Skocz do zawartości

i5-4570 + 650Ti Boost vs FX-6300 + R9 270X (gaming)


Recommended Posts

Witam, mam taki dylemat ... chciałbym kupić w miarę tani komputer do gier i w zasadzie wszystkie części mam wybrane ... oba zestawy różniłyby się tylko płytą główną ale obie płyty mi się podobają... pozostaje kwestia duetu cpu+gpu. Wiem, że i5 jest mocarny itd itp ... wiem też, że bulldozery są "niemodne" i więcej prądu ciągną ale zastanawiam się nad kupnem FX i przeznaczeniem reszty kasy na grafę ... co w skrócie daje dwa zestawy:

 

  • Core i5-4570 + GeForce 650 Ti Boost
  • AMD FX-6300 + Radeon R9 270X (cpu byłyby podkręcony)

 

Co byście brali ? Oba zestawy kosztują po 1200 zł więc cena ta sama ... komputer ma być do grania na pewno w BF4, Diablo III ... a dodatkowo może jakieś starsze gierki. Dodatkowa informacja jest taka, że nie planuje inwestować w tego kompa przez ok. 2 lata.

 

Z góry dzięki za odp.

 

Reszta zestawu

 

  • SilentumPC Fortis
  • (Intel) Gigabyte G1.Sniper B5
  • (AMD) ASRock 990FX Extreme3
  • 2 x 4GB Kingston 1600 MHz CL9 HyperX Black
  • WD 500GB 7200 rpm
  • Thermaltake Smart SE 630W
  • CoolerMaster N300
Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Żeby podgrzać atmosferę dyskusji dodam jeszcze, że zastanawiam się nad PS4 :), które z gierą wyniosłoby mnie około 2000 PLN a przytoczone tu zestawy to około 2450 zł. Teoretycznie na PS4 też będę miał BF4 i za jakiś czas Diablo III więc jeśli miałby być jednak PC to trochę mocniejszy od PS4, żeby podkarmić ego ;p + drażni mnie hype wokół ps4 ale to już osobiste preferencje hehe. Szczerze mówiąc interesuje się kompami już długo ale nie wstydzę się przyznać, że co do tego wyboru to mam dylemat.


Nikt nie ma żadnych przemyśleń ? No to temat do zamknięcia :(

Link to post
Share on other sites

Zamiast tego FX 6300 wkładasz i3 4130 + R9 270X

 

http://pclab.pl/art54006-24.html

 

Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Zalman Z3 (b/z)

Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600)

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

 

2100 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

W przyszłości wymienisz sobie CPU na jakąś i5 i będziesz miał bardzo mocny zestaw 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje ... napęd optyczny mi niepotrzebny, więc tą kasę wolałbym w płytę główną wcisnąć .. B85 jakąś. Te Ramy widzę często się pojawiają ... takie niezawodne są czy jakaś taka śmieszna moda na nie? Ten zasilacz to tak chyba na styk wytrzyma nie? W sumie proc mało ciągnie i niepodkręcalny a grafiki też ruszać nie trzeba to może mi się nie spali w pierwszym tygodniu.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze Intele jednak lepiej jest łaczyc  z nVidia , nie jestem specjalista a co z procesorem i5 - 3570K ? nie bedzie wkomponowywal sie lepiej w ten zestaw( czytaj, wydajniejszy) ? Obawiam się ze 4GB ramu to na dzisiejsze czasy to przymało. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wydaje mi sie ze Intele jednak lepiej jest łaczyc  z nVidia

 

Źle Ci się wydaje.

 

 

 

Ten zasilacz to tak chyba na styk wytrzyma nie?

 

Ten zasilacz uciągnie i7 i GTX'a 780. 

Link to post
Share on other sites

Mała zmiana w zasilaczu, dzisiaj nabyłem za 250 zł be quiet Pure Power L8 700W.

 

A co sądzicie o i5-750 + ten radek 270x ??

 

i3-4130 + gigabyte GA-B85M-D3H + 4GB dowolnego ramu = 870 zł (przy upgrade leci cały zestaw .. i5 4670K na pewno bym w taką  płytę nie pchał

 

i5 750 + Mobo P55 + 4 gb ramu = jakieś 800 zł max (i tu również do upgrade'u wymieniałbym wszystkie te części)

 

Zestaw z i5 byłby chyba mocniejszy nie?

 

@Nowaj ... na serio wrzuciłbyś i7 i GTX780 na zasilacz 450W ? jesteś jakimś kaskaderem ??

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...