Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Mam duży problem z wyborem odpowiedniego laptopa z przeznaczeniem w większości do prac biurowych (głównie pakiet Office). 

Na rynku mamy mnóstwo ofert a ja nie potrafię poradzić z ilością sprzętu. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

Szukałem już trochę i myślę że dobrym pomysłem będzie przeznaczenie większej ilości kwoty na mocny procesor niż grafikę (może być nawet integra). Ważna jest też klawiatura. Powinna być wygodna oraz by nie uginała się pod większym naciskiem. Natomiast co do matrycy… myślę że minimum to 15" jak na domowy sprzęt. Mam nadzieję że laptop wytrzyma próbę czasową (ok. 5-7 lat  :D  )

 

Proszę o pomoc w wyborze :-) Dziękuję 

 

Moje propozycje:

 


 


Link to post
Share on other sites

System zawsze partycypuje w koszczcie laptopa stąd pytanie. Pisząc wszystkomam wrażenie jakbyś uważał iż jest on za free..

 

 

t. Mam nadzieję że laptop wytrzyma próbę czasową (ok. 5-7 lat   :D  )

 

Sugerująć się tym polecę Della Vostro 2520 z i3-3120. Dobra gwarancja. LApek porządnie wykonany. Jest to tzw seria biznesowa ( czyli ma lepszą jakość wykonania i solidniejszą konstrukcje niż zwykłę konsumenckie lapki)

 

i3 to to samo co i5 tylko z obciętą funkcjąturbo ( ergo kilkaset mhz więcej przydzielanych dynamicznie w zależności od obciążenia) Przy twoim przeznaczeniu laptopa i3 ma wystarczająco dużo mocy a nawet aż nadto. Dopłąta do i5 nie da żadnego wymiernego efektu zatem nei ma sensu.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Można też zaoszczędzić jeszcze więcej i zainwestować w Della 3521

http://www.sferis.pl/produkt/93821-dell-inspiron-3521-7045-i3-3217u-15-6-4gb-500gb-hd7670-dvd-bsy-black-juz-jest.html

 

Jak na ten budżet stosunkowo dobre wykonanie,

Niskonapięciowa i3 w zupełności wystarczy do zastosowań biurowo/domowych. Niskonapięciowy procek to niższe temperatury i mniejszy pobór mocy co przekłada się na dłuższy czas pracy na baterii. 

Przyzwoita waga - 2.25kg

Gwarancja 24 m NBD lapka nie trzeba odsyłać. Technik przyjeżdża i naprawia. 

Link to post
Share on other sites

Jakbyś wkleił tu 5521 to co do jakości wykonania bym sie zgodził. Ale 3521 to plastik fantastik choć zawiasy od matrycy ma całkiem nienajgorsze. No i i3 niskonapięciowe jest słabsze niżi3 zwykłe.

Niższe temp.. czy ja wiem? Może i ma niższe Tdp ale w zastosowaniach autora i tak to nie ma żadnego znaczenia.

 

e:

@dół

spokojnie filmy Full HD będą śmigać.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Czas pracy na baterii nie jest ważny. Laptop będzie przez cały czas w domu. Jedyne bardziej multimedialne zastosowanie to film na TV  w 1080p. Ten Dell bardzo mnie zainteresował. Laptop wygląda naprawdę przyzwoicie (2520)

Edytowane przez frekas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...