Skocz do zawartości

Dobór zasilacza do zestawu


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym poprosić was o pomoc w doborze zasilacza do mojej konfiguracji, zasilacz powinien być cichy i najlepiej jeżeli będzie modularny

Kwota jak dysponuję to 500 PLN.

 

CPU - intel core i7 860 2,8 GHz

Cooler - Thermalright Macho BW

Mobo - Gigabyte GA-P55-UD4

RAM - Kingston ddr3 4GB (2x2) 1333 MHz

HDD - Hitachi 1TB  Sata 2 7200

GPU - Gigabyte GTX 760

Obudowa + Fractal design define r4

 

W niedalekiej przyszłości planuję podkręcić procka do 3,8 Ghz - o ile da radę :P oraz dokupić dysk SSD.

Nie planuję SLI.

 

Jeżeli chodzi o zasilacz to w oko wpadł mi http://www.agito.pl/zasilacz-fractal-design-newton-r3-600w-80-platinum-221-683094.html?attr=1-466316.

 

Link to post
Share on other sites

Ja zaproponuję:

- SF Golden Green Pro 550W.

- Seasonic X-560/X-650.

- Seasonic G-550.

- Seasonic P-520FL.

- FD Newton R3 600W. 

 

Wszystkie zasilacze z tej listy są niemal niesłyszalne. Zresztą, i tak na pewno nie będą najgłośniejszym podzespołem w obudowie. ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hej, tez mialem ostatio podobny dylemat. W zasadzie wybieralem miedzy seasonic x-650 a netwonem 600W.

Z tego co czytalem tutaj na forum w seasonicach pojawialy sie problemy z piszczacymi cewkami.

Moze poprostu pechowe sztuki, nie mialem zamiaru ryzykowac, po instalacji Newron'a pierwszy raz od dawna uslyszalem prace dysku :) W stresie pracuje ciszej niz wczesniejszy zasilacz ktorego uzywalem XFX Core 650 na idlu.

 

Nie wiem jak newton ma sie do SF'ow tutaj proponowanych.

Link to post
Share on other sites

Wiara jak slyszy x-650 to juz cewki ;/  niestety ale zasilacze to tylko elektronika i takie piszczenie zdarza się u sporadycznie wszystkich producentów, nawet u Seasonica, kwestia przypadku.

Piszczy to wyslij do producenta/sklep.

XFX Core 650 nazwac go cichym :P to tak samo jak powiedzieć Deus 500w bebechy 10/10 :P

Link to post
Share on other sites

Nie nazwalem XFX Core 650 cichym :) Jesli mialbym go nazywac padlo by slowo "suszara".

Stwierdzam tylko ze XFX Core na idlu jest glosnieszy niz Newton w stresie :)

Co do cewek nie bez powodu wiara ma takie zdanie. Zaden sprzet nie jest doskonaly, ale piszczacego zasilacza bym nie wytrzymal dlatego nie ryzykowalem.

 

+Seasonic podobno nie robi problemow z wymiana jesli takowy sie nawet trafi. Ja nie chcialem wymieniac kolejnego z rzedu zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...