Skocz do zawartości

Phenom II x4 955 BE


Recommended Posts

Witam.

 

Bardzo prosze o pare porad.

 

Chce nabyc w/w procesor i chcialem sie zorientowac jaka plyta glowna bedzie do niego optymalna tak aby mozna go bylo bezproblemowo podkrecic?. jakie pamięci ddr3 do takiego zestawu wybrac?, jaki zasilacz?, karta graficzna bedzie gf 9600gt na chwile obecna, w przyszlosci planuje wymienic na cos pokroju gf 650ti boost.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Niestety phenomów 965 BE już nie produkują, z tej okazji jest święto sępa, wyceniają go sobie o conajmniej 100 zł za dużo,  jest to kompletnie nie opłacalne i odradzam, jeszcze pół roku temu można było dostać nówkę za 320 zł a używkę po 250, teraz używki po 360 zł latają, co jest śmieszne, można go z powodzeniem zastąpić nieco wydajniejszym FX-em 6300 http://www.agito.pl/S/agito-pl.1/FX%206300 (w grach takich jak BF4 jest nawet 2x wydajniejszy) za który zapłacisz podobną kwotę, dobrą płytą pod taki procesor jest np Asrock 970 Extreme 4, pamięci ddr3 tu masz pełną dowolność najlepiej taktowane 1600 mhz, sam posiadam patriot viper, są w dobrej cenie i świetnie się spisują i nigdy błędu nie sypnęły przy OC, do tego zasilacz np ten, w bardzo dobrej cenie jak na modularny, i całkiem niezła realna moc http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__5465/__Zasilacze_Thermaltake_Smart_SE_Modularne_kable_630W_80_Bronze_140mm/


oczywiście jak możesz phenoma dorwać niżej 300 zł to bierz, jeszcze rozsądna cena jak na jego możliwości to 260-280 zł


a co do płyt ta też jest dobra http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__4505/__P_yty_G_wne_Gigabyte_GA_990XA_UD3_DDR3_AM3_/ ale trzeba mieć na uwadze, że niektórzy narzekają na funkcję APM co negatywnie odbija się na OC, ale nie wiem już sam jak to jest, niektórzy na tych płytach kręcą FX-y i nie narzekają

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Siema,

 

Ja mam Phenoma II 955 BE rewizja C3 i posiadam mobo do tego procka  ASRock 970 Extreme3 pamięci DDR3 Patriot 2000MHz ale w biosie są ustawione na 1600MHz i tak biegają.

 

Co do możliwośći OC procka to zależy też od sztuki procka

 

Jakbyś miał w granicah 955 BE tak 250-280zł to można pomyśleć wtedy :P

Link to post
Share on other sites

Panie Gtr76 ile ci Twoj phenomik wyciaga oc na tej plytce bez zmiany napiec?

 

Ogolnie chodzi mi o to zeby wyzolyc kaski jak najmniej, poniewaz mam mozliwosc kupna czesci w normalnym sklepie po cenach z komptronika np ale moje stare czesci pojda w rozliczeniu dlatego nie chce kupywac na allegro np.

Link to post
Share on other sites

@up

Drogi Panie ;)

Sztukę mam najgorszą chyba z całej rewizji, a może się mylę?

3,6Ghz chodziło na 1,4v.

Teraz 3,9 na 1,4125v- wyżej się na razie nie bawię, bo brak czasu.

Podejrzewam, że 4,0 też pójdzie na obecnym napięciu.

Testy przeprowadzałem w OCCT przez godzinę, może dzisiaj zapuszczę na nockę...

Generalnie u mnie bez podnoszenia napięć się nie obyło, podobno są tacy, którzy mają 3,8Ghz przy 1,35v

Link to post
Share on other sites

@up

Drogi Panie ;)

Sztukę mam najgorszą chyba z całej rewizji, a może się mylę?

3,6Ghz chodziło na 1,4v.

Teraz 3,9 na 1,4125v- wyżej się na razie nie bawię, bo brak czasu.

Podejrzewam, że 4,0 też pójdzie na obecnym napięciu.

Testy przeprowadzałem w OCCT przez godzinę, może dzisiaj zapuszczę na nockę...

Generalnie u mnie bez podnoszenia napięć się nie obyło, podobno są tacy, którzy mają 3,8Ghz przy 1,35v

Chyba nie taka najgorsza, skoro jego vid to 1.45v

Więc teoretycznie poniżej stockowego napięcia masz 3.9?

Sam już nie pamiętam bo trzymam na stocku mojego phenoma ale do 3.8 nie zwiększałem napięć. W sumie to 3.8 miałem na 1.35v.

A zresztą przecieć powyżej 4.0 nie ma już praktycznie wzrostu wydajności.

Edytowane przez marcin1630
Link to post
Share on other sites

Chyba nie taka najgorsza, skoro jego vid to 1.45v

Więc teoretycznie poniżej stockowego napięcia masz 3.9?

Sam już nie pamiętam bo trzymam na stocku mojego phenoma ale do 3.8 nie zwiększałem napięć. W sumie to 3.8 miałem na 1.35v.

A zresztą przecieć powyżej 4.0 nie ma już praktycznie wzrostu wydajności.

No właśnie, miałeś 3,8 na 1,35v...

Z ostatnim Twoim zdaniem zgadzam się w 100%.

Kręcenie powyżej 4,0 to już tak "dla sportu". ;)

Link to post
Share on other sites

Niby tak ale teraz to i tak mam wszystko na auto (czyli 1.45v) , bo mam monitor 19" 1440x900 w połączeniu z gf 560ti praktycznie wszystkie gry w jakie gram chodzą na ultra, nie pamiętam gdzie schodziłem z detali, to sobie odpuściłem oc.

Ale jak ktoś lubi sport :) to i można spokojnie voltować go powyżej 1.5v, oczywiście jeśli ma się dobre chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...