Skocz do zawartości

Jakie zasilacze do tych dwóch zestawów?


Recommended Posts

Hej, jako że wczoraj wieczorem udało mi się przy próbie wymiany wentylatora uśmiercić swojego Huntkeja 750w, a komp mojej żony (q6600 g0 na p5q) jest zasilany starym chiefteckiem 450w który pali wszystko co podepniesz pod molexa potrzebóje zakupic dwa zasilacze do następujacych konfiguracji:

 

1. To mój dotychcasowy komp w którym siedział wspomniany Huntkey a który zamiezam oddać żonie.

 

Procek: AMD FX 8320

 

Chłodzenie: Corsair Hydro H50 chyba bo nie jestem pewien które to dostałem bez opakowania

 

Płyta: CROSSHAIR V FORMULA

 

Ram: AData ddr3-1333g cl.8-8-8-24 2x2gb

 

Grafa: narazie bedzie albo 2xradek EAH6670 DC SL/DI/1GD3 lub 1 Asus GeForce GTS 250 Dark Knight 512mb z jej starego kompa.

 

Dyski: 4x Samsung f1 hd502hj 500gb w raid 0

 

Buda: Fractal Design Define chyba pirwsza wersja zamontowane 5 wentylatorów

 

Muza: sb1090

 

Zastosowanie: Przedewszystkim Facebook :), Photoshop, Autocad, jakies tam badziewia do obliczeń inżynierkich, czasem zagra w jakiegoś rpg-a.

 

2. Teraz to czego zamieżam samemu uzywać i nad zasilaczem zastanawiam sięod dwuch tygodni:

 

Procek: i7-4770k

 

Chłodzenie: Narazie jest boxowe

 

Płyta: narazie jest Asus b85m-g dostałem żeby przetestować w.w. i-7 któremu ucięto jeden rezytor przy zdejmowaniu czapki, zamieżam zmienic ale niewiem jeszcze na co :).

 

Ram: Corsair Vengeance 2x4gb 1866mhz cl.9-10-9-27

 

Grafa: SAPPHIRE HD 7870 GHZ Edition 2GB niewykluczam drugiego lub zmiany na coś mocniejszego zależy co wydzie z gwaranc ją bo ten paskuje.

 

Dyski: Chwilowo Caviar SE 16 WD7500AAKS 750 GB, ma być jakiś ssd i dodatkowo jakaś 2 terówka.

 

Buda: Cooler Master Mystique 632  zamontowane 3 wentylatory 

 

Muza:  Asus Xonar u7

 

Zastosowanie: Gry, gry, gry!!! głównie fps i rpg, filmy, muza, no i Photoshop, Ilustrator, Corel.

 

Po niezapomnianych wrazeniach słuchowych które fudował mi wspomniany Huntkey dosć ważne dlamnie jest żeby zasilacze były ciche a fundusz na oba łącznie nie przekroczył zbytnio 600pln.

Edytowane przez nephilim1977
Link to post
Share on other sites

1. XFX Core 550W.

2. Seasonic G-550 lub SF Golden Green Pro 550W.

 

1. Podzespoły Seasonic, mocna linia 12V.

2. Klasa sama w sobie. Przetwornica DC-DC i sprawność 80+ Gold. Seasonic dodatkowo jest modularny.

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie mogę mieć jeszcze do zestawu 2 Fractal Design Tesla R2 650W za 375 PLN czy jednak lepiej Seasonic G-550 lub Golden Green Pro 550W? Co do xfx Core 550w to kupowałem ostatnio dla szwagra w morelach XFX P1-850X-XXB9 przetestowalem go u siebie grajc w skyrima i bf4 co do ciszy było spoko jedyne cichutkie cykanie wentylatora, więc zasilacz pojechał ze szwagrem do Szwecj niestety po paru dniach zaczęło się hałasowanie i to bez obciązenia, potrafi ponoć kawał czasu hałasowac bez powodu. Pewnie trafił się jakiś wadliwy egzemplaż ale z moim szcęściem wolę nie ryzykowc więc jak by poproszę o jakiąś alternatywę. :) Chociaż właśnie przyznał się ze nie jest pewien czy to zasilacz wienc już sam niewiem.

Edytowane przez nephilim1977
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...