Skocz do zawartości

Komputer 2013 ver. pmacieja - koszt 4000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cesasz,

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mój zestaw jest już kompletowany i niedługo powinien być już u mnie. Poprosiłem tylko firmę Morele.net o zamianę pamięci bo w zamówieniu się walnąłem i wybrałem taktowanie 1333 mhz a tutaj mi podaliście , że pamięć tej firmy taktowana 1600 mhz jest w tych samych pieniądzach więc wysłałem zapytanie odnośnie korekty tej pamięci , myślę , że nie będzie problemu z tym. Kod na darmową wysyłkę i składanie komputera wpisałem w zamówieniu. Natomiast przy chłodzeniu zostałem tym co było w ver. 1.1 stwierdziłem , że zaryzykuje bo czytałem o nim trochę i wiara chwali ogólnie i kręci na tym Haswelle więc nie kupuję kota w worku chyba nie. A mam pytanie bo sam myślałem to skręcać ale jednak jak za symboliczny 1 zł to wybrałem opcję skręcania przez serwisanta jak oni to skręcają ? Przykładają się ? Czy masówka i aby złożyć ? Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To widzę , że będę musiał dopieścić swoje nowe dziecko żeby nie było syfu w budzie a wszystko ładnie , schludnie i przez plexę w obudowie świeciło a nie nadmiar kabli psuł estetykę. Opaski chyba jak wyczytałem są w zestawie do czegoś nie pamiętam chyba obudowy , płyty lub innego podzespołu. Jak przyjdzie wszystko to wyślę fotkę jak to wygląda w realu sam już liczę dni. Bo chciałbym już go mieć u siebie i zobaczyć jakie będzie pie......nięcie z niego bo na pewno w fotel wrzuci na początku. Nie wiem jak z tymi pamięciami bo nie odpisali więc na ten czas czekam co powiedzą. A takie hipotetyczne pytanie mam jakby nie odczytali mego zapytania i zostały te pamięci 1333 mhz duża jest między nimi a taktowanymi 1600 mhz różnica ? Bo mi to głowę zaprząta i nie daje spokoju , że coś skopałem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Mrozinho bo mnie mania prześladowcza dopadła z tego powodu , że nie będzie coś na tip top skomponowane. A tak to uspokoiłeś moje demony i już jestem mówiąc / pisząc kolokwialnie happy. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc która ułatwiła , hmmm bardziej spowodowała taką wersję finalną tego mojego nowego grzmotka.

Edytowane przez pmacieja
Link to post
Share on other sites

Jak już będzie u mnie maluszek to jasne , że naskrobię kilka wersów, okroszę zdjęciami swego nowego bajtla. Zobaczymy jak się będzie kręciło go żeby hasał szybciej no mam kilka pomysłów na początek żeby go przetestować. W końcu Tomb raidera w full hd włączę. Na xboxie 360 wygląda średnio na lapku całkiem nieźle ale to rozdzielczość ekranu i w sumie możliwości lapka nie pozwalają na włączenie wszystkiego. Więc, myślę, że na maluszku go pokarzę w prawdziwej oprawie wizualnej. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. Dzięki za pomoc jeszcze raz. 


Maluszek ma być w Środę to już termin finalny ustalony ze sklepem. Pamięć wymieniłem na 1600 mhz tej samej firmy. Reszta została jak w konfiguracji grzmotka ver. 1.1. No to pozostaje czekać i zacierać rączki. Zobaczymy jaki mi się Haswell trafi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko super pany ale mam problem dzisiaj wróciłem z pracy. Komputer przyszedł wczoraj i mam pewien problem. Wszystko chodzi idealnie poza kartą graficzną - wyświetla się obraz ze zintegrowanej w windowsie nie pokazuje tego gtx 770 w biosie nie wiem gdzie przestawić a jak podłączam monitor do tego gtx 770 to nie wyświetla się kompletnie nic. Karta pracuje normalnie patrzyłem jak jest zamocowana jak zasilanie jest zamocowane i dalej nic nie wyświetla się. Na zintegrowanej wszystko działa oki sterowniki zainstalowałem obraz pokzuje bez problemu i jest git. Kurde dałem za kartę prawie 1300 zł i nawet nie chce się włączyć nie wiem jak to ogarnąć. Miałem już wiele razy karty zintegrowane i zewnętrzne do płyt i nie było problemu. Teraz jest porażka bo nie umiem tej włączyć co zrobić ? Karta zwalona czy co ? Normalnie wentylki się świecą niby chodzi to jakby była zwalona to by chyba nic nie chodziło bynajmniej tak kiedyś miałem jak grafika była zwalona , czy po prostu trzeba coś w biosie przestawić żeby komputer nie korzystał ze zintegrowanej a wymusił działanie tego gtx 770. Specyfikację mego komputera znacie więc może wy pomorzecie. Nie mam pomysłu jak włączyć tą kartę. Myślałem , że podepnę pod dvi / hdmi i będzie git a tutaj czarno i nic. Na tej z płyty wszystko działa oki. Więc kurde wydałem 1300 zł prawie a nawet nie chce się włączyć dajcie spokój porażka. Może mieliście podobny problem i dacie rady bo ja już nie mam pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Interga idzie na drugi plan z automatu po włożeniu karty zewnętrznej. Wyłącz integrę w BIOSie, może pomoże .. jeżeli nie to sprawdź innym kablem, jeżeli masz możliwość to włóż tą kartę gdzieś u kumpla / znajomego 

