Skocz do zawartości

Wyciśnięcie max z socketa 775


Recommended Posts

Witam. Jako że nie posiadam budżetu aby wpakować się w i5 lub i3, zamierzam kupić core 2 quada q6600 g0. Zamierzam go trochę podkręcić, i tu się zaczyna moje pytanie:

Czy będzie dużo szybszy od E7500 (Gram w nowe tytuły, np. Metro2033, GTA 4, Crysis Warhead) i czy nie będzie ograniczał radeona HD 5850 po OC do ok. 3.5Ghz - 3.7Ghz.

Link to post
Share on other sites

kup najpierw karte i sprawdz czy to co masz Ci ogranicza a pozniej dumaj

 

- oczywiscie po sensownym OC bo maly przyrost (w wysokich ustawienich graficznych) przy przejciu na 5850 to i na standardowym zegarze zobaczysz ktory jest swoja droga niezbyt wiele wart

 

w grach ktore nie wspieraja mocno 4 rdzeni odczujesz tylko spadek- za to bedziesz posiadaczem 4 rdzeni - zamienil stryjek siekierke na kijek

Link to post
Share on other sites

Kartę będe miał później. Procesor będe zmieniał najpierw, bo trafiła mi się fajna okazja, tylko nie wiem czy warto, ale sądze że w większości nowych tytułów 4 jaja coś zdziałają.

Link to post
Share on other sites

a czy to moja wina ze kolega tak minimalnie podkrecil jesli wyzej niemoze to i na Q cudow nie zdziala widocznie ma kiepska plyte ;)

 

ja bym tam inwestowal w dobre chlodzenie i max oc do 4.5 nawet a nie w pierdoly typu 2 zbedne rdzenie

 

- e tam ogolnie wali mnie to co zrobi ;)

Link to post
Share on other sites

przelicz mnoznik spojrz na fsb i powiedz ze malo malo to jesli masz mala plyte to i malo . 400fsb to jest pikus dla 7500 - masz dobrze zasilona plyte pojdzie z palcem w nosie no moze nie w nosie ale pojdzie akurat na tyle

 

malo ktory e8 chodzi to nieznaczy ze e7 niechodzi

Link to post
Share on other sites

Boze lopez2 skoncz ta krucjate, to bylo fajne 2 lata temu, ciagle doradzanie zeby sie wpakowac w 2 rdzenie bo 4 sa be, na szczescie sie nie posluchalem i teraz bardzo jestem z tego zadowolony ;]

 

Oczywiscie ze bierz 4 rdzenie i nie sluchaj sie opinii o 2 rdzeniach, bo one moga co najwyzej na obecna chwile DOROWNAC 4 rdzeniom, a z biegiem czasu stana sie duzo slabsze, chociaz juz jest kilka gier ktore lepiej sie sprawdzaja na 4.

 

Jak jednak zdecydujesz sie na 2 rdzenie to miej na uwadze to ze za rok lub dwa, moga byc niewystarczajace do niemal kazdej gry, lub wystarczajace ale na 4 beda chodzic zdecydowanie lepiej, co pozwoli na ustawienie wiekszej ilosci detali. Co tu duzo gadac, 4 rdzenie sa dobre TU I TERAZ jak i w PRZYSZLOSCI, a 2 rdzenie sa dobre tylko TERAZ.

 

Przyklad -> silnik UE3 na ktorym jest polowa gier, ku zdziwieniu wielu na 4 rdzeniach ma sporo wiecej fps niz na 2, dowiodly tego testy ktorych pelno na necie, a to dopiero poczatek. Teraz prawdopodobnie kazdy nowy silnik (np CryEngine2 ktory ma byc za darmo udostepniony developerom) bedzie wspieral 4 rdzenie i wiecej, inaczej taki silnik nie wybije sie na rynku, bo kazdy developer woli zeby ich gra chodzila plynniej i wykorzystywala cale zasoby kompa do tego.

Link to post
Share on other sites

aTy jaki masz probblem ? za rok czy dwa mowisz sia przyda no to kurde wymienie za rok czy dwa kiedy juz sie przyda a nie na zapas - bezsensu.

pracujesz w marketingu? bajki to my a nie nam

 

sens to jest miec maxymalna wydajnosc a nie bajki o przyszlosci opowiadac przyjdzie przyszlosc bedzie zmiana

Link to post
Share on other sites

Teraz to gadasz jak potluczony. Skoro Q6600 jest tanszy/porownywalny od E7500.

Wiec po cholere ma wydawac kase na E7500 zeby go zmienic za rok rolozyc kolejna stowke, lub dwie bo procek spadnie na wartosci i wymienic na quada? wyjasnij mi bo nie rozumiem, dlaczego nie moze teraz kupic quada?

 

EDIT

Bajki to ty opowiadasz moj drogi, poczytaj kurna testy a nie siedzisz online nonstop dzis na forum i spamujesz, przekonujesz do czegos, gdzie nie masz racji.

 

W dwoch watkach E7500 jest prownywalny wydajnosciowo z Q6600 wiec dalej nie rozumiem dlaczego nie moze kupic skoro jest nawet tanszy.

 

EOT z mojej strony, autor niech sie powaznie zastanowi i przeczyta jeszcze raz caly topic i wybierze co woli.

Link to post
Share on other sites

Ja już mam tego e7500, na razie wszystko nawet dobrze śmiga (po za gta 4 bo czasem zetnie, i metro 2033 lecz to wina już karty a nie proca) a mi chodzi o to, czy warto wymienić go ZA DARMO na q6600 nic bym nie dopłacał.

Link to post
Share on other sites

Ludzie przestańcie się kłócić :D .To nie jest forum to wyzywania się nawzajem i poniżania.Sas11 chce mieć 4-rdzeniowy procesor i jego nie obchodzi czy jest porównywalny z cienkim E8400 itp.:P .Ja mam tego Q6600 wykręconego na 4ghz(oczywiście Mugen 2).I jestem bardzo z niego zadowolony i pewnie przez następne 2 lata nie będę go zmieniać na jakieś ,,niby'' wypasione i5 czy Phenom II 965 BE...Moim zdaniem bierz w ciemno.Pozdrawiam :wariat:

Link to post
Share on other sites

ano tez zmienilem zdanie - bierz go bedziesz mogl powiedziec kolegom w klasie ze masz quada - przeciez to takie topowe - i zapisz sie do you can dance tez topowe

 

nie ma to jak rzetelna porada- niewazne ze nic nie daje - grunt by byc na topie

 

autor poprostu oczekuje tej odpowiedzi napalil sie , koledzy sie napalili bedzie co powiedziec nie ma innej opcji niz Q, poprostu - juz las.. staje na sama mysl Quad

 

rozsadek nie ma juz tu nic do rzeczy - sprawa przesadzona jest po prostu odgornie i to jest fakt:p

Link to post
Share on other sites

Zmieniaj na Quada !!

Quad jest bardziej przyszłościowy ;)

Teraz masz 2 rdzenie w pełni są wykorzystywane, jak będziesz miał kolejne 2 to nic się nie stanie :P

A i wydajność większa.

 

Ja miałem do wyboru:

2 rdzenie Intela

4 rdzenie AMD i wybrałem amd jako iż to sa 4 rdzenie co prawda słabsze niż i7 Intela ale po większym OC wydajność jest już konkretna :P Kolejnym powodem jakim wybrałem 4 rdzenie to że sa bardziej przyszłościowe (nie ograniczą SLI/CrossfireX) W przyszłości gry będa dużo lepiej pracować na 4 rdzeniach.

Oraz programy do obróbki dużo lepiej pracują na 4 rdzeniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...