Skocz do zawartości

Wymiana obudowy na coś "chłodnego i szerokiego"


Recommended Posts

Zostaje mi:

 

Fractal Define R4,

SilentiumPC Gladius X80

 

 

W X80 bardzo mi się podoba w jaki sposób można lokować kable na tylnej ściance - miód po prostu fajnie przemyślane.

 

Z drugiej jednak strony Fractal jest bardzo ładny i cichy.

 

Sam już "głupi" jestem :P

Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Gladius X80 to chińska konstrukcja.

 

Jak 90% innych produktów i wszyscy na co dzień z nich korzystamy :). To, że Chińskie nie znaczy, że gorsze. Wszystko zależy od tego w jakiej fabryce jest dana rzecz składana. 

 

Po za tym obudowy nie kupuje się na 20 lat.

Link to post
Share on other sites

Chiński projekt + chińska produkcja + "naklejka SPC" = chińska konstrukcja

 

Niemiecki projekt + chińska produkcja pod nadzorem inżynierów  Be quiet! + naklejka Be quiet! = made in china

 

 

Gdzieś ktoś dawał linki do obudów z chin które wyglądają właśnie tak jak te SPC i sprzedawane były hurtem po 100 sztuk. czy 1000 czy coś takiego.

Masz kasę to kup, naklej swoją naklejkę, nazywaj się Polską firmą i reklamuj "kupuj bo polskie" :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

X 80 nie jest zła. Jako posiadacz jestem zadowolony ale jest parę "ale". Po pierwsze za dużo miejsca tam na thermalright silever arrow nie ma, ale się mieści. Po drugie wentla 140 mm tam nie zmieścisz bo miejsca są tylko na 120mm. Co do okablowania to jest super. W moim zasilaczu było okropnie dużo kabli a się udało je schować. Kontroler obrotów też fajna sprawa. Minusem też jest niewyjmowany dolny koszyk. fabryczne wentylatory są ciche, ale tornada się nie spodziewaj. Jeszcze jedno zastrzeżenie jest do filtrów. Kompa mam od września,. Na filtrach nie ma żadnych kłaczków a w obudowie już są  :co: . Jeżeli masz jakieś pytania to pisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

X 80 nie jest zła.

 

Bitch pls... w tej cenie masz Arc Midi R2 do której on nie ma żadnego polotu...

 

Autorze proszę:

Brutus M23: http://sama.en.alibaba.com/product/705449145-215452033/Power_Gaming_case.html

Spartan: http://en.sz-speedy.com/products_detail/&productId=4c0bf363-e3ad-42df-afca-169345634716.html

 

...to co zakładamy biznes :rotfl:  ?

Link to post
Share on other sites

@Dyndas

 

Nie rozumiem hejtowania polskiego "produktu". W różnych testach X80-tka jest chwalona nie widziałem testu żeby ktoś powiedział, że jest to obudowa ZŁA. Fajnie, że coś się u nas kręci. Dobrze jak zarobi Polak zamiast np. Niemiec :).

 

Co do tematu postawię na Fractal Define R4 ze względu na dobry kompromis - cisza\chłodzenie.

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
 

 Fajnie, że coś się u nas kręci. Dobrze jak zarobi Polak zamiast np. Niemiec  :).

 

Właśnie tacy jak Ty się na to łapią "kup bo polski produkt"

...z polskim produktem to nie ma to nic wspólnego. Jest to  w 100% chiński produkt który SPC skupuje i dokleja swój znaczek. SPC to jak dla mnie zwykły importer/dystrybutor chińskich produktów który branduje je jako swoje.

 

Dajesz zarabiać w największym stopniu chińczykom napędzając ich gospodarkę. Łatwo znaleźć obudowy innych firm które są dużo lepsze od tych SPC w ich cenie. Jedyne co jest warte uwagi ze względu na cenę to budżetowe coolery CPU choć to też chińszczyzna gdzie spc dokłada jedynie swoje logo.

 

Polski produkt to coś co zaprojektuje polak i co zostanie wyprodukowane w Polsce oraz najlepiej gdyby z polskich materiałów. Dopiero przy czymś takim napędzasz nasz rynek i dajesz nam zarabiać.

 

Co do "chwalenia" to wiele osób jest powiązanych z SPC i mają profity z tego że będą ich zachwalać. Mam tu na myśli głównie youtuberów którzy tworzą recenzje.  SPC nawet posługuje się gameplayerami takimi którzy nie mają pojęcia w temacie ale też im te obudowy wysyła do unboxingu czy jako nagrody dla widzów to zachwalają.

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@DyndaS 

 

Ty również dajesz zarabiać Chińczykom na co dzień. 90% produktów jest tam wytwarzanych. Ich gospodarka jest nie do zatrzymania.

 

Tyle w temacie bo robi się paskudny offtop.

 

Pozdrawiam i do zamknięcia. 


Obudowa kupiona jednak jest problem z przednim USB - nie działa.

 

Jeżeli ktoś ma tą obudowę to zapraszam do tematu:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/109416-fractal-design-define-r4-nie-dzia%C5%82a-przednie-usb-20-oraz-30/

Link to post
Share on other sites

@ DyndaS

Masz jakieś dowody na tą rzekomą "niemiecką kontrolę jakości w Chinach" czy po prostu hejtujesz dla zasady bo nie potrafisz zaakceptować, że wszystkie duże marki produkują w Chinach? I skąd żeś wytrzasnął, że "Made in China" to nie to samo co chiński produkt? :D

 

Pankracy666

Odezwij się do supportu Cooling.pl :)

Link to post
Share on other sites

Wyprodukowanie czegoś własnego przy użyciu chińskiej taniej siły roboczej gdzie ktoś kontroluje jakość to co innego niż to co robi SPC... czyli import produktów z chin oraz doklejenie im swojego znaczka przy ewentualnej drobnej kosmetycznej zmianie.

 

Zaraz mi jeszcze powiesz że bequiet! czy fractal nie przewyższa jakością "produktów SPC"  :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...