 

Zestaw zamawiałeś z montażem ? 

Link to post
Share on other sites
Kajitsu już naprawiłem tylko estetyka grzmotka ucierpiała bo wywaliłem z obudowy wszystkie śledzie (już zamówione nowe na allegro , szkoda , że ta obudowa nie ma wykręcanych śledzi byłoby super a tak kolejny wydatek i to nie taki mały 6 śledzi - 36 zł) A co było przyczyną ano panowie nie to gniazdo pci e przepiąłem w drugie i karta śmiga jak złoto. Tak to sprawdzałem i starym gts 250 i inną kartą i stwierdziłem , że albo uwalone jest gniazdo pci e albo nie wiem co przepiąłem do drugiego i działa i teraz nie wiem co robić czy reklamować czy jak i tak w sli nie będę się potem bawił to już zostawić sobie grzmotka reszta ślicznie śmiga to skręcenia się też przyłożyli bo kabelki ładnie poukładane ogólnie 5 za wszystko by była ale były dwa buble właśnie gtx 770 który był wpięty w nie to pci lub gniazdo jest uwalone nie wiem jak to stwierdzić bo inne karty też nie startowały w tym gnieździe no to może jest to drugi gniazdo do łączenia sli lub cross fire amd albo jak powyżej uwalone jest. A drugi mankament wentylator od procesora wypadł ale nie wiem czy można tutaj ich winić bo wentylator jest montowany na gumowy kołkach , jutro wam to pokażę porażka z pozoru ale ogólnie sprawdza się nieźle. Zamontowałem go tak jak powinien być , przepiąłem kartę graficzną i wszystko śmiga już oki. Tylko teraz czekam na te śledzie i będzie już komplet. A swoją drogą każdemu polecam dysk ssd jest super. Co do komputera myślałem , że będzie moc miażdżyć na razie nie zainstalowałem żadnej gry więc nie spuszczam się nad nim. A piszę dalej z lapka bo mi wygodniej się pisze tamtego dopieszczam. Jutro będę więcej coś mógł napisać nad tym nowym dzieckiem bo trochę go poznam a dzisiaj to w końcu ściągam Tomb Raidera i dam relację co to dziecko nowe potrafi. Pozdro. Trzymcie się
 
A żeby nie było wariaty. Tomb Raidera ściągam ze Steama bo co jak co ale tą grę to trzeba mieć orginalną bo nakład pracy programistów jest ogromny i można ją sobie kupić jak się ją lubi toć taka moja mała dygresja bo nie wspieram nie propaguje i nie polecam piracić każdy chce żyć. A nie każdy może bo go jakiś baran okrada. Niech ktoś coś stworzy to zobaczy jak ciężko jest coś zrobić.
 
//ale dałeś formatowanie, oczy wypala
 
//najważniejsze że działa, będziesz zadowolony z zestawu

Zestaw zamawiałeś z montażem ? - Tak kolego z montażem zamówilem


O dzięki też mi się to nie podobało , estetyka mego elaboratu była nieładna . dzięki za poprawkę już lepiej się ogląda i czyta


Co wam serdecznie mogę polecić moi drodzy z tego zestawy tak na szybko i wiem , że me słowa nie są tylko kryptoreklamą bo z obrazem i jego jakością na różnych urządzeniach mam styczność od dawna. Monitor , fakt podstawka lipna i giba się jak słonecznik za ustępem ale walić to u mnie stoi na biurku i nie przeszkadza mi to zbytnio ale obraz panowie bajka , obraz brzytwa inna epoka po prostu z tym co miałem ostatnio do czynienia. Więc Iiyama była brana w ciemno nic o niej nie wiedziałem ale jak ktoś szuka niedrogiego monitora 23 cale w full hd to to niech pomyśli o tym japończyku jest rewelacyjny.

