Skocz do zawartości

Słaba wydajność AC IV


Recommended Posts

Witam, od razu pisze że niestety nie znalazłem tutaj na forum podobnego tematu. A więc mój problem dotyczy nowego AC, mianowicie praktycznie na moim pc nie da się w tę grę pograć komfortowo nawet na najniższych. O ile w AC III grałem praktycznie w 1920x1080 na wysokich to w AC IV to totalna porażka, nawet w battlefielda 4 spokojnie grałem na średnich, jak i w batmana na wysokich. Jeśli chodzi o porównanie wydajności pomiędzy wysokimi a niskimi w AC IV to chciałem powiedzieć że praktycznie brak różnicy w działaniu, nie dość że gra max. działa z v-sync do 30fps to po jej wyłączeniu i tak praktycznie nie ma różnicy a w dodatku obraz lata. Po ustawieniu gry na najwyższe z v-sync gra działa poniżej 20 fps, a po przełączeniu się na niskie gra czasami przyspieszy do 30 ale zazwyczaj to ok tak jakby stałe 20fps. Wiem że niby gtx 260 to minimum w wymaganiach ale czy aż tak źle jest z optymalizacją tej gry? Przecież to całkiem inny i słabszy silnik niż w BF 4 a mimo tego w BF 4 mogłem sobie normalnie pograć, nie wspominając już  o AC III w którego grałem na wysokich. Czy w takim razie jest coś nie tak z moim sprzętem czy raczej takie problemy z optymalizacją to u większości występują? Jeśli chodzi o sprzęt to taki jak  poniżej, sterowniki do grafiki to 320.49, czy może spróbować wgrać nowsze? Czy da rade coś z tym zrobić czy jedynie czekać na ruch ze strony ubisoftu (patch), czy raczej wywaliłem kasę w błoto kupując tę grę? 

Edytowane przez mati3910
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie czy ktos może spotkał sie z takim problemem mianowicie przed ostanią aktualizacją uplay gra chodziła na moim 2,5 rocznym lapku i było pięknie ,po aktaualizacji tegoż programu gra nie chce sie nawet uruchomić,w manager aplikacji windows proces jast przez chwilę i znika.Mam wcześniejszy folder zapisany na dysku przed aktualizacją i gra uruchomiona z tego folderu działa a z nowego już nie. Mam grafe gtx 460m i zmiana sterów także nie pomogła. Wiecie moze takze jak wyłączyc aktualizacje uplay. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez kyciu
Link to post
Share on other sites

Tak nie mylisz się optymalizacja to pojęcie obce ludziom Z UBI nawet ostatnio była mała drama bo jeden z pracownikow o tym wspomniał i potem odkręcał, a na i7 4770 i 780 potrafi skakać między 30 a 60 fps co prawda na maks, ale jednak żeby tak działać na takim sprzęcie to przegięcie.

Link to post
Share on other sites

No niestety  AC4 to wielka porażka optymalizacyjna i żałuję że kupiłem tą grę na moim i7 i HD 7870 powinna fruwać a tu ledwo się człapie i aż się grać nie chcę i wątpię żeby ją kiedykolwiek zoptymalizowali do stanu grywalnego, ja osobiście na ultra w 1080p. mam 20 FPS a gram na nisko średnich żeby mieć 60 a i tak są dropy do 30 więc porażka totalna.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...