Skocz do zawartości

Spadki FPS-ów w Dayz


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, ostatnio borykam się własnie z modem do Army2 - Dayz..

Chciałem sobie pograc no ale niestety fpsy mi caly czas skacza, mam ich około 5-20 i to mi uniemożliwia płynną grę..

 

Gre kupywałem przez Steama na promocji za 4 euro... ( Podstawka + Dodatek )

 

Moja Specyfkiacja Komputera:

1: Płyta Głowna    : MSI b75a-g43 b75
2: Dysk                 : Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB WD10EZEX
3: Procesor        : Intel CORE i5-3470 3,2 LGA1155
4: Pamięc RAM      : A-Data 2x4GB DDR3 1333MHz CL9
5: Karta Graficzna : Asus GeForce GTX660Ti 2GB DirectCu II, 2GB DDR5
6: Zasilacz        : Thermaltake Smart SE Modular 530W

Edit:Zapomniałem o systemie :) Windows 7 Ultimate 64 biotwy

 

Dodam że na początku gdy zaczynałem przygode z Dayz jakos się dało grać dopiero teraz spadki są masakryczne i naprawde nie da sie grac.

 

Instalowałem patch beta do gry bez jakis efektów.

Sprawdzałem inne darmowe mody do Army (Epoch, DayZero) Tak samo bez rezultatów.

Odinstalowałem gre 2 razy dla pewności i instalowałem na nowo. Bez poprawy.

Wgrałem starsze wersje sterowników do podzespołow i nadal bez zmian.

Nawet zrobiłem formata - reinstal systemu i naprawde to nic nie pomogło..

Sprawdzałem na 2 sieciach jak mi gra chodzi.. identycznie tak samo.

 

Jedyna możliwość jaką ja widze to uszkodzony procek czy karta czy coś innego.. nie mam zabardzo jak sprawdzic tego w grach.. gram tylko w lola :( tak w lola :P i tam mam 150-250 fpsów.. no ale to zadne porownanie.

 

Robiłem tez 2 testy obciązeniowe dla procka i karty graficzne.. oba wypadły bardzo dobrze bez jakis problemów.

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest gwarancji.. wiec nie bedzie problemu z wymiana, naprawą na nowy.

 

Napiszcie tylko co mam zrobic a to zrobie.. jakieś testy wydajnosciowe czy cos w tym stylu.

Ja osobiscie sprawdziłem ram, procek i karte graficzna. Wyszło na to ze są sprawne.

 

Wiec chyba na to wychodzi ze płyta głowna szaleje, ale czym to sprawdzić?

 

Własnie sobie zainstalowałem Assasin Cread IV i o dziwo smiga mi na bardzo wysokich, na oko jest cos kolo 30 fpsów i zadnych spadkow nie ma.. wiec to jest niemozliwe zeby cos szfankowało akurat gdy gram w dayz -.-


W ustawieniach w UEFI ( czyli nowszym biosie ) zmieniłem na inny tryb, mam tam trzy.. pierwszy to eco mode kolejny standard a 3 to oc mode, ktory zmienia taktowanie w miare mozliwosci podczas gdy tego potrzeba.

 

Mialem na standard mode ustawione.. no ale teraz to widać jakaś poprawę, chodzi płynniej no ale nie najlepiej... cos koło 20 fpsów, spadki sa masakryczne gdy np chce jechac samochodem.. wtedy mi niezle kladkuje.

 

Tylko te spadki fpsow sa dziwne... to jest tak jakby ktoś moja postać zatrzymywał i do tego zatrzymywał mi cala gre.. niby lagi ale ping mam 40 - 50 i przy frapsie pokazuje ze fpsy spadają, pozatym podłączałem się do 2 rożnych sieci i działało tak samo.

 

Dodam jeszcze ze fpsy mi teraz po tej zmienie w biose spadaja w miastach i jak jeżdżę samochodami.. w polu chodzi w miare plynnie.

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...