Skocz do zawartości

Smarfon do 700 -/+ zł.


Recommended Posts

Tylko 1 GB RAM, Procesor tylko 1.2 GHz, to dobry procesor - ale jeśli wszystkie topowe modele z Androidem 4.4 mają 2.3 GHz i 2 - 3 GB RAM;u to czarno widzę płynność działania Moto G - w końcu jak by nie było potrzeby to nie wkładali by tam tak mocnych jednostek - wystarczyły by te tańsze.

 

Do tego pytanie czy Kupisz wersję z 16 GB czy 8 GB pamięci - Moto G nie ma slotu na Kartę Pamięci Micro SD więc jak kupisz 8 GB wersję to będzie straszna kicha. do tego bardzo przeciętny aparat, równie przeciętny dźwięk, jakość wykonania też bardzo przeciętna.

Ogólnie jest to niezły, tani sprzęt - jeśli patrzymy tylko na Androida, wolał bym Moto G kupione w POlsce z Gwarancją EU niż jakiegoś "Chińczyka" - to pewne.

 

Ale za 700 zł kupujemy Lumię 720 - która pod KAŻDY względem jest znacznie lepsza od Moto G - ma slot na Micro SD, znacznie lepszy aparat, dłużej pracuje, lepszy ekran, jest szybsza, płynniejsza, ma znacznie dłuższe wsparcie.

 

Więc jesli nie mamy ciśnienia na Androida to Lumia jest lepsza.

Link to post
Share on other sites

Jednak pod uwagę zacząłem brać Samsung Ativ S podoba mi się design, ma dobry aparat, jest duży "+". Pytanie czy też ma wsparcie do 2016 jak Lumia? I czy byłby lepszym wyborem od lumi 820?

 

I czy w ogóle Samsung Ativ S nie ma problemu z aktualizacjami?

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Ativ S powinien mieć wsparcie :) - na 100% pewne wsparcie mają jedynie Lumie :) - na dziś Ativ S dostał GDR2/Amber  bardzo szybko - jak będzie w przyszłości - NIE WIEM - ale pownien wsparcie mieć. 

 

Czy jest lepszy? Zależy co potrzebujemy - Ativ S ma duzy 4'8 cala ekran - zaś Lumia 820 ma 4.3 cala. Ja nie lubię tak dużych telefonów i nie są dla mnie wygodne :) - czy dla Ciebie też - musisz sprawdzić.

 

Na 100% Lumia 820 jest lepiej wykonana, ma trochę lepszy aparat i dźwięk - ale tylko trochę - nie są to na tyle duże róznice by się przejmować, ma mniej pamięci 8 GB vs 32 w Ativ S. Po za tym oba mają 1 GB RAM i szybkie procesory.

 

Ja z uwagi na wielkość, oraz dodatkowe aplikacjie brał bym Lumię 820 - ALE jeśli Ciebie nie przeraża :) wielkosć ekranu to Samsung Ativ S jest równie dobrym wyborem. 

 

Napiszę tak : Lumia 820 i Ativ S - to CAŁKIEM - inne telefony, z róznych kategorii, w zasadzie z Ativ S powinien konkurować z Lumią 625, ale z uwagi na słaby ekran, mało RAM'u i Pamięci Masowej - nie ma co się nią zajmować.

 

Jak ci się podoba Samsung Ativ S to spokojnie go bierz. 

Link to post
Share on other sites

Ativ S ma zapewnione wsparcie od Microsoftu. Nokia wzbogaca oprogramowanie do swoich telefonów o dodatkowe funkcje czego inni producenci nie robią. Patrząc na 'bebechy' będzie lepszy ale różnicy raczej nie zobaczysz bo słabsze telefony działają równie płynnie. Jednak może to być 'plus' na przyszłość gdyby pojawiły się bardziej wymagające gry to Ativ S może się odznaczać np szybszym ich ładowaniem.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie 

 

Najlepiej udaj się do salonu / sklepu - i porównaj oba telefony. Wybierz ten który lepiej Ci leży. Jaki byś nie wybrał będzie to DOBRY wybór :) Wszystko sprowadza się do wielkości ekranu w zasadzie.

 

W tej cenie nie - Android chodzi znacznie wolniej, nie ma takiego wsparcia.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...