Skocz do zawartości

Zamiennik PSU Fractal Design Tesla R2 650W


Recommended Posts

Koło weekendu chciałem złożyć zamówienie na kompa, dziś postanowiłem zajrzeć sobie na stronkę czy może coś staniało w przeciągu miesiąca... a tu wyżej wymieniony zasilacz zdrożał z ok 350zł do 509zł...

I tu proszę o poradę, jaki inny zasilacz w granicach 350-400zł mogę kupić.

 

Jeśli to coś pomoże to tak będzie wyglądał zestaw:

 

Obudowa: Fractal Design Arc R2

Zasilacz: ???

Płyta Główna: Gigabyte GA-H87-HD3

Procesor: Intel Core i5-4570

Karta Graficzna: GeForce GTX 760 OC 4GB

RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9

Dysk SSD: Samsung EVO MZ-7TE120BW

 

Co do obudowy to też się zastanawiam, bo dziś na forum wyczytałem że jest "głośna".

Link to post
Share on other sites

Do tego zestawu bardzo dobrym zasilaczem będzie Super Flower Golden Green PRO 550W - jest to bardzo dobra jednostka, posiada przetwornicę DC/DC, certyfikat 80+GOLD, objęty jest 5-cio letnią gwarancją, kultura pracy jest na prawdę wysoka.

 

 

Jeżeli chciałbyś troszkę zaoszczędzić zawsze jest jeszcze XFX Core 550W- sprawdzona na rynku jednostka, dość cicha, na podzepołach SeaSonica objęta 5-cio letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu   bym kupił xfx 550   który spokojnie sobie poradzi z ta konfiguracją a kasę dołożył do  gtxa 770 lub radeona r9 280x  . gtxa 770 spokojnie mozna wyrwać za ok 1100zł   nówkę   a radka  r9 280x   poniżej 1100zł   te karty sa około 25% bardziej wydajne od gtx 760

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sądzisz że Tesla r2 500w spokojnie wystarczy do tego zestawu? Sam posiadam 3570k podkreconego do 4,5Ghz i gtx 760 z tym zasilaczem i nie było najmniejszego problemu.

 

http://www.agito.pl/S/agito-pl.1/tesla%20r2%20500

 

Nie znam się za bardzo, pisałem tylko, że można jeszcze dostać 650W w niższej cenie. Obecnie składam bardzo podobny zestaw i sam chciałem kupić 650W, ale po kilku pytaniach na forum kupiłem 500W.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za porady :)

 

Mam to samo pytanko co kolega czy dobrym zamiennikiem bedzie corsair rm 650?
Bo tansze sztuki juz poszly pustki w magazynach

Aww... A już liczyłem na to że dorwę ten zasilacz jeszcze gdzieś indziej za niższą cenę... (Ale pewnie i tak nie zdążę go kupić nim sprzedadzą się wszystkie po niższej cenie)

 

Mimo wszystko chciał bym pozostać czy Tesli R2 i czy na pewno 500W wystarczy, jeśli jedyne co miał bym robić w tym komputerze to dołożyć może jakiś HDD, Napęd DVD, wymienić/dołożyć ramu?

Edytowane przez corax0
Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze zmienić ram na 1x 8 GB

 

http://www.agito.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-ddr3-8gb-1600mhz-cl9-box-707-834176.html

 

Oraz napisać do agito o rewizje 2.0 karty graficznej. Lecz pierw upewnij się czy masz ok 293mm miejsca na grafikę :P.

 

Możesz też zmienić obudowę bo ten Antec to taki sobie wybór...

http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-91-681028.html

 

Z9 Plus jest najlepiej wentylowaną obudową do 250-300 zł.

Edytowane przez Sawik900
Link to post
Share on other sites

Możesz też zmienić obudowę bo ten Antec to taki sobie wybór...

http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-91-681028.html

 

Z9 Plus jest najlepiej wentylowaną obudową do 250-300 zł.

Wybacz ale jeśli ktoś ma porządny cooler CPU i cooler GPU to wcale nie jest mu potrzebna żadna obudowa sitko ;) Tym bardziej, że do Z9 to jeszcze filtry przeciwkurzowe są wręcz wymagane...

Link to post
Share on other sites

Ehh t.luk. Porównaj sobie Antec One a Zalman Z9Plus/U3.... 

 

20 zł różnicy a masz - Filtry WSZĘDZIE tam gdzie potrzeba, 4/3 wentylatory w standardzie, okno, więcej miejsca na kartę graficzną, więcej miejsca na cooler CPU, więcej miejsca na kable za tacką płyty.

 

Nie wspominam nawet o tym że Gigabyte GTX 760 nie wejdzie do Antec One....

 

http://www.purepc.pl/obudowy/test_taniej_obudowy_silentiumpc_gladius_m40_pure_black?page=0,6

 

Porównanie kilku obudów.

 

PS: Kiedy polecisz Gladiusa m40 ? Ociągasz się...

Czyżby zmniejszono premię za polecanie produktów Silentium PC ?

Edytowane przez Sawik900
Link to post
Share on other sites

Wybacz ale jeśli ktoś ma porządny cooler CPU i cooler GPU to wcale nie jest mu potrzebna żadna obudowa sitko ;) Tym bardziej, że do Z9 to jeszcze filtry przeciwkurzowe są wręcz wymagane...

Ty czytasz czasem to co piszesz ?

Negujesz Zalmana Z9Plus/U3 za słabe ofiltrowanie, piszesz, że filtry przeciwkurzowe są wręcz wymagane... to napisz nam proszę jak wspaniale ofiltrowany jest Antec One Usb 3.0 ?

Ta obudowa nie posiada filtrów na froncie, topie, na boku i w miejscu na dodatkowy wentylator przy zasilaczu.

Czyli poza filtrem pod zasilaczem praktyczne wszędzie ich brak.

 

To jest dopiero MEGA sito pisząc Twoimi słowami ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...