Skocz do zawartości

Lustrzanka do 2500zł - zdjęcia zestawów mebli w pomieszczeniach


Recommended Posts

Witam,

poszukuję lustrzanki do 2500zł (body + obiektyw) do wykonywania zdjęć zestawów mebli biurowych w pomieszczeniach różnej wielkości. Zdjęcia byłyby wykorzystywane jako galeria na stronie internetowej, realizacje do wglądu dla klientów, ewentualnie do wydruku. Aparat o intuicyjnej obsłudze, do użytku przez amatora. Prosiłbym o rady.

Link to post
Share on other sites

Kup coś szerokiego - Sigmę 10-20mm, Sigmę 8-16mm albo fisha (jeśli lubisz taki efekt, choć nie jestem pewien, czy klient zawsze będzie lubił) - np. Samyang 8mm. Resztę przeznacz na aparat. Od siebie odradzałbym Nikona ze względu na brak pomiaru światła z manualnymi szkłami i gorsze video niż np. Canon. 

Raczej musisz szukać wśród używanych.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Chyba się nie zrozumieliśmy poszukuję w cenie do 2500zł. Twoja propozycja to obiektywy za ~2000zł co troche przekracza moj budżet. Nie jestem i nie będe profesjonalnym fotografem wiec i tak pewnie nie skorzystałbym z zaawansowanych funkcji profesjonalnych lustrzanek. W wielu sklepach doradzaja mi http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-sony-slt-a58k-18-55mm-575823/ co sądzicie?

Edytowane przez Ice_The_Flow
Link to post
Share on other sites

Odradzam Ci sony alfe, miałem w rękach, jak dla mnie poprostu wykoanie tragedia w porównaniu do nikona - canona, niektóre rozwiązania mnie przerażają  ;)

 

Polecam Ci taki zestaw:

http://allegro.pl/nikon-d5100-18-105vr-16gb-torba-nikon-statyw-uv-i3749672536.html

 

Dla amatora będzie w sam raz, statyw na początek żeby wogole był żeby robić na dłuższym czasie nieporuszone zdjęcia, filtr uv żeby np. uniknąć odbić w szklanych elementach w meblach, obiektyw jak na kit naprawde dobrej jakości. Sam używam tego body jak i obiektywu i nie ma na co narzekać. Jak najbardziej polecam ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Filtr faktycznie na pewno zakupię. Statyw już posiadam, w sumie z tego co poczytałem dowiadywałem się w tym przedziale cenowym liczą się tak naprawdę trzy modele:

Sony SLT-A58, Nikon D5100 i Canon D600.

Jeden sprzedawca zachwalał własnie Sony SLT-A58 za wbudowany autofocus przez co obiektywy są tańsze, autofocus który podobno jest najlepszy na tle konkurencji, wizjer w technologii OLED, jest najszybszy właśnie poprzez zastosowanie półprzezroczystego lustra(o ile dobrze zapamiętałem;)

Link to post
Share on other sites

Kolego, do eliminacji odbić to jest filtr polaryzacyjny nie uv.

Statyw jak najbardziej potrzebny będzie, jak również obiektyw szerokokątny, rybie oko odpada do zastosowań komercyjnych.

Wspomniana Sigma 10-20 będzie bardzo odpowiednia.

Może być używana za1000 zł.

Za resztę kupisz najtansze nowe body, Nikon, Canon plus statyw.

Obiektyw 18-55 dodawany do zestawów, będzie za wąski do fotografii zestawów mebli ale możesz sobie go wziąć w komplecie jak chcesz. Przyda się na spacery i imieniny u cioci.

Osobiście polecam Nikon d3100.

Nie słuchaj sprzedawcy, bo on poleca to za co mu płacą dodatkowo, albo to co nie schodzi.

 

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

Muszę mieć fakturę VAT na wszystko, zatem sprzęt używany odpada. Zastanawiam sie nad Nikon D3100 + obiektyw http://allegro.pl/sigma-10-20-nikon-szeroki-kat-polska-dystrybucja-i3740534336.html lub http://allegro.pl/sigma-17-50-f2-8-ex-dc-os-hsm-canon-promocja-i3722177590.html. W tym wypadku musiałbym troche zwiekszyć budżet, ale rozumiem, że jest to zakup na lata. Co sądzicie? Jakiś inny korpus polecacie? Który obiektyw lepszy do fotografowania w pomieszczeniach, obawiam się, że

10-20mm będzie miał za duże kąty, 17-50 wydaje sie bardziej uniwersalnym ?

Link to post
Share on other sites

Jakość obrazka z 17-50 o wiele lepsza, mniejsza wineta, dużooo ostrzejszy, jaśnieszy (choć przy tego typu fotografii, to raczej małe znaczenie), a także możesz bez problemu użyć go jako spacerówkę z rodzinką  :D.

 

Jeżeli jednak kupisz Sigme 17-50, to do fotografii mebli w bardzo małych pomieszczeniach może ci zabraknąć przedziału 10-17, który dałby Ci naprawde szerokie kąty.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej.

Obiektyw świetny ale do foto mebli może być za wąsko.

Właśnie te szerokie kąty w 10-20 są potrzebne, do tego co chcesz robić.

Najlepiej, żebyś pożyczył jakąś lustrzankę i po próbował sobie różne ogniskowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...