Skocz do zawartości

Dźwięk przez HDMI, a zewnętrzna karta dźwiękowa...


Recommended Posts

Witam!
Zastanawia mnie jedna rzecz, dotycząca zewnętrznych kart dźwiękowych (a konkretnie Sound Blastera X-Fi Xtreme Music, bo takiej karty właśnie używam).

 

Czy mając tę kartę w komputerze i mając wyłączoną w BIOSie kartę zintegrowaną uzyskam dźwięk przez HDMI podczas puszczania sygnału na telewizor, czy doleci tylko obraz?

Czy dźwięk przelatuje w tym wypadku poza "obiegiem", czy bez włączonej integry i nic z tego nie będzie?

 

Docelowo miałoby to wyglądać tak:

- X-Fi Xtreme Music

- Radeon R9 270X

- 1 kabel HDMI między komputerem i TV (amplitunerem).

 

Czy ktoś używa może zewnętrznej karty dźwiękowej, puszcza sygnał na TV przez HDMI i mógłby się wypowiedzieć?

 

Jestem na etapie składania nowego kompa i chcę wiedzieć, czy będę skazany na integrę czy nie :)
R

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

Uzyskasz. Podobnie mam u siebie, tylko, że zamiast zewnętrznej karty mam Xonar'a DX.

 

Grafę mam połączoną z amplitunerem, a ten z kolei z TV (2 kable HDMI). Do filmów puszczam dźwięk 5.1 przez Radka, a do muzyki wykorzystuję Xonar'a, który podpięty jest do ampa poprzez analog.

Link to post
Share on other sites

Uzyskasz. Podobnie mam u siebie, tylko, że zamiast zewnętrznej karty mam Xonar'a DX.

 

Grafę mam połączoną z amplitunerem, a ten z kolei z TV (2 kable HDMI). Do filmów puszczam dźwięk 5.1 przez Radka, a do muzyki wykorzystuję Xonar'a, który podpięty jest do ampa poprzez analog.

 

Przez "zewnętrzna karta" miałem na myśli PCI (tzn. nie integra;)

 

OK, a czy zależnie od tego, co aktualnie robisz, trzeba za każdym razem np. przełączać źródło dźwięku, czy działa to niezależnie - na zasadzie: gram i mam dźwięk na TV (przez amplituner), a później siadam do kompa - przy monitorze w drugim pokoju i też mam dźwięk?

 

Aha - czy masz aktywne 2 karty w systemie (Xonar + integra) czy tylko Xonar? Czy takie combo nie będzie generować konfliktów jeśli - z jakichś powodów zdecyduje się na raz używać X-Fi i zintegrowanego audio?

 

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego miałbym mieć aktywną integrę ? 

 

Dźwięk idzie przez HDMI z grafy (lub z Xonar'a przez analog) do amp'a. Do czego tu integra potrzebna ?

 

Źródło dźwięku trzeba wybierać ręcznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...