Skocz do zawartości

Maksymalne obroty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chudy131080,

Recommended Posts

Witam. Czy istnieje możliwość ustawienia maksymalnych obrotów wiatraka od CPU tak aby kręcił cały czas z pełną mocą? W Speedfanie ustawiłem na 100% ale osiąga tylko 1100 RPM, a jak renderuje jakiś film i speedfan jest wyłączony to kręci się szybciej. W Speedfanie są wyłączone automatyczne prędkości. Jak ustawić maksymalne obroty? 

Link to post
Share on other sites

Mogę ją tylko zaznaczyć nic więcej. 


Problem w 50% rozwiązany. Gdy ustawię Fan Smart Mode na Voltage to prędkość skacze do 2000RPM ale tylko w biosie. Gdy tylko system się załaduje to spada do 1100RPM. Czyli coś w systemie blokuje. 

Link to post
Share on other sites

No a mi chodzi o to żeby były stałe 100% bo gdybym sobie grał to ustawiam na 100% i mniej się grzeje. No chyba że gdzieś można ustawić żeby się zwiększały. Bo czasem po BF3 mam nawet 90°C albo podczas renderowania filmów, a obroty nadal są 1100 RPM. 

Link to post
Share on other sites

Speedfan mam uruchamiany ręcznie. Więc chyba odpada. Obroty mierzyłem w Easy Tune 6 i są takie same jak w Speedfanie. Ale to słychać bo w biosie jest napisane 2200RPM i słychać jak pracuje, gdy tylko zaczyna się system ładować od razu słychać wyraźny spadek obrotów. 

Link to post
Share on other sites

A jest to bezpieczne? 


Ale też nie mam nigdzie już gniazd. A do system fan nie starczy mi kabla. 


http://i.imgur.com/w0syRC2.jpg

Z takimi ustawieniami jest prawie 2000RPM. W między czasie urośnie to do prawie 2200 ale nie chciałem czekać i zrobiłem na szybkiego zdjęcie. No i w biosie ma te 2000RPM a w windzie jest już tylko 1100, tak jakby system zmniejszał do 50%. 

Link to post
Share on other sites

Wtedy jest 1000RPM. 


Chyba udało mi się rozwiązać problem na "chłopski rozum" Podłączyłem cpu fan jako system fan a system fan jako cpu fan. Nie wiem czy to bezpieczne. No ale teraz wentylator od CPU chodzi na 2200RPM i temperatura spadła z 50°C do 37°C to chyba wielki sukces. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...