Skocz do zawartości

Używany GTX 460 1GB używany czy GTX550TI nowy


Recommended Posts

Witam otóż chciałbym kupić gtx'a 460 1 gb oc gigabyta używaną tylko nwm jak długo pożyje czy nie padnie po 3 miesiącach? czy bedzie działac chociaz 2 latka 
2 opsja to nowy 550TI bardzie pasował mi 460 1 gb tylko jakie są szanse ze będzie sprawny długo? 

Link to post
Share on other sites

Wydajność może być lepsza po stronie karty GTX 460 1 GB. Sam niegdyś robiłem testy GTX 460 768 MB z HD 7750 1 GB i Fermi zauważalnie lepiej sobie poradził.

 

Sprawa jest prosta - HD 7770 mimo, że może być słabszy to jest lepszą kartą, głównie ze względu na znacznie niższy pobór energii i dłuższą gwarancję. GTX 460 1 GB będzie lepszym wyborem tylko wtedy, jeśli będziesz go często podkręcał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie jeśli będziesz utrzymywał na nim temp poniżej 80 st. i nie kupisz jakiegoś zakatowanego to pochodzi jeszcze sporo. Sam posiadam GTX 280 od premiery i nic z nim się nie dzieje. Za 300zł powinieneś dostać nawet gtx 470 który po oc dogania gtx 480 z którym żaden HD  7770 nie ma szans. Kolega ma GTX 660 i gtx 480 i Bf3 chodzi lepiej na 480.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żywotności karty graficznej nie da sie przewidzieć. Są takie, które padają po niecałym roku, a inne trzymają dobre 5 lat.

 

Gigabyte to teoretycznie dobry producent więc można zaryzykować.

 

@khark12 - GTX 470 może i podkręca się rewelacyjnie, ale ma bardzo wiele wad. Przede wszystkim mocno obciąża zasilacz, a nie wiemy, czy PSU kolegi Mirinda sobie z nim poradzi.

"Modecom MC 530W Carbon" ja bym nie ryzykował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wtrącę jeszcze swoje trzy grosze.
Sam mam GTX 460(tak SE co nie zmienia faktu że to GTX460)
No więc kupiłem go rok temu czyli 2 lata siedział u właściciela, do dziś chodzi poza wentylatorem(poszła prowizorka ale działa)
Nic nie wskazuje na to  że się zepsuje, lecz NVIDIA to inna sprawa, pamiętaj że NVIDIA wypyszczająć nowe sterowniki powyżej 314.22 powodują różne problemy(https://www.google.pl/search?q=gtx+460+freeze%27&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=GSybUvC-OorEyQPkj4DwBg#q=gtx%20460%20zawiesza&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial) tak więc musisz o tym pamiętać, a jeśli chcesz grać w gry typu NFS Rivals to wypuścili 331.93 i jak na razie są stabilne.

Ogólnie 460 to fajna i wydajna karta, ale musisz się liczyć z pewnymi problemami i tak jak koledzy mówili abyś  nie trafił na katowaną :)

Edytowane przez dzejC
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie najlepiej wybrałeś... No ale tak to jest jak zakładasz temat, ludzie się wypowiadają, a i tak robisz po swojemu.

 

No to obczaj Asus'a HD7770. Co prawda używany ale zostało jeszcze 27 mies. gwarancji. Nic lepszego w tej cenie chyba się nie znajdzie . Wydajność ta sama co 460tka.

 

Ten Asus co zaproponował R-Koniu to była dobra oferta. Przy budżecie około 300zł HD7770 jest obecnie chyba najlepszą kartą - pod każdym względem lepszą niż GTX 550ti.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...