Skocz do zawartości

Wybór między LG 23EA63V ; iiyama X2377HS ; Dell P2314H


Recommended Posts

Poszukuje monitorka w cenie mniej więcej 600-700 zł, wolałbym oczywiście jak najtańszy, ale jestem w stanie dopłacić jeśli będzie jakaś wielka różnica co do jakości obrazu etc. Zastanawiam się nad modelami przedstawionymi w temacie. Najkorzystniejszy cenowo jest LG, najdroższy Dell. Nie znam się za bardzo na monitorach więc proszę o pomoc w doborze. Monitor będzie służył do pracy biurowej/gis, filmów i gier (bf4).

Link to post
Share on other sites

Ten "sposób podświetlenia matrycy" uświadczysz w każdym monitorze na matrycy IPS, nawet takim za 2000zł. Po prostu IPS to loteria w tej kwestii i najlepiej obejrzeć monitor na żywo przed zakupem, albo liczyć się z tym że to co dostaniemy nie będzie nam odpowiadać.(zawsze można odesłać - 10 dni na wysłanie odstąpienia od umowy + 14 dni na odesłanie monitora)

 

Także masz taką samą szansę na otrzymanie takiego podświetlenia w kosztującym 1500zł NEC EA244WMi, jak i tym Dell'u P2314H za 700zł, oraz innych monitorach IPS.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

A ja bym poradził inaczej...

Wprawdzie monitor trochę droższy (o kilkadziesiąt złotych jedynie) ale zbierający mnóstwo pochlebnych opinii od użytkowników.

 

Mówię tu o iiyamie ale modelu X2483HSU. Jego przewaga polega na innowacyjnej jak twierdzi producent technologii matrycy AMVA+. Gdzie masz połączone zalety matryc IPS i VA oraz większy kontrast.  Spowodowane jest to nową technologia gdzie przepuszczalnością kryształu jest 30% większa. Czas reakcji jest również krótszy niż w „zwykłej” MVA (ale dalej dłuższy niż w IPS – o ile to istotne)

 

ps. pamiętaj że takiego lcd-ka kupujesz na dobrych parę lat i warto wydaje mi się dołożyć parę złotych jednorazowo ;)

 

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Ta iiyama ma jedną poważną wadę - brak jakichkolwiek testów - czyli kupujesz w ciemno ufając opiniom zadowolonych nabywców którzy zestawiają ją ze starymi TN'kami. Kolejna rzecz to konkurencyjne BenQ na AMVA mają lepszy kontrast(5000:1, potwierdzony testami), oraz flicker-free. 

Link to post
Share on other sites

Testów na ogólnie szanowanych portalach, zajmujących się testowaniem monitorów, oraz jakichkolwiek testów które noszą znamiona profesjonalnych.

 

tutaj masz przykładowe testy:

BenQ GW2760HS na TFTCentral 

Dell P2414H na TFTCentral

BenQ GW2760HM na Prad.de

 

Osobiście brak takich testów uważam, za coś co podważa dany produkt. IIyama jest na tyle poważną firmą, że wysyłka monitora do testów nie powinna stanowić problemu.... ale być może odbiłoby się to niekorzystnie na sprzedaży? Lepiej bazować na opiniach nieświadomych konsumentów.

 

Nie twierdzę, że te IIyamy są złe, po prostu wg. mnie to trochę zakup w ciemno. 

 

 

Kupując monitor każdy rozsądny człowiek zdaje się na opinie i testy niezależnych i mających rozeznanie osób/portali. A nie subiektywne opinie ludzi którzy wydali przed chwilą 800zł i utwierdzają się, że to super wybór. Jedyne rozeznanie na rynku to stara 17" TN z przed 5 lat.

 

 

Na wstępie już IIyama informuje o przeciętnym kontraście 3000:1(nowe AMVA wyciągają już prawie 5000:1), oraz fantastycznych czasach reakcji.... 

Warto byłoby właśnie sprawdzić czasy reakcji, bo tutaj każdy jest inaczej wyczulony.... Taki gość napisze, że nie smuży, a ktoś inny kupi monitor a tam smużenie dokucza. Przydałby się tutaj właśnie obiektywny parametr, który można jednoznacznie zinterpretować.(czas przejścia biały czarny biały, + kilka fotek PixPerAn)

 

 

Co do samej tej recenzji użytkownika pclab Papachris, to IMO dziwny zakup zważywszy na to że zasadniczo sporo czasu(jak sam napisał) spędza pracując w WORD czy "buszując" w sieci. Z pewnością gdyby wiedział o flicker-free to nie wybrałby tej IIyamy.

 

 

 

Do autora tematu:

Według mnie najlepszym wyborem(wyłączając Dell P2414 który jak każdy IPS wyróżnia losowość jeśli chodzi o wygląd czarnego obrazu) będzie BenQ GW2460HM flicker-free. Jest to analogiczny model co GW2760HM tylko mniejszy i z flicker-free.(na moim blogu masz mini-recenzję)

Będzie zwłaszcza ok, jeśli sporo oglądasz filmów wieczorami. 

 

Jeśli jednak jesteś wrażliwy na smużenie i zamierzasz sporo grać to zaryzykowałbym na Twoim miejscu Della, najwyżej gdyby było fatalnie możesz odesłać. Najlepsza opcja to obejrzeć w sklepie konkretną sztukę i dopiero potem zakupić.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja mam w pracy 20 iiyam, w pracowni, jak prowadzę zajęcia z diagnostyki wyświetlaczy stanowią idealny przykład tego, jak nie powinien działać monitor

szkoda, że nie mam dla odmiany ani jednego przykładu, który demonstrowałby co innego... ale to nie ja zamawiam sprzęt i pomoce naukowe...

Link to post
Share on other sites

Szkoda było mi dokładać tyle kasy do tego Della. Wolałem kupić coś o nieco gorszych parametrach, pivot mi też nie jest potrzebny więc kupiłem LG 24EA53VQ-P, jak dotąd jestem zadowolony, wygląda łanie, podświetlenie też trafiło mi się ok, nie smuży przynajmniej na moje oko w BF4, podstawka też ujdzie. Myślę, że jak na 630 zł to nie mam co marudzić. Gdyby Dell był trochę tańszy to z chęcia bym go przytulił. W każdym razie dziękuje, za opinie. Szkoda, że tak późno sprawdziłem co pisaliście, bo bym się jeszcze solidnie zastanowił nad polecanym BENQ. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...