Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami grafiki


Recommended Posts

Witam, moja karta graficzna to MSI 460 GTX Hawk ,a problem leży w sterownikach do tej karty. Gra którą chciałem odpalić wymagała sterowników nvidii 320.xx lub nowszych (zainstalowane 314.22) .Po zainstalowaniu najnowszych 331.82 zaczęły się problemy, nie włączał się monitor przy starcie systemu a jeśli się włączył to po chwili system się wieszał i ponowny restart, czasem przy włączaniu gry monitor jakby się wyłączał miga okienko analog /digital i do tego dochodzi wieszanie się systemu.Wróciłem do 314.22 kosztem gry i problemy zniknęły. Pytanie dlaczego tak się działo, czytałem gdzieś w googlach że sypiący się sterownik to wina niskiego napięcia na GPU, czy ktoś miał podobny problem? jak temu zaradzić??

Windows 7
Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz (3,2GHz)
Gigabyte P35C-DS3R
2XPatriot DIMM DDR3 2GB 1333MHz (PSD32G1333K)
Corsair CMPSU-450VXEU 450W

Link to post
Share on other sites

Raczej nie jest to wina napięcia skoro na starym sterowniku jest w porządku, tylko po prostu skopany sterownik. W przeszłości bywały różne dziwne przypadki ze sterownikami, także na twoim miejscu próbowałbym innych (starszych) i się tym nie przejmował dopóki problem nie będzie występował również na tych innych sterownikach.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Witam, moja karta graficzna to MSI 460 GTX Hawk

Cześć,

 

Osobiście posiadam kartę Gigabyte GeForce GTX460 SuperOverclocked i miałem ostatnio problemy ze sterownikami do tej karty pod Windows 7 - komputer freezował mi i wyskakiwały różne anomalie graficzne. Po konsultacjach z userem dzejC, który również posiada GTX460 doszedłem do wniosku, że nVidia olewa użytkowników Fermi - najlepszymi sterownikami są ty 314.22 - na nich karta działa bez żadnych problemów. Aktualnie nVidia wydała sterowniki 331.93, które są przeznaczone dla kart z rodzin 400 i 500 i podobno rozwiązują one te problemy oraz dodają im wydajności w nowych tytułach - w/w user testuje je i ma dać mi znać czy faktycznie. Moim zdaniem powinieneś wybrać te i te.

 

Zresztą wpisz sobie w Google frazę "GTX460 zacięcia" a sam przekonasz się co i jak. ;)

 

Pomogłem?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...