Skocz do zawartości

Problem z wydajnością w nowszych grach.


Recommended Posts

Witam wszystkich z góry podkreślając, iż nie wiedziałem w którym dziale dokładnie napisać, więc wybrałem ten. Otóż mój problem polega na tym, że nie wiem które części mojego komputera są do wymiany, czy też jakie ewentualnie należy dokupić :) Odpalając najnowszego AC IV Black Flag zauważyłem, że mój komputer nie jest wystarczająco dobry by pograć w AC na detalach wysokich płynnie. Nie sprawdzałem ile mam klatek ale przykładowo podczas ustawienia wszystkich detali na max. Gra tnie już w menu ^^ Nie testowałem komputera w 3mark więc nie powiem ile punktów otrzymałem, co chyba jest logiczne. Dlatego ponawiam pytanie, co zmienić w moim komputerze?

Karta graficzna: Radeon 6790 XFX  Dual Heatpipe 1GB,
Procesor: AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz

Więcej chyba nie muszę wypisywać? :) Z góry dzięki za odpowiedź, może rozwiązaniem jest dokupienie kolejnej karty graficznej chociaż nie wiem czy się zmieści bo ta jest troszkę duża, lub wymiany starego już nieco procesora czy też dokupienia pamięci RAM? Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jest takie jakie było, nie dokupowałem ponieważ temperatura nie jest wysoka.. Wydatek myślę, że max 1000 zł, ale im taniej tym lepiej dla mnie. Myślałem nad kartami graficznymi i w dobrych cenach znalazłem Radeon R9 270X. Sam nie wiem czy jest to dobra karta i liczę, że wy mi powiecie. A co do karty 650 ti boost  czy jest ona wystarczająco dobra by pociągnąć najnowsze gry? Nie wiem też jak jest z technologią czy idzie do przodu i czy czekać na jakieś nowości? Ostatnio jakoś nie obserwowałem newsów. Obecnie właśnie sam nie wiem czy wina leży po stronie procesora, karty graficznej czy też obu, bo jeżeli obu to będę miał nieprzyjemny ból głowy. Dziękuję za wszelką pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Do twojego procesora to max 650 ti boost, kupując droższą kartę nie wykorzystasz jej mocy na tym X4, a dlatego nvidia z racji dobrego wykorzystania w sterownikach słabych [ w porównaniu do i5 ] 4 rdzeni Phenoma.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

 

 

Odpalając najnowszego AC IV Black Flag

 

Tutaj problemem jest CPU, AC IV mocno obciąża CPU który  to jest właśnie odpowiedzialny za detale, zresztą optymalizacja tej gry na PC to padaka http://pclab.pl/news55579.html


 

 

 Czy w „czwórce” jest lepiej? Zarówno na zagranicznym, jak i naszym forum, jest wielu graczy uskarżających się na działanie gry, mimo mocnych konfiguracji sprzętowych. A to duże spadki wydajności, a to brak większych zmian w wydajności pomiędzy różnymi ustawieniami graficznymi. 
 
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki panowie zauważyłem, że moja obecna karta a także procesor mają tylko 3/5 w wydajności na stronie futuremark więc trzeba pomyśleć o wymianie sprzętu :) A jeszcze pytanie jeżeli ktoś by mógł powiedzieć jak się teraz ma sprawa z rozwojem technologii kart graficznych i procesorów? Warto poczekać czy teraz wszystko wolno idzie do przodu? Z góry dziękuję ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...