Skocz do zawartości

Wybór coolera na procesor i5-4670K


Recommended Posts

No to nie wiele drożej od Noctuy jest Phanteks PH TC14PE:) Najwydajniejsza powietrzna jednostka chłodząca:) No i plusem może być wygląd, do wyboru masz kilka wersji kolorystycznych, więc możesz sobie dopasować do reszty podzespołów:)

 

Posiada.

Noctua wydajniejsza,lecz BQ ładniejszy(moim zdaniem)

Zerknij na ten test coolerów.http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_16_coolerow_-_ktory_chlodzi_najlepiej.-3266/strona/11128.html

przeczytałem to co podesłałeś i wyraźnie jest napisane że brak PWM

No to nie wiele drożej od Noctuy jest Phanteks PH TC14PE:) Najwydajniejsza powietrzna jednostka chłodząca:) No i plusem może być wygląd, do wyboru masz kilka wersji kolorystycznych, więc możesz sobie dopasować do reszty podzespołów:)

Phanteks posiada PWM? zależy mi na tym żeby kontrolować obroty wentylatorów

Link to post
Share on other sites

Wiesz co miałem ten cooler i żebyś mnie zabił nie pamiętam.Wiem na pewno że możesz sobie ustawić obroty wentylatorów w biosie.Na najniższych obrotach było cicho natomiast jak dałem na maxa to były słyszalne.

czyli jednak noctua?a co sądzisz o phanteks TC14PE względem noctuy?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, 4.5GHz osiagniesz na kazdym chlodzeniu za 300zl, oczywiscie jezeli cep na to pozwoli. Wyzej niz 4.6 gora 4.7 bez skalpowania sie nie da. Po oskalpowaniu to przypuszczam, ze szybciej cep sie podda niz chlodzenie.

Dla przykladu

 
Stabilne przez 1h, wiecej bez sciagniecia czapy sie nie da. Chlodzenie to NH-D14
Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

Więc postanowione,wybieram Noctue NH-D14,wyczytałem że w phanteksie czasem coś chrobocze a noctua to w końcu noctua,6 lat gwarancji,dorzucają dobrą pastę i wkrętak.Dzięki wszystkim za pomoc,mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru.

Edytowane przez mroczek5
Link to post
Share on other sites

Wersja SE2011 posiada wentylatory PWM. Nie wiem jak teraz ale kiedyś nie posiadała innych mocowań niż LGA2011 i do swojego LGA1366 musiałem je dokupić. Tak świadomie kupiłem ten model właśnie na wentylatory PWM.

 

Edit.

Na moim Asusie R3E nie mogę kontrolować pracy obrotów wentylatorów bez PWM z CPU_FAN

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...