Edytowane przez pmacieja
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiem wiem miałem porobić zdjęcia grzmotka ale nie miałem kiedy. Obiecuję , że to zrobię. Dzisiaj chciałem wam pokazać jak mój Haswell ładnie się kręci http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f96f5af7603e3165.html ( 4,7 ghz mnożnik na 47 napięcie na 1.25

Temperatur nie sprawdzałem jak jest w stresie. Po starcie jak sprawdzałem w biosie to było 40 st. c, jak postał z 20 minut sprawdzone znowu w biosie wzrosło do 42 st. c. Więc jak w stresie maksymalnie osiągnie 70 - 75 to będzie dobrze muszę to zweryfikować i posprawdzać. Stabilny jest bez problemu , grałem w fifę, teraz do was piszę. Windows się nie wiesza , gry chodzą płynnie. Przy 4.9 ghz windows nie startował przestawiłem na 4.7 ghz wszystko działa płynnie.

Edytowane przez pmacieja
Link to post
Share on other sites

O właśnie bo szczerze nie wiedziałem jakim programem te temperatury sprawdzić. Tak zrobię kolego jak piszesz i zobaczymy co pokaże. Jutro jak nie zapomnę porobię zdjęcia jakieś i zdam relację odnośnie pracy Haswella w stresie przy takim podkręcaniu .

Link to post
Share on other sites

Intel Haswell 4670 k  3.4 ghz @ 4.7 ghz (mnożnik 47 , napięcie 1.232 v)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/901095c199ed2b07.html

 

Powyżej 4.7 ghz nie da rady go chyba u mnie na tym chłodzeniu wykręcić. Doszedłem do 5 ghz. ale Windows wyrzucał niebieski ekran ( ustawienia mnożnik 50 , napięcie 1.27 - 1.3 v). Teraz zobaczymy jak jest stabilny , grzeje się i coś więcej o nim napiszę.


Intel Haswell 4670 k  3.4 ghz @ 4.7 ghz (mnożnik 47 , napięcie 1.232 v) - okazało się , że system nie był stabilny i restartowało go ( przy napięciu 1.25 v nie ma mowy o takich atrakcjach)

 

Ostatnia możliwa stabilna konfiguracja jak na mych podzespołach ( więcej już nie będę kręcił i próbował to chyba max tego egzemplarza i tak jestem zadowolony)

 

Intel Haswell 4670 k  3.4 ghz @ 4.8 ghz (mnożnik 48 , napięcie 1.3 v)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f130a2fc6680f04f.html

Link to post
Share on other sites

Crash Test na Intel Burn test - przetaktowany 4.8 ghz nie wypadł pomyślnie zrestartowało mi komputer , maksymalna temperatury w teście wzrosła do 92 st. c . Teraz testuję 4,7 ghz przy napięciu 1.25 v zdam relację potem.


A więc po testach takich na szybko bo muszę iść dalej świętować doszedłem do następujących wniosków :

Maksymalnie stabilna platforma  to z mego Haswella :

Intel Haswell 4670 k  3.4 ghz @ 4.5 ghz ( przeszedł testy intel burn testem wzorowo ) - mnożnik 45 , napięcie 1.21 v

Tutaj macie temperatury i wykresy z programów :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73f71f95694a04c1.html -  test high

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23450fc171bc2d11.html - test very high

Wszystko chodzi wyśmienicie , nic się nie wiesza i stabilnie jest przede wszystkim , test na maximum zrobię potem jak będę miał chwilkę czasu , temperatury nie są jakieś wystraszające 85 st. C max. Jeszcze będę kombinował z tym 4.7 ghz bo niby wszystko ładnie , pięknie ale w intel burn test na maximum mi wyłączyło system a tem. pokazywało max 88 st. C, więc nie wiem. Na ten czas mogę powiedzieć , że ze swego egzemplarza mam stabilne 4.5 ghz przy małym napięciu z tego co czytałem na forach. Mogę dodać od siebie , że ogólnie zadowolony jestem. Nie będę tego na ten czas podkręcał ale pokusa , sprawdzenia co w nim drzemie była zbyt trudna do powstrzymania. Pozdrawiam Trzymcie się. Wesołych Świąt.
 

