończę/napocznę do pracy i zabiorę pliki spowrotem na Mac'a, poza tym - film, okazjonalnie gry i net

 

Co mnie interesuje to dodatkowo opcja podłączenia PS3 oraz z czasem PS4.

A więc:

z pewnością dwa wejścia HDMI

myślę, że 24 cale będzie ok jednak jeśli stwierdzicie, że te trzy cale w górę zrobią mega różnicę, to z pewnością się poważnie nad tym zastanowię; ważne, żebym mógł komfortowo pograć na konsoli we dwie osoby przy takiej wielkości ekranie

16:9, rozdzielczość natywna 1920x1080 czy 16:10 i 1920x1200? Mam kartę Radeon HD 6990M, ponoć unosi wyższe rozdzielczośc, pytanie czy tego potrzebuję i czy na PS3 będzie jakaś zauważalna różnica (pewnie żadna lub na minus). I czy perspektywicznie patrząc - możliwości gier na PS4 będą wykorzystane, czy absolutnie nie?

Fajnie jakby monitor miał pivot, bo będę mógł pracować nieco wygodniej na dwóch ekranach (laptop+monitor)

 

Powiem jeszcze, że laptop obsługuję w rozdzielczości 1920x1080, dla mnie chyba optymalna wielkość.

 

Na koniec może podsumuję: szukam monitora na którym komfortowo mógłbym pracować zarówno na pakiecie Adobe jak i okazjonalnie odpalić konsolę czy jakiś tytuł na pc. Budżet jakim operuję to 1200-1500pln - jeśli jednak jakiś monitor wyda się Wam szczególnie dobry a jego cena będzie ca. 200zł wyzsza to na pewno się skuszę.

 

Liczę na grad p(odpowiedzi)!

 

Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...