Skocz do zawartości

Monitor wyłącza się na parę sekund


Recommended Posts

Witam!

Mam pewien problem, wydaje mi się że z kartą graficzną, albo jej ustawieniami. Znalazłem wiele tematów o tym, ale niestety mój jest troszkę inny. W innych wątkach monitor wyłącza się i potrzebny jest restart komputera, bądź też komputer sam się restartuje. 
U mnie wygląda to troszkę inaczej, bo problem pojawia się tylko wtedy gdy gram w grę online (Tera). Polega na tym że gra zacina się na jakieś 1-2 sekundki a następnie monitor traci sygnał z komputera (wyskakuje napis "no signal") na kilka sekund. Gdy wraca do normy to wtedy komputer troszkę się zawiesza, przestaje grać radio itp, ale wraca do normy. 
Problemu nie miałem nigdy, zmieniłem wersję gry z Europejskiej na NA i wtedy zaczęło się to dziać. Czasami problem nie występuje przez godziny, a dzisiaj już miałem tego dość, działo się to dosłownie co 5 minut. Czy znacie może jakieś rozwiązanie, albo macie jakieś pomysły co to może być? :)

Temperatura wynosi mniej więcej 85 stopni podczas grania, a tutaj mój komputerek:

 

http://www.ma-config.com/en/tempconfiguration/21669-1_summary.html

 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi! :)


Wcześniej tego nie zauważałem, ale teraz po problemie pojawił się komunikat: "Sterownik ekranu AMD przestał działać lecz odzyskał sprawność"

Edytowane przez Sarise
Link to post
Share on other sites

Może to być spowodowane zbyt wysokimi zegarami na karcie graficznej lub samym sterownikiem. Mam też 6870 i miałem tak kiedyś na sterownikach beta. Jeśli masz oc karty, to ustaw na domyślne zegary. Jeśli zmiana sterownika nic nie da a zegary musisz ustawić niżej, nawet niż fabryczne to znaczy że karta już pada.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że nie karta. Wczoraj stała się coś dziwnego. Podczas włączania filmu tak jakby kraniec ekranu pojawił mi się a środku z dziwnymi paskami ;s Mogłem przejechać myszką z prawej strony ekranu na lewą jadąc w prawą stronę ;s I znowu wyskoczył ten błąd. Od dłuższego czasu i tak planowałem format więc dzisiaj zrobie i dam znać czy pomogło.


No niestety format nie pomógł, ale sprawdziłem w dzienniku zdarzeń i mniej więcej o tej samej godzinie wynalazłem takie oto raporty po błędzie, może ktoś byłby w stanie mi z tym pomóc :)

 

http://i39.tinypic.com/2akk9cl.jpghttp://i42.tinypic.com/ebatkh.jpghttp://i39.tinypic.com/2laahqb.jpg

Link to post
Share on other sites

Pożycz od jakiegoś kolegi grafikę i sprawdź czy to samo dzieje się na innej karcie , przy okazji możesz mu wypożyczyć swoją i jeśli u niego będzie to samo się działo co u Ciebie to będziesz miał rozwiązanie problemu.Jedyny sposób na znalezienie winnego to podmiana części.Dopisz jaki masz zasilacz , marka , moc.Kabel jaki ? dvi , hdmi ? sprawdzony czy jest ok?.

Link to post
Share on other sites

ok, będzie z tym problem ale jakoś to zrobię, niestety pewnie dopiero za parę dni.

Zasilacz to modecom mc 620 carbon oem, wcześniej był z nim problem, ale okazało się że po prostu wiatraczek nie był nasmarowany i nie chodził ;d kabel to hdmi, ale taki za 20 zł. Dzieje się tak dopiero przy większych obrotach karty graficznej, bo przy normalnej pracy nie mam co narzekać. Sprawdzałem także programem ATItools i po 2 min wyskakują te delty, czyli chyba błędy ;s


Teraz coś już całkiem chyba zrobiłem źle, ale robiłem to dużo razy i nie było problemu ;s 

Chodzi o to że zauważyłem bardzo dużo kurzu w kompie i postanowiłem go wyczyścić. Robiłem to dużo razy i nie było problemu, procesor jest ok, ale z kartą graficzną coś jest nie tak. 

W spoczynku miałem temperatury ok40-50 stopni, teraz w spoczynku jest 65-90+... 

Słychać że przy zwykłym użytkowaniu internetu wiatraczek co chwilę zwiększa obroty, bo w mgnieniu oka temperatura skacze z 60 na 80. Lekko pasty przez przypadek ubrałem, ale nie wiem czy to aż tak powinno zmienić temperatury... Właśnie idę po nową pastę i zmienię. Wiecie może dlaczego tak sie dzieje? ;s 

Chyba za głupi jestem na posiadanie komputera .... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...