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się dzisiaj cały dzień mym Haswellem i wiem , że stabilnie (nie robiąc grzejnika z procesora) śmiga mi na 4.5 - 4.6 ghz bez problemów więc to dobry prognostyk bo myślę , że i to 4.7 ghz da spokojnie radę , skoro wczoraj cały wieczór chodził z takim taktowaniem i nie było zoonka. Ale górną granicę na której jestem max pewny , że mu się nic nie stanie to 4.6 ghz .

 

A tutaj mam ciekawostkę ( pisząc do was w tym momencie , system działa właśnie na takim taktowaniu)

Intel i5 4670k (Haswell) 3.4 ghz @ 4.9 ghz ( na mym chłodzeniu CPU Raijintek EreBoss plus pasta Arctic Silver ). Myślę , że to dobry wynik teraz na tych 4.9 ghz system działa stabilnie programy , włączają się normalnie nie ma od włączenia komputera na tych ustawieniach żadnego problemu. Jednak nie będę testował tego w Intel Burn test żeby nie przedobrzyć. Włączyłem na swym Haswellu 4.9 ghz i chyba takie są na teraz jego możliwości , 5 ghz cały dzień chciałem osiągnąć ale nie daję rady na tym chłodzeniu , system nie startuje lub niebieskie ekrany. Ustawienia napięcia były zresztą kolosalne żeby w ogóle te 5 ghz ruszyło , więc dałem sobie spokój.

Tutaj macie zdjęcie z temperaturami i ustawieniami przy taktowaniu 4.9 ghz - mnożnik 49 , napięcie 1.32

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4148c2a9beb8a5bc.html

Pobawiłem się w oc na nim i wnioski:

- daje potężny wzrost mocy

- banalnie proste ustawienia oc

- cichy przy przetaktowaniu powyżej 1000 mhz

- stabilny ( do czasu i do granicznych ustawień taktowania)

Polecam tego Haswella przy jego cenie i możliwościach na pewno się opłaca jego zakup.


Scalając temat podkręcania mojego modelu Haswella chciałbym podzielić się z wami konkluzjami które otrzymałem w wyniku testów podkręcania mojego procesora Intel i5 4670 k 3.4 ghz. Maksymalne stabilne wartości oc dla tego modelu ( nie stabilne a maksymalne , chciałem sprawdzić ile uda mi się z niego wycisnąć , dzięki posiadanej platformie sprzętowej , test miał tylko sprawdzić czy uruchomi się windows 7 i będzie stabilny , cel został osiągnięty pozytywnie ) to z standardowych 3.4 ghz zrobiłem 5 ghz ( mnożnik 50 , napięcie 1.44 v).

Intel i5 4670k 3.4 ghz @ 5 ghz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e5f449e3b26568f.html . System uruchomił się normalnie zrobiłem zrzut ekranu z programów , pochodził z 10 minut nie wywaliło błędów. Nie testowany w aidzie czy innych żeby go nie spalić.

 

Zrobiłem jeszcze jeden eksperyment ale nie przeszedł testów stabilności a mianowicie ustawiłem swego procka na 4.5 ghz ( mnożnik 45 napięcie 1.15 v ). System chodził normalnie ale programy diagnostyczne po uruchomieniu dały czarny ekran i restart komputera.

Intel i5 4670k 3.4 ghz @ 4.5 ghz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7a87ce3c10749133.html. Wnioski z dzisiejszych testów jakie otrzymałem są następujące procesor stabilnie będzie mi pracował taktowany 4.6 ghz ( mnożnik 46 napięcie 1.25 v ) lub 4.5 ghz ( mnożnik 45 napięcie 1.21 v ). Zamierzone hipotezy badawcze z rana zostały zweryfikowane pozytywnie : chciałem  osiągnąć 4.5 ghz przy małym napięciu i mieć stabilnego Haswella który będzie przechodził testy i tak jest, druga hipoteza to magiczne 5 ghz dla samej frajdy to też się udało chociaż było ciężko ( mnożnik 50 napięcie 1.44 v ) i ze względu na napięcie jakie podałem nie polecam tak robić. Teraz system pracuje na ustawieniach standardowych , potrzebna moc która uzyskałem i tak nie zostanie wykorzystana przeze mnie w tym momencie więc wróciłem do ustawień początkowych a teraz wiem bynajmniej jakie mam możliwości z tym procesorem. Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...