Skocz do zawartości

Procesor i karta graficzna pod bf4


Recommended Posts

Hej, chciałbym ulepszyć swój komputer, żeby działał na nim płynnie Battlefield 4.

 

Obecnie mam:

 

Procek - ADM Athlon II X2 250

Grafika - Radeon hd 5700

Płyta - Gigabyte GA-M52LT-D3

Ram - 2x2gb kingston 1333hz

 

Chcę wymienić:

Procek na AMD FX-6350

Grafikę na Radeon R9 270X 2GB OC

I ram na 6gb 1600MHz

Płytę zostawiłbym tą samą

 

Co o tym sądzicie? Pójdzie mi na tym bf?

Link to post
Share on other sites

Nawet na tą płyte nie próbuj wsadzić FX (jedyny obsługiwany to FX-4130 125W). Z kompem poczekaj do premiery Mantle i wtedy się dużo wyjaśni.

 

Co do proca FX powinien dać rade jeśli chodzi o Multi i duża rozwałkę szczególnie w momentach gdy dochodzi do zmian na mapie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja polecam zwiększyć budżet i szukać Intela i5. Zarówno Sandy jak Ivy są wydajniejsze od FXów. Nawiasem mówiąc, sam miałem podobny dylemat jakiś czas temu, gdy zamieniałem AMD A6 na... i tu pojawiły się wątpliwości.  Mój wybór padł na i5 2500 (Sandy z zablokowanym mnożnikiem) i śmigał aż miło. Nie żałowałem. 

W praktyce mógłbyś zmienić CPU+płyta i GPU, zostawiając tymczasowo RAM, który wymienisz później.  Zawsze trochę kasy odzyskasz sprzedając części 

Link to post
Share on other sites

1500-1700zł, ewentualnie jeśli w tym przedziale nic odpowiedniego się nie znajdzie, to będzie trzeba zwiększyć budżet.

Jeśli kupujesz sprzęt pod BF4 i inne tytuły cie nie interesują bądź będziesz w nie grał okazjonalnie to poczekaj na Mantle. Wtedy dopiero wybierz sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Będę grał głównie w BF3 i 4, rzadko w inne gry, jak już to starsze, lub mało wymagające. Jaki zestaw do 2000zł moglibyście polecić, o ile to możliwe?

Ja jak mówie w takim razie poczekaj na nowe API bo wtedy może się sporo wyjaśnić.

 

Co do BF3 to gram na wysokich ze względu na GPU które trochę ogranicza wydajność (w przyszłości planuje dokupić drugiego radka hd7770 do CFX).

Link to post
Share on other sites

A bierzesz pod uwagę używane czy tylko nowe?

Nie jestem przekonany do używanych części, nie ma na nie gwarancji, czy też jakiegokolwiek zapewnienia, że będą działać poprawnie.

 

Ja jak mówie w takim razie poczekaj na nowe API bo wtedy może się sporo wyjaśnić.

 

Co do BF3 to gram na wysokich ze względu na GPU które trochę ogranicza wydajność (w przyszłości planuje dokupić drugiego radka hd7770 do CFX).

A kiedy ma wyjść to nowe API?

Edytowane przez karlos1212
Link to post
Share on other sites

Lepiej chyba wydać nieco więcej, ale mieć tą pewność, że jednak wszystko będzie w porządku, a nawet jeśli by się popsuło, to gwarancja będzie. Może masz jakiś pomysł, co możnabyłoby złożyć już nawet, żeby BF3 płynnie chodził na ultra grafice?

Też racja, ale ja zaryzykowałem (po raz któryś z kolei). 

Co do BF3, to mogę powiedzieć, że grałem na wspomnianym już i5 2500, Radeonie 6950 2GB Dirt3 Edition, 16GB RAM (jakaś taniocha z eBaya), płyta Gigabyte H67MA-USB3 (czyli taka raczej budżetowa) i śmigało jak złoto. Ale zaznaczam, że nie grałem w Multi, a tu są większe wymagania. 

Jakkolwiek, lepszym wyborem będzie i5 3330 na płycie H61 lub H67 (najtańsze chipsety dla Intela, brak OC, ale dla 3330 to i tak żadna różnica)

Link to post
Share on other sites

Fx tez do bf3 i 4 nie jest zly wyborem bo tam ten procek radzi sobie nie gorzej niz nowe i3 od intela. Co prawda trzeba mocniejszy zasilacz ale np fx 6300 za 420 zl i plyta za okolo 200 zl plus jakas dobra grafika i spokojnie sobie powinien tak sprzet dac rade na wysokich ustawieniach :) Zaraz sie pewnie zleca hejterzy Fxow i powiedza ze te procki sie do gier nienadaja ale w takiej grze jak bf3 i 4 daja sobie rade i to dobrze:) nawet bez oc :D

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...