Skocz do zawartości

Radeon 6870 w CrossFire - Pytanie


Recommended Posts

Witam, aktualnie posiadam kartę graficzna Gigabyte 6870 1 gb WindForce oraz płytę główną Asus Sabertooth P67 rev 3.0 która posiada dwa sloty na grafikę i mam w planach zakup drugiej takiej samej karty graficznej i połączenie jej w CrossFire. Pytanie - Czy jest to zabieg opłacalny tanim kosztem ? Tym bardziej ze chciałbym pograć w najnowsze tytuły gier na ustawieniach maksymalnych z dobrą ilością klatek. Kartę moge dostać za dobre 400 zł a zakup nowej i sprzedaż starej wychodzi niezbyt opłacalne tym bardziej iż karta radzi sobie dobrze. Całkowitą modernizacje kompa mam w planach za dwa lata dlatego chciałbym wydać teraz jak najmniej a cieszyć się dobrą grafiką. Dodam ze zasilacz to Tagan 1300W.

Edytowane przez michald93
Link to post
Share on other sites

Lepiej zrobiłbyś sprzedając tą i kupić używaną 7970, będzie minimalnie wolniej, ale za rok będziesz mógł kupić drugą taką za mniej więcej 500-600zł i dalej będziesz się cieszył wysoką liczbą FPS. PS. jaki procesor masz?

Link to post
Share on other sites

i7 2600k 4.7 GHz, mógłbym sprzedać tą i kupić coś lepszego oczywiście wybór nie koniecznie musi padać na amd moze być tez cos od nvidi. Jednak nie chce wydawać aż tak pieniędzy ponieważ mam zamiar odkładać na nowego kompa oraz nowe auto zarazem... dlatego teraz tanim kosztem chciałbym uzyskać moc odpowiednią do grania na maksymalnych ustawienich z wysoką liczbą fps.

Link to post
Share on other sites

Sam o tym myślałem :) ale!

1.Cfx to ciągle nie do końca dopracowana technologia :(

2.6870 ma 1gb vram a teraz to co najmniej 2gb musi być do FHD/Więcej! (Jak wiemy W CFX pamięć się nie sumuje!)

3.temperatury!! musisz mieć naprawdę dobrą,Przewiewna obudowę!

4.Może być problem ze starszymi grami :(

5. Pobór mocy (jak cię to interesuje) też będzie większy na 2x6870

(ja bym dołożył do jednej mocnej karty! ale jak cię portfel skubie to może być to CFX wzrost wydajności na pewno będzie znaczny tak czy tak ;) )

 

Ale z drugiej strony ceny 6870 są kuszące!! :)

Edytowane przez dominik9903
Link to post
Share on other sites

Obudowa jest bardzo dobrze przewiewna, podczas zakupu komputera myślałem o 2 kartach jednak wtedy 1 okazała się wystarczająco dobra, gram w rozdzielczości 1680x1050 monitor bedzie zmieniany razem z kompem za dwa lata. ;) No właśnie ceny sa kuszące ale ciagle pytanie czy to opłacalne i czy wzrost wydajności bedzie na tyle dobry by pograc np. w bf4 na maksymalnych. :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz! :) Przy twojej rozdzielczości więcej niż 1gb vram się nie przyda :)

Ale Po wymianie na powiedzmy 2560x1600 będzie problem (a podejrzewam że za 2 lata będą osiągalne w dobrych cenach!)

Do tego dochodzą problemy z CFX,

Ja stoję za 7950/7970 albo Gtx 670 :) (bo 770 to tylko jak masz szczęście i znajdziesz :) )

ale to wykracza poza cenę 6870 :( nawet po sprzedaniu obecnej...

za cenę dwóch 6870 masz bez mała 660 GTX...

(wybór należy do CB! ja bym celował w jedną mocna kartę! chyba że na prawde nie masz money! to wtedy CFX 6870...)


(a można wiedzieć jaką masz obudowę? ) :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz 6870 maks 300zł żeby ktoś kupił :/

Jeżeli ma być szczery to zbierał bym do lepszej karty!

Chyba że trafisz na okazi tanio kupić 6870 to też będzie dobry wybór bo raczej wydajniej niż 660 za 600zł :)


Zupełnie inaczej wygląda sprawa z CFX z 6950...

Bo tam już 2gb vram na karte przypada (bardziej przyszłościowe rozwiązanie! :) )

Ale nie ma sensu bawić się w taki rzeczy skoro masz 6870 :) 

Tak jak mówiłem wcześniej jeżeli chodzi o wydajność:

CFX>jeden GPU

A o spokój i bezproblemowość:

CFX<Jeden GPU

 

Twój wybór! :)

Link to post
Share on other sites

miałem xfx 6870 (900/4200). zmieniłem na 7950 windforce 3x boost 1 ghz i karta ta jest ponad 2 raza szybsza niż stara (według syntetyków i własnego odczucia). zużycie V-ramu nawet w 1600x900 przekracza 1GB. 7950 da się jeszcze podkręcić a 6870 w cfx nie podkręcisz wogóle bo nieźle się w budzie zagotuje

Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprzedaj swoją kartę [ ok 350 zł ] i dołóż 500 zł i kup 7950 : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=50466 , http://www.redcoon.pl/B504062-Club-3D-Radeon-HD7950-PRO2-13-Series_AMD-Radeon?refId=skapiec . Karty te mają specjalnie niskie takty rdzenia [ aby nie stanowić konkurencji dla 7970 ], a po podkręceniu zrównują się z 7970. Naprawdę najbardziej opłacalna opcja.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Jak tego 7950 podkręcisz, to będzie najbardziej opłacalna karta. http://hexus.net/tech/reviews/graphics/34761-amd-hd-7950-vs-hd-7970-clocks/ .[ Popatrz jakie różnice są w grach nowej generacji jak Battlefield 3 między 6870 a 7950 na zegarach 7970 ]

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Mam akurat jedną do sprzedania.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=321259857496

Jak dla kolegi będzie trochę taniej no i jak bez eBay to 100zl taniej (ich prowizja).

Kupiłem dwie żeby robić cf.

Wydajnościowo super ale na mojej płycie musiała by być jedna zawodowana.

Dlatego kupiłem 7970 i zostanie jedna na razie.

Ją też wystawilem bo różnicy dużej między nimi nie ma.

Która pierwsza pujdzie, ta pujdzie.

Zobacz inne moje aukcje żeby zobaczyć drugą.

 

Link to post
Share on other sites

Poważnie rozważałem taki scenariusz rok temu. Również miałem 6870 Windforce 3, ale mimo wszystko zdecydowałem się go sprzedać i kupić 7970. 

 

Obecnie, gdy taką kartę możesz dostać nawet poniżej 900zł, zakup 6870 za 4 stówy to baaaaardzo zły pomysł.

Link to post
Share on other sites

Nawet. To są 3 stówy wydane na starą kartę z 1GB VRAM'u, za swoją dostanie 300-350, dołożyć do tego jeszcze 150 zł i jest 7950.

 

Karta, która oferuje wyższą wydajność, mniej się grzeje niż taki tandem, jest podatna na OC (6870 prawie się nie podkręca) i potrzebuje mniej prądu.

Link to post
Share on other sites

Ciągle Radeon.... Znajdzie sie cos w cenie prawie takiej samej ale wydajniejszego z Nvidi ?

Niestety ale się nie da :P

A tak serio to trzeba by długo szukać aż nadarzy się jakaś okazja bo karty NV utrzymują stosunkowo wysokie ceny.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

W podobnej cenie jest GTX 760 ale jest mniej wydajny, np. : http://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-k45r-blue-gf-gtx760-pci-e-2gb-ddr5-256bit-w-dp-hdmi-dvi-d-dvi-i-cooling-fan-g-g-k45rl-76xph6dv6xsx-kfag-612738/ . Więc 7950 to lepszy pomysł, no i ma 3gb ram